Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN
Logo Degiro
Broker Degiro – Opinie 2024, opłaty, konto demo, xStation
Logo Degiro
Degiro
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
Logo Degiro

Broker Degiro – Opinie 2024, opłaty, konto demo, xStation

Redakcja Finlio
Imię Nazwisko
Opis autora
Informacje o symbolu zastępczym autora
Autor recenzji
Najnowsza aktualizacja
15. 1. 2024
Logo Degiro

Ocena Finlio.pl

- 3. miejsce -
90 %
Najnowsza aktualizacja
15. 1. 2024
Twój kapitał narażony jest na ryzyko

Jeden z najbardziej popularnych dyskontowych brokerów giełdowych

Niskie opłaty, prosta platforma i szeroka oferta instrumentów inwestycyjnych robią z Degiro świetnego brokera, którego usługi możemy tylko polecić.

Logo Degiro

Ocena Finlio.pl

- 3. miejsce -
90 %
Przyjazność dla Polaków
Giełdę oceniono nie tylko pod kątem dostępności języka polskiego i wsparcia klienta, ale również jakości i niezawodności tłumaczeń, wpłat, wypłat i handlu w polskich złotych lub obecności oddziału spółki w Polsce.

94%

Przyjazność platformy
Platformę oceniono przede wszystkim pod kątem jej przyjazności dla klienta, logiki interfejsu, nowoczesności designu, szybkości reakcji oraz dostępności rachunku demonstracyjnego.

85%

Opłaty
W ocenie uwzględniono średnie spready, opłaty za otwarcie/zamknięcie pozycji, swapy, opłaty za wpłatę/wypłatę środków i inne. Pod uwagę brana jest nie tylko średnia, ale i minimalna wartość opłaty.

90%

Dostępne opcje
Ocena obejmuje liczbę klas aktywów w ofercie giełdy, łączną liczbę aktywów, możliwość handlu polskimi akcjami, dostępne instrumenty handlowe i inne ponadstandardowe funkcje.

88%

Rejestracja i weryfikacja
W ramach tych kryteriów uwzględniono ogólną szybkość i prostotę procesu rejestracji lub procesu weryfikacji, jeśli uwierzytelnienie jest wymagane.

93%

Wiarygodność marki
Ocena wiarygodności obejmuje historię giełdy, wielkość jej bazy użytkowników, opinie naszych czytelników, przewinienia spółki w przeszłości (np. grzywny) oraz oceny naszych czytelników.

88%

Podstawowe informacje na temat Degiro

Możliwość handlu Akcje polskie, akcje europejskie, akcje amerykańskie, ETF-y, fundusze inwestycyjne, kontrakty terminowe, obligacje, opcje, warranty
Minimalny depozyt Bez limitu
W j. polskim? Tak, dostępne
Konto demo Nie, niedostępne

Degiro jest jedną z najbardziej popularnych firm inwestycyjnych w swojej kategorii. I nic w tym dziwnego. Na rynku działa już od dość dawna – Degiro założono już w 2008 roku, a w 2013 roku zaczęło oferować swoje usługi inwestorom detalicznym. Być może to przedsiębiorstwo obiło się o Twoje uszy w związku z aferą zawyżonych opłat, choć broker ten paradoksalnie prezentuje się wyjątkowo niskimi opłatami i prowizjami.

Jak więc jest naprawdę? Czy Degiro jest brokerem godnym zaufania czy nie? Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji!

Treść recenzji Degiro

Firma inwestycyjna Degiro została założona w 2008 roku w Holandii. Od tego czasu rozszerzyła swoją działalność na 18 krajów europejskich i zdobyła ogromną popularność zarówno wśród inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych i to zwłaszcza ze względu na niskie opłaty. Jej szeroka oferta instrumentów finansowych, dostępnych za stosunkowo rozsądne opłaty, zainteresowała już ponad 2 miliony klientów. 

Broker Degiro jest częścią banku flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, który jest holenderskim oddziałem flatexDEGIRO Bank AG. Jako bank regulowany w Niemczech, flatexDEGIRO Bank AG podlega nadzorowi niemieckiego organu regulacyjnego ds. finansów Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin), który jest niemieckim odpowiednikiem Urzędu ds. Rynków Finansowych (AFM). Ponadto, flatexDEGIRO Bank AG podlega pośredniemu nadzorowi Europejskiego Banku Centralnego (ECB). W Holandii sprawy firmy Degiro są nadzorowane przez Holenderski Bank Centralny (DNB).

W tym miejscu zdecydowanie warto wspomnieć o telefonicznej obsłudze klienta, która jest dostępna w języku polskim, a na dodatek bardzo pomocna. Autor tej recenzji dzwonił tam niegdyś w sprawie problemu z przelewem i pracownik obsługi uprzejmie i zwięźle wyjaśnił mu, gdzie doszło do pomyłki.

Platforma inwestycyjna Degiro

Inwestowanie z Degiro odbywa się za pośrednictwem prostej i intuicyjnej platformy WebTrader, którą można obsługiwać nie tylko przez komputer, ale również telefon komórkowy czy tablet. Do jej niewątpliwych zalet należy fakt, że nie trzeba jej pobierać na komputer ani w żaden sposób instalować.

A mimo że cechuje się względną prostotą, oferuje dużą liczbę przydatnych funkcji i narzędzi. Może ona jednak nie odpowiadać profesjonalnym inwestorom, dla których ilość dostępnych funkcji i narzędzi będzie zapewne niewystarczająca.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Platforma WebTrader brokera Degiro.
Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Formularz zlecenia

Wprowadzanie zleceń, a zatem również zakup i sprzedaż akcji jest z Degiro naprawdę proste.

Pierwsze co musisz zrobić to zalogować się na swoje konto inwestycyjne. Następnie wystarczy wybrać niebieski przycisk + w prawym górnym rogu lub użyć pola wyszukiwania w lewym górnym rogu, aby wyszukać aktywa, w które chcesz zainwestować.

Do wyboru są 4 rodzaje zleceń: Limit, Market, Stoploss i Stop-limit.

Co oznaczają poszczególne typy zamówień?

 • Złożenie zlecenia Market prowadzi do zakupu lub sprzedaży aktywów natychmiast i po najlepszej aktualnej cenie. Ponieważ system nie potrafi zajrzeć do księgi zamówień, doda kilka % do ceny, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo środków na rachunku. W rzeczywistości jednak te kilka procent nie zostanie pobrane z Twojego konta, więc nie ma powodu do obaw.
 • Składając zlecenie Limit, umieszczasz zlecenie kupna lub sprzedaży w księdze zamówień po określonej przez Ciebie cenie. Gdy cena instrumentu dotknie ustalonego limitu, zlecenie zostanie zrealizowane. Do tego czasu zlecenie widnieje jedynie jako “oczekujące”.
 • Zlecenia Stoploss chyba nie trzeba przedstawiać. Jest to zlecenie, które pozwoli Ci wyjść z pozycji (sprzeda Twoje akcje), jeśli ich cena spadnie do wcześniej ustalonej granicy. Jeśli więc kupisz akcje po 100 dolarów, a maksymalna strata jaką jesteś w stanie zaakceptować wynosi 10%, ustawiasz swój stoploss na 90 dolarach. W momencie, gdy cena danych akcji osiągnie ustalony poziom 90 dolarów, platforma tworzy automatycznie zlecenia Market na sprzedaż Twoich akcji, które zostaną sprzedane jak najszybciej i po najlepszej aktualnej cenie.
 • Zlecenie typu Stop-limit działa na nieco innych zasadach. Wymaga ustawienia nie tylko ceny stop, ale również ceny limit. Najpierw, po osiągnięciu ceny stop, powstaje zlecenie stoploss, a akcje zostaną sprzedane dopiero po osiągnięciu ceny limit.

Do głównych zalet platformy inwestycyjnej Degiro należą:

 • Szybkość realizacji zleceń: Wystarczy kliknąć przycisk QuickOrder, a zlecenie zostanie natychmiast zrealizowane.
 • Dostęp do rzeczywistych danych rynkowych: Broker Degiro oferuje swoim klientom dostęp do rzeczywistych danych rynkowych dla głównych giełd europejskich i amerykańskich bez opóźnień czasowych.
 • Transparentna wysokość spreadów: W przypadku giełdy Euronext można wyświetlić głębokość rynku nawet do 5 poziomów.
 • Od razu wiadomo, ile zapłacisz w euro za zakup: Od razu wiesz, za ile kupujesz lub sprzedajesz papiery wartościowe, ponieważ system zleceniowy wyświetla dokładną kwotę zaraz po przewalutowaniu.

Instrumenty finansowe/handlowe a Degiro

Na ofertę brokera Degiro składa się naprawdę szeroki wachlarz aktywów odpowiednich zarówno do tradingu, jak i inwestowania. Warto zaznaczyć, że u tego brokera kupuje się prawdziwe, fizyczne akcje, a nie kontrakty CFD, w których przypadku należy płacić swap (opłatę za pozostanie w pozycji przez noc lub przez weekend).

Broker DEGIRO umożliwia dostęp do wielu rynków i pozwala handlować wieloma różnymi produktami, jednakże nie znajdziesz tutaj ani kontraktów CFD, ani par walutowych.

 • Akcje i ETF-y: Z brokerem Degiro można zainwestować w ponad 5 000 różnych funduszy ETF notowanych na 31 giełdach z całego świata, w tym warszawskiej GPW. Wybór ten obejmuje zatem zarówno największe rynki międzynarodowe, jak i kilka mniejszych giełd z Europy. W przeciwieństwie do niektórych innych brokerów, z DEGIRO możesz handlować prawie wszystkimi spółkami notowanymi na tych giełdach, a nie tylko kilkoma wybranymi. Z drugiej jednak strony, broker ten nie oferuje obecnie dostępu do amerykańskich Pink Sheets ani amerykańskich rynków pozagiełdowych (OTC). Co więcej, w przypadku niektórych produktów, np. amerykańskich papierów wartościowych, obowiązują pewne ograniczenia co do krótkiej sprzedaży.
 • Obligacje: W platformie inwestycyjnej Degiro można zainwestować w ponad 600 różnych obligacji na 5 giełdach europejskich, co stanowi bardzo ciekawy wybór, ale np. broker Lynx oferuje jeszcze szerszy wachlarz tych aktywów.
 • Opcje: Degiro daje dostęp do 12 rynków opcji. Można to uznać za dosyć szeroką ofertę, choć nie najlepszą na rynku.
 • Kontrakty terminowe: Chociaż oferta Degiro dotycząca rynków kontraktów terminowych jest również dobra, nadal pozostaje w tyle za Lynx.
 • Fundusze inwestycyjne: Wybór dostawców funduszy inwestycyjnych Degiro nie należy do najlepszych na rynku. Mimo to można tutaj zainwestować w fundusze inwestycyjne oferowane przez dużych graczy, takich jak BlackRock lub Vanguard. W ofercie brokera znajdziesz ich około 60.
 • Warranty: Dostępne na 11 giełdach w Europie i Stanach Zjednoczonych

Rodzaje kont inwestycyjnych w Degiro

Obecnie można wybierać spośród 4 rodzajów kont: Basic, Active, Trader i Day Trader (Degiro nazywa je profilami), które różnią się pod względem ryzyka, kosztów oraz dostępnych usług handlowych i instrumentów inwestycyjnych. Podczas zakładania konta, o ile sam nie wybierzesz innego rodzaju profilu, automatycznie zostanie dla Ciebie otwarte konto typu Basic.

Różnice między poszczególnymi rodzajami kont znajdziesz poniżej, ale jeśli chcesz jedynie kupić kilka akcji i czerpać korzyści ze wzrostu ich ceny czy należnej Ci dywidendy, zupełnie wystarczy otworzyć konto Basic lub Active.

Notatka

WSKAZÓWKA: Dobrze jest też wiedzieć, że w Degiro możesz otworzyć więcej niż jeden rodzaj konta. Pozwala to na inwestowanie o różnym podejściu do ryzyka. Na przykład, możesz trzymać dużą część swoich długoterminowych inwestycji w ramach profilu Custody (patrz niżej), podczas gdy do aktywnego handlu z mniejszymi kwotami, które odpowiadają Twojej sytuacji finansowej, możesz wybrać profil Trader.

Custody (obecnie niedostępny)

Uwaga! Konta typu Custody nie ma już w ofercie Degiro, co jednak nie zmienia niczego dla jego obecnych posiadaczy.

Posiadając rachunek Custody, możesz korzystać ze wszystkich usług inwestycyjnych świadczonych przez spółkę Degiro z wyjątkiem usług debit money, instrumentów pochodnych i otwierania pozycji krótkich.

Jeśli więc chodzi o profil Custody, możesz trzymać tylko pozycje długie (kupna). Papiery wartościowe przechowywane w ramach rachunku Custody nie mogą zostać pożyczone innym inwestorom (przez Degiro), w związku z czym posiadają one dodatkowy stopień zabezpieczenia przed bankructwem brokera oraz głównych maklerów i zarządzających aktywami zatrudnionych przez tę spółkę.

Profil typu Custody jest najbezpieczniejszym rachunkiem w ofercie tego brokera, ale powtarzamy, że obecnie już nie można go otworzyć.

1. Basic

W przypadku rachunku typu Basic masz dostęp do wszystkich produktów firmy DEGIRO z wyjątkiem instrumentów pochodnych, debit money i otwierania pozycji krótkich na papierach wartościowych. Rachunek tego typu pozwala więc kupować papiery wartościowe (otwierać pozycje długie), przy tym, że Degiro może pożyczyć posiadane przez Ciebie papiery wartościowe innym inwestorom.

Profil Basic jest odpowiednim wyborem do trzymania części Twoich inwestycji, w które chcesz inwestować w aktywny sposób i przy niskich opłatach i prowizjach, a na dodatek bez ryzyka związanego z usługami debit money, instrumentami pochodnymi i shortowaniem papierów wartościowych.

2. Active

W przypadku rachunku typu Active masz dostęp do wszystkich produktów firmy DEGIRO, co obejmuje również instrumenty pochodne, debit money i otwieranie pozycji krótkich na papierach wartościowych.

Profil Active jest odpowiednim wyborem do trzymania części Twoich inwestycji, w które chcesz inwestować w aktywny sposób i przy niskich opłatach i prowizjach, a na dodatek chcesz mieć przynajmniej ograniczony dostęp do ponadstandardowych usług typu debit money, instrumentów pochodnych i otwierania pozycji krótkich na papierach wartościowych.

3. Trader

Z rachunkiem typu Trader masz dostęp do wszystkich produktów w ofercie spółki Degiro, przy tym, że nie ma tutaj żadnych ograniczeń w korzystaniu z usług debit money i otwieraniu pozycji krótkich na papierach wartościowych,

Profil Trader jest odpowiednim wyborem do trzymania części Twoich inwestycji, w które chcesz inwestować w aktywny sposób i przy niskich opłatach i prowizjach, a na dodatek chcesz mieć pełny dostęp do usług debit money, instrumentów pochodnych i otwierania pozycji krótkich na papierach wartościowych.

4. Day Trader

Rachunek typu Day Trader pozwala klientom Degiro na bardziej aktywny trading niż poprzednie rodzaje. Trader ma możliwość podjęcia większego ryzyka i otwarcia większej ilości pozycji, ponieważ w przypadku tego rachunku obowiązują inne ograniczenia co do marginu.

Ten rodzaj konta jest więc szczególnie odpowiedni dla doświadczonych traderów, który chcą dokonywać kilku szybkich zagrań dziennie i potrzebują do tego pełnej swobody. Jednak w parze z większą swobodą idzie również większe ryzyko straty, w związku z czym rachunek typu Day Trader polecamy tylko tym, którzy naprawdę wiedzą, co robią.

Depozyt i wypłata pieniędzy w Degiro

Dla inwestorów z Polski na pewno dobrze jest wiedzieć, że broker Degiro obsługuje ich walutę krajową. Wpłaty na rachunek inwestycyjny można dokonać przelewem w PLN na rachunek bankowy brokera w polskim oddziale Deutsche bank.

Depozytu i wypłaty środków pieniężnych można dokonać tylko za pomocą przelewu bankowego. Nasz pierwszy depozyt został przetworzony kilka godzin po wysłaniu płatności. Nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń co do minimalnej kwoty depozytu, ale biorąc pod uwagę minimalną wartość transakcji w wysokości 1 akcji, głupotą byłoby wpłacać np. 1 złoty, ponieważ nie można byłoby za niego nic kupić.

Nasza próbna wypłata pieniędzy została zrealizowana następnego dnia po złożeniu wniosku, a pieniądze dotarły na nasze konto następnego dnia, czyli około 36 godzin po złożeniu wniosku. Teoretycznie wypłacona kwota powinna zostać przelana na Twoje konto bankowe w ciągu 3 dni roboczych. Należy wspomnieć, że możesz wypłacać pieniądze tylko na rachunki bankowe prowadzone w Twoim imieniu i to w następujący sposób:

 • Kliknij przycisk “Wpłata/Wypłata” w prawym górnym rogu platformy i wybierz zakładkę “Wypłać”
 • Wybierz odpowiedni profil Degiro i rachunek bankowy dla transakcji
 • Wprowadź kwotę i opis
 • Kliknij przycisk “Transfer”

Broker Degiro nie akceptuje przelewów dokonywanych przez pośredników takich jak PayPal, Transferwise czy Revolut. Powtarzamy, że depozytu można dokonać tylko za pomocą przelewu – Degiro nie obsługuje wpłat kartami płatniczymi ani kredytowymi.

Zakup akcji natychmiast po zasileniu konta

W przypadku Degiro waluta bazowa konta zwykle opierana jest na lokalnej walucie kraju zamieszkania inwestora. Zasilając swoje konto handlowe w walucie swojego konta bazowego, nie trzeba płacić opłaty za przewalutowanie. Niemniej jednak, dla kont na polskiej platformie wpłaty są możliwe w PLN jak i w EUR (wypłaty tylko w PLN). W przypadku wpłaty w innej walucie niż konta bazowego konieczna jest wymiana środków pieniężnych, która odbywa się codziennie.

Zanim ona zostanie zrealizowana, wpłacone środki klienta pozostają chwilowo “zablokowane” w tzw. Wolnej Przestrzeni.

Broker oferuje również możliwość manualnej wymiany walut. Za przewalutowanie między euro a złotymi Degiro nie pobiera żadnych opłat.

Notatka

Uwaga: Codzienne cash sweeps są wewnętrzną procedurą przeniesienia środków między osobistym flatexDEGIRO cash account a kontem inwestora w DEGIRO. Na koniec każdego dnia roboczego, przeprowadzone są kalkulacje czy na konto w DEGIRO wpłynęły jakieś środki, czy też zostały z niego wypłacone. Na przykład, jeśli kupiłeś akcje po wyższej cenie niż zostały one sprzedane, nastąpi administracyjny cash sweep z osobistego konta cash account na konto DEGIRO. Jeśli sprzedałeś akcje po wyższej cenie niż cena zakupu, różnica zostanie przeniesiona na osobiste konto cash account, w ramach wewnętrznej procedury cash sweep.

Codzienne cash sweeps są widoczne na przeglądzie rachunku, po przełączeniu opcji “Ukryj zmiany FRP”.

Co dzieje się z pieniędzmi klienta po zdeponowaniu ich w Degiro?

Gdy otworzysz dowolny rachunek inwestycyjny w Degiro, broker automatycznie otworzy w Twoim imieniu rachunek bankowy (pieniężny) w banku flatexDEGIRO. Wszystkie niezainwestowane przez Ciebie pieniądze zostaną następnie zdeponowane na oddzielnym, osobistym rachunku bankowym z osobistym numerem IBAN.

Jedną z ważnych konsekwencji tego układu jest fakt, że środki przechowywane na tym rachunku są ubezpieczone przez niemiecki system ubezpieczeń depozytów (Entschädigungseinrichtung deutscher Banken). Ubezpieczenie obejmuje kwoty do 100 000 euro. Twój nowy rachunek pieniężny będzie bezpośrednio połączony z Twoim istniejącym rachunkiem inwestycyjnym w Degiro. Nie możesz używać tego rachunku do innych celów bankowo-finansowych, nie otrzymasz do niego karty płatniczej i nie będziesz mógł połączyć tego konta z takimi usługami płatniczymi jak Apple Pay. Możesz go używać wyłącznie do depozytów środków pieniężnych w celu finansowania swoich działań inwestycyjnych w Degiro.

Z prowadzeniem rachunku pieniężnego w banku flatexDEGIRO czy depozytem/wypłatą środków pieniężnych nie wiążą się żadne dodatkowe koszty czy opłaty. Należy jednak zaznaczyć, że konta gotówkowe – podobnie jak wszystkie inne rachunki bankowe uzależnione od stóp procentowych ustalanych przez Europejski Bank Centralny – niestety mają jedną zasadniczą wadę, a mianowicie możliwość wystąpienia ujemnej stopy procentowej. W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że w dniu 1 sierpnia 2022 roku ujemne oprocentowanie na rachunkach prowadzonych w euro zostało zniesione, gdyż Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe w reakcji na rosnącą stopę inflacji. Jeżeli w przyszłości stopy procentowe spadną ponownie do wartości poniżej zera, wszystkie informacje o rekompensacji ujemnych odsetek znajdziesz tutaj. Z rachunkami pieniężnymi nie wiążą się żadne koszty wejścia, wyjścia ani inne.

Opłaty od transakcji w Degiro

20 grudnia 2021 roku broker Degiro zaprowadził zerową prowizję od zakupu akcji amerykańskich dla inwestorów z Europy. Transakcje są więc wolne od opłat. Krok ten odzwierciedla dążenie Degiro do dorównania innym brokerom, takim jak XTB, eToro, ale też np. Revolut, którzy również oferują wolny od opłat zakup fizycznych akcji i funduszy ETF.

Użytkownicy Degiro mają więc możliwość zainwestować w ponad 5 000 akcji notowanych na największych giełdach amerykańskich NASDAQ i NYSE znacznie taniej niż inwestorzy korzystający z usług np. Interactive Brokers czy LYNX broker.

Należy jednak zaznaczyć, że zakupy akcji w Degiro, chociaż może się tak wydawać, nie są całkowicie darmowe. Wraz ze zniesieniem prowizji Degiro bowiem wprowadziło również stałą opłatę manipulacyjną w wysokości 1 euro od każdej transakcji, aby zrekompensować sobie koszty zewnętrzne związane z zakupem papierów wartościowych.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Koszty handlu na różnych giełdach.

Wielu inwestorów z Europy (niestety z wyjątkiem polskich) może również skorzystać z opcji wolnego od prowizji handlu wszystkimi ETF-ami w ofercie brokera.

Niemniej jednak, polscy inwestorzy mają do dyspozycji listę funduszy ETF (Degiro ETF Core Selection, oznaczone terminem WYBÓR), które można kupić raz w miesiącu bez opłat.

Opłata za zakup na polskiej GPW

W przypadku akcji notowanych na GPW zakup podlega jednorazowej opłacie w wysokości 1 PLN + 10 PLN (patrz opłata manipulacyjna poniżej). Standardowy zakup (globalnych) funduszy ETF podlega opłacie transakcyjnej w wysokości 2 euro + opłacie manipulacyjnej 1 euro. Opłata transakcyjna w przypadku opcji i kontraktów terminowych wynosi 0,75 euro za kontrakt.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Informacje na temat opłat manipulacyjnych.

Zapraszamy do sprawdzenia pełnej listy opłat transakcyjnych Degiro, którą można znaleźć na stronie internetowej brokera i która zawiera również informacje o opłatach na innych niż amerykańskich giełdach. Np.:

 • Giełda Tradegate i giełdy europejskie – 3,90 euro
 • Giełdy azjatyckie – 5 euro
 • Transakcje związane z obligacjami – 2 euro
Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Wysokość wybranych opłat na platformie Degiro.

W przypadku brokera Degiro obowiązuje również opłata 2,5 euro rocznie za każdą giełdę (z wyjątkiem krajowej GPW), na jakiej notowane są instrumenty w które inwestujesz. Powyżej wymieniliśmy główne z nich, ale nie jest to pełna lista. Więcej informacji na temat opłat znajdziesz w oficjalnej tabeli opłat i prowizji ważnej od 1 stycznia 2022 r.

Opłaty niehandlowe w Degiro

Oprócz tradycyjnych opłat transakcyjnych, większość brokerów pobiera również inne opłaty o charakterze niehandlowym, które często płaci się nawet bez składania jakichkolwiek zleceń. Pod tym względem broker Degiro należy do ścisłej czołówki brokerów giełdowych.

Degiro nie pobiera bowiem żadnych opłat ani za depozyt środków, ani za wypłaty, a na dodatek nie pobiera też żadnych pieniędzy za przechowywanie papierów wartościowych. Co więcej, nie musisz się martwić o opłaty za brak aktywności. Jedynym rodzajem opłaty niehandlowej, z jakim się spotkasz w Degiro, jest opłata za przewalutowanie, która wynosi 10 euro + 0,25%. Ale nie martw się – przeliczenie złotych na euro jest tutaj bezpłatne.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Opłaty niehandlowe w Degiro.

Jeśli zechcesz przenieść swój portfel inwestycyjny do Degiro lub na odwrót, broker naliczy Ci opłatę w wysokości 10 euro od każdej przeniesionej pozycji, niezależnie od kierunku transferu. Ponadto, jeśli zamierzasz przenieść swój portfel do innego brokera, należy liczyć się z tym, że Degiro obarczy Cię również powiązanymi kosztami zewnętrznymi. Na przykład, dla każdej pozycji na NYSE koszty zewnętrzne transferu wynoszą 46 euro. W przypadku przeniesień do Degiro, koszty te przejmuje broker. Twój obecny broker może naliczyć Ci dodatkowe opłaty.

Jeśli chcesz przenieść wszystkie lub tylko niektóre swoje pozycje z jednego rachunku Degiro na inny, wystarczy poprosić o transfer wewnętrzny, kontaktując się z obsługą klienta spółki za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pamiętaj, aby w swoim wniosku zawrzeć następujące informacje:

 • Nazwa użytkownika konta wysyłającego
 • Nazwa użytkownika konta odbiorczego
 • Nazwa i ISIN oraz liczba pozycji, które mają zostać przeniesione
 • Twoja zgoda na pokrycie powstałych kosztów

Wykluczone są jednak transfery papierów wartościowych związane ze zmianą rzeczywistego właściciela – można przenosić papiery wartościowe jedynie pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego inwestora. W ramach transferu papierów wartościowych z jednego konta przy Degiro na inne konto tego brokera pobierana jest opłata w wysokości 7,5 euro za pozycję. We wniosku należy podać, z którego konta mają zostać pobrane opłaty. Realizacja przelewu wewnętrznego zajmuje zazwyczaj około 3 do 5 dni roboczych. Więcej informacji znajdziesz w tabeli opłat. 

Otwarcie rachunku w Degiro

Jeśli zamierzasz rozpocząć karierę inwestora właśnie z Degiro, musisz oczywiście zacząć od założenia rachunku inwestycyjnego. Na szczęście to nic trudnego. Oto, jak wygląda proces rejestracji w Degiro krok po kroku:

1. Najpierw należy kliknąć żółty przycisk w prawym górnym rogu strony internetowej brokera z tekstem “Rejestracja”.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Rejestracja w Degiro – krok 1.

2. Następnie zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie należy wypełnić podstawowe informacje dotyczące rejestracji – adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło. W dalszej kolejności otrzymasz e-mail od Degiro z linkiem aktywacyjnym, który należy kliknąć.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Rejestracja w Degiro – krok 2.

3. Kliknij ten link i zaloguj się do swojego konta użytkownika.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Rejestracja w Degiro – krok 3.

4. Następnie należy uzupełnić swoje dane osobowe. Najpierw imię i nazwisko, tak aby zgadzało się z danymi na Twoim dowodzie tożsamości. Następnie należy wpisać numer telefonu, na który otrzymasz SMS weryfikacyjny.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Rejestracja w Degiro – krok 4.

5. W kolejnym kroku rejestracji trzeba podać adres zameldowania.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Rejestracja w Degiro – krok 5.

6. Następny krok może Cię nieco zaskoczyć, ponieważ aby kontynuować, należy pobrać aplikację mobilną Degiro, z czym nie spotkasz się u większości innych brokerów. Do aplikacji logujesz się za pomocą danych logowania, które podałeś na początku tego procesu.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Rejestracja w Degiro – krok 6.

7. Po zalogowaniu się do aplikacji broker zażąda od Ciebie zdjęcia dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość – dowodu osobistego bądź paszportu. Nie można użyć w tym celu prawa jazdy. Skanowanie dokumentów tożsamości za pomocą telefonu jest jednak bardzo szybkie i proste.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Rejestracja w Degiro – krok 7.

8. Na koniec należy jeszcze zrobić zdjęcie (lub przesłać PDF) wyciągu z Twojego rachunku bankowego, z którego zamierzasz zasilać swoje konto inwestycyjne i wypełnić standardowy kwestionariusz inwestycyjny, po czym możesz śmiało wysłać pierwsze środki na swój nowo otwarty rachunek i zacząć inwestować.

Degiro a obsługa klienta

Chociaż obsługa klienta w przypadku brokera Degiro jest na w miarę dobrym poziomie, daleko jej do doskonałości. Obsługa jest dostępna w wielu językach (w tym w j. polskim), a wsparcie telefoniczne jest naprawdę świetne. Broker nie oferuje jednak czatu na żywo, a pracownicy obsługi nie są do dyspozycji 24/7.

Obsługa klienta brokera Degiro jest dostępna tylko w dni powszednie między 7:00 a 21:00 czasu lokalnego. Poza “godzinami otwarcia” możesz jedynie skontaktować się z brokerem za pośrednictwem e-maila i czekać na odpowiedź.

Niemniej jednak – ogólnie rzecz biorąc – jakość obsługi klienta jest tutaj ponadprzeciętna, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest ona dostępna również w języku polskim. Wsparcie telefoniczne szybko odbiera połączenia, a pracownicy są w stanie udzielić Ci pomocnych i dorzecznych odpowiedzi. Jeśli jednak wolisz kontakt drogą mailową, polecamy uzbroić się w cierpliwość, gdyż czas odpowiedzi wynosi około 2 dni.

Możliwości analizy aktywów w Degiro

Broker Degiro oferuje jedynie ograniczone usługi i narzędzia analityczne. Obejmują one podstawowy kanał informacyjny, narzędzia do sporządzania wykresów i niektóre fundamentalne dane giełdowe na temat akcji, przy tym, że jest tutaj odczuwalny brak rekomendacji inwestycyjnych, które można znaleźć w ofercie innych brokerów.

 • Rekomendacje inwestycyjne: Broker Degiro nie udziela obecnie żadnych rekomendacji inwestycyjnych. Jeśli chodzi o akcje, w zakładce “Opinie analityków” można zobaczyć, ile rekomendacji kupna/sprzedaży/trzymania dana akcja ma w obecnej chwili lub miała w przeszłości. Brakuje tutaj jednak aktualnych cen docelowych. W przypadku niektórych konkurentów Degiro funkcja ta jest dostępna – pokazuje, kto wydał rekomendację inwestycyjną dla akcji i z jaką ceną docelową (np. Morgan Stanley, Sell, cena docelowa 10 euro).
 • Dane fundamentalne: Oferta Degiro obejmuje również dane fundamentalne na temat akcji. Po wybraniu akcji można sprawdzić kluczowe dane i wskaźniki, które są wyświetlane pod wykresem ceny. Wybierając zakładkę “Dane finansowe”, możesz porównać wskaźniki pokazane w zestawieniu dochodów, bilansie i przepływach gotówki.
 • Narzędzia do sporządzania wykresów: Chociaż narzędzie do tworzenia wykresów Degiro jest dosyć proste, dla platformy przeznaczonej przede wszystkim do wprowadzania zleceń handlowych jest w pełni wystarczające. Ponadto, jest niezwykle łatwe w użyciu i można w nim skorzystać z ponad 10 wskaźników technicznych.
 • Wiadomości rynkowe: Zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na platformie internetowej Degiro masz dostęp do panelu nawigacyjnego z krótkimi wiadomościami rynkowymi. Są one dostępne na stronie głównej obu platform, a także w arkuszu informacyjnym produktów, z którymi związana jest dana wiadomość.

Materiały edukacyjne

W ofercie Degiro można również znaleźć szereg narzędzi edukacyjnych dotyczących inwestowania i sposobu korzystania z jego platformy inwestycyjnej. Za ogromną wadę tego brokera można jednak uznać brak możliwości założenia rachunku demonstracyjnego, co u innych brokerów jest standardem.

W Degiro można zdobywać wiedzę za pośrednictwem:

 • Filmów edukacyjnych na temat platformy
 • Ogólnych filmów edukacyjnych na temat inwestowania
 • Blogu
 • Przewodników po produktach
 • Seriali dokumentalnych na temat podstaw inwestowania

Materiały edukacyjne Degiro można znaleźć na stronie internetowej brokera w sekcji “Wiedza”. Obejmuje m.in. “Akademię Inwestorów” składającą się z 10 podstawowych lekcji, które poprzez filmy i treści tekstowe mogą Ci pomóc rozpocząć swoją przygodę z giełdą.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Przykład filmów edukacyjnych oferowanych przez Degiro.

W sekcji “Produkty” można zapoznać się ze wszystkimi klasami aktywów w ofercie Degiro, podczas gdy sekcja “Strategie” nauczy Cię, jak korzystać z analizy technicznej i fundamentalnej, jak handlować opcjami i wiele więcej. Na stronie brokera znajdziesz również ogólne filmy na temat takich podstawowych kwestii jak klasy aktywów, dywersyfikacja i terminy związane ze zleceniami handlowymi.

Znajdziesz tutaj również filmy na temat platform handlowych, z których m.in. dowiesz się, jak kupować akcje za pośrednictwem internetowej platformy inwestycyjnej Degiro.

Pod zakładką “Wiedza” zamieszczono sekcję o ciekawej nazwie “Film dokumentalny”. Degiro nawiązało współpracę z Discovery, aby stworzyć czteroczęściowy serial dokumentalny poświęcony takim tematom jak inwestowanie aktywne a pasywne, dywersyfikacja, kryzysy i bańki czy inwestycje zrównoważonego rozwoju. Są to dosyć wysokiej jakości materiały edukacyjne, szczególnie przydatne dla początkujących. Degiro prowadzi również blog, na którym można znaleźć interesujące i pouczające artykuły na temat giełdy. Blog jest aktualizowany co miesiąc.

Niestety, w tym miejscu musimy powtórzyć, że brak możliwości założenia rachunku demonstracyjnego należy uznać za duży minus. Konto demo to bowiem najlepszy sposób na zapoznanie się z platformą inwestycyjną. Ponadto, niektórzy brokerzy organizują również spotkania i webinaria na żywo, nad czym Degiro powinno jeszcze trochę popracować.

Zdj.: Degiro.pl
Degiro
Degiro – sekcja Film dokumentalny.

Dlaczego warto założyć rachunek w Degiro?

Degiro to niemiecko-holenderski broker dyskontowy, który już od wielu lat oferuje usługi inwestycyjne szerokiej publiczności. Na początku 2021 roku Degiro połączyło się z bankiem flatexDEGIRO Bank AG, tworząc największego brokera internetowego posiadającego własną licencję bankową. Spółka Degiro podlega nadzorowi najważniejszych organów finansowych, takich jak niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht, BaFin).

Broker oferuje jedne z najniższych opłat na rynku we wszystkich klasach aktywów, a jego platforma internetowa i aplikacja mobilna są dobrze zaprojektowane i łatwe w użyciu.

Proces założenia rachunku inwestycyjnego w Degiro jest szybki, odbywa się wyłącznie w Internecie i nie wymaga żadnego minimalnego depozytu. Oferta brokera Degiro obejmuje m.in. również polskie akcje (CD Projekt itp.).

Degiro to właściwy wybór, jeśli szukasz prostej platformy inwestycyjnej i nie chcesz tracić zbyt wiele pieniędzy na opłatach. Koszty transakcyjne w Degiro są na ogół bardzo niskie. Co więcej, procedura założenia rachunku inwestycyjnego jest również w miarę szybka i intuicyjna.

Z drugiej strony, ze względu na fakt, że Degiro skupia się przede wszystkim na realizacji zleceń handlowych, jego oferta narzędzi analitycznych jest znacznie ograniczona. Należy również wspomnieć, że klienci Degiro nie mają dostępu do rynku forex, a większość z nich może wpłacać i wypłacać pieniądze na swój rachunek tylko za pośrednictwem przelewu bankowego. Broker nie oferuje również możliwości założenia rachunku demonstracyjnego czy handlu instrumentami pochodnymi CFD (czym są kontrakty CFD?).

Niemniej jednak, broker Degiro jest jednym z najlepszych na rynku. Nie ma tutaj żadnych wymagań co do minimalnej kwoty depozytu ani opłat za brak aktywności, w związku z czym można śmiało wypróbować jego platformę inwestycyjną i świadczone przez niego usługi.

Notatka

WSKAZÓWKA: Nie jesteś zainteresowany brokerem Degiro? Sprawdź innych wiarygodnych brokerów, na przykład: XTB lub eToro.

Więcej informacji o Degiro

Nazwa spółkiDegiro
Główna zaletaJeden z najbardziej popularnych dyskontowych brokerów giełdowych
W j. polskim?
Wdrożenie usługi2008
Siedziba spółkiAmsterdam, Holandia
Oficjalna strona internetowaDegiro.pl
Podstawowe informacje o spółce
Nadzór KPWiG?
Konto demo
Waluta rachunkuEUR
Opłata za transakcjęOd 1 euro, wybrane ETF-y raz w miesiącu gratis
Inne opłatyW zależności od giełdy
Minimalny depozytBez limitu
Minimalna transakcja1 akcja
Informacje o wpłatach i wypłatach
Opłata za wpłatęDarmowe wpłaty i wypłaty
Opłata za wypłatęDarmowe wpłaty i wypłaty
Metody wpłatPrzelew bankowy w PLN
Metody wypłatPrzelew bankowy w PLN
Informacje dotyczące handlu
DźwigniaDo 1:5
Liczba aktywów1000000
Możliwość handluAkcje polskie, akcje europejskie, akcje amerykańskie, ETF-y, fundusze inwestycyjne, kontrakty terminowe, obligacje, opcje, warranty
Typ brokeraSTP - Direct Market Access
Obsługiwane kryptowalutyBrak możliwości handlu kryptowalutami
Aplikacja mobilna
Wersje internetowe
Wsparcie klienta
Telefon 31202613072
E-mail [email protected]
Nadzór KNF
Oceń Degiro
1
0

Autor

Pod tym profilem artykuły i recenzje publikują autorzy Finlio.pl oraz inni redaktorzy lub goście niebędący stałymi autorami.

Udostępnij ten artykuł

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.