Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Znamy nazwisko nowego Prezesa PKO BP! Będzie powołany pod pewnym warunkiem

Tak zwana "kadrowa karuzela" w spółkach z udziałem Skarbu Państwa nie zwalnia! Dowiedzieliśmy się, kto pokieruje pracami największego polskiego banku i pod jakim warunkiem.

Opublikowano:
Znamy nazwisko nowego Prezesa PKO BP! Będzie powołany pod pewnym warunkiem
Zdj.: media.pkobp.pl

Największy bank uniwersalny w Polsce czyli PKO BP, przeszedł ostatnio znaczące zmiany w zarządzie, wyznaczając kluczowy moment w kierowaniu instytucją.

KTO ZOSTAŁ PREZESEM PKO BP?

Szymon Midera, doświadczony profesjonalista z silnym doświadczeniem w sektorze bankowym, e-commerce i inkubacji startupów, został powołany na nowego wiceprezesa zarządu z dniem 26 marca 2024 roku.

Bogate doświadczenie Midery obejmuje założenie i prowadzenie Shumee SA, platformy handlowej, a także pełnienie kluczowych ról w Banku Pocztowym i mBanku, gdzie przewodził transformacyjnym inicjatywom w zakresie bankowości detalicznej i rozwoju biznesu.

Bank, szczycący się pokaźną bazą 11,9 miliona klientów i aktywami o wartości 473 miliardów złotych, skrupulatnie wybrał nowych członków zarządu, co oznacza strategiczną zmianę w zarządzaniu.

Powołanie prezesa nastąpiło pod warunkiem

Zdj.: pkobp.pl
Flagi PKO BP
Flagi PKO BP

Rada nadzorcza PKO BP warunkowo zatwierdziła Miderę na stanowisko prezesa, do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

W międzyczasie Krzysztof Dresler i Piotr Mazur zostali również powołani na stanowiska wiceprezesów, a Ludmiła Falak-Cyniak dołączy do zarządu w tym samym charakterze od 1 lipca 2024 roku. Nominacje te oznaczają rozpoczęcie wspólnej trzyletniej kadencji członków zarządu.

W okresie przejściowym rada nadzorcza powierzyła Maciejowi Cieślukowskiemu i Markowi Radzikowskiemu tymczasowe pełnienie obowiązków wiceprezesów, zapewniając ciągłość działania banku.

Dobre wyniki finansowe banku, których przykładem jest raportowany zysk przekraczający 4,8 mld zł w pierwszych trzech kwartałach 2023 r., odzwierciedlają jego silną pozycję w branży.

Znaczący udział Skarbu Państwa w banku, wynoszący 29,43%, podkreśla szersze implikacje tych nominacji dla polskiego sektora bankowego.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.