Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN
Logo Tesla
TSLA
Akcje Tesla (TSLA) – Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2024
Twój kapitał może być zagrożony*
TSLA chart

$173,9 (686,9 zł)

-2,2 % za 7 dni

Logo Tesla

Akcje Tesla (TSLA) – Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2024

Kurs akcji Tesla
TSLA chart

$173,9 (686,9 zł)

-2,2 % za 7 dni

Twój kapitał może być zagrożony*

Podana cena i wykres mają jedynie charakter orientacyjny.

Wykres akcji Tesla

Aktualne dane o spółce Tesla

Kapitalizacja rynkowa $520,9 mld. EBITDA $13,56 mld.
Następna dywidenda N/A P/BV (cena do wartości księgowej) 8,31
Roczna dywidenda na akcję N/A P/E (cena do zysku) 38,04
Stopa dywidendy N/A Zwrot z aktywów 5,88 %
Przychód spółki $96,77 mld. Zwrotu z kapitału 27,35 %
Zysk na akcję $30,49 Marża operacyjna 8,2 %
Wartość księgowa na akcję $19,67 Marża zysku 15,5 %
Wartość przedsiębiorstwa $501,2 mld. Cena docelowa na Wall Street $201

Informacje o Tesli

Tesla to amerykańska firma słynąca z produkcji luksusowych samochodów elektrycznych. Jest jednym z liderów w dziedzinie technologii przyjaznych dla środowiska. Oprócz samochodów specjalizuje się również w produkcji na skalę przemysłową paneli słonecznych i akumulatorów. Na czele firmy nazwanej na cześć genialnego fizyka Nikoli Tesli stoi światowej sławy wizjoner i geniusz Elon Musk.

Siedziba Tesli znajduje się w Palo Alto w Kalifornii (Silicon Valley). Europejskie centrum spółki mieści się w Amsterdamie i w Tilburg (Holandia). Firma została założona w 2003 roku przez przedsiębiorców Martina Eberharda i Marca Tarpenninga, wkrótce potem dołączyli do nich Elon Musk, JB Straubel i Ian Wright. Ogromny sukces firmy na rynku samochodów elektrycznych i meteoryczny wzrost kursu osiągnęły kulminację w listopadzie 2020 roku, kiedy to akcje Tesla zostały włączone w indeks S&P 500.

W tym obszernym artykule przyjrzymy się akcjom Tesli i omówimy ogromny sukces spółki. Dowiesz się, w jakich segmentach prowadzi ona działalność gospodarczą, przedstawimy Ci jej akcje i jak nimi handlować oraz najważniejsze czynniki wpływające na zmiany kursu Tesla. A więc do dzieła!

Treść artykułu o akcjach Tesla

Sukces firmy Tesla Motors

Początki Tesli sięgają lipca 2003 roku, kiedy to inżynierowie Martin Eberhard i Marc Tarpenning postanowili założyć firmę Tesla Motors. Impulsem do jej powstania była inna firma – General Motors – która w tym samym roku wycofała z rynku wszystkie swoje modele samochodów elektrycznych EV1.

Elon Musk oraz dwaj inni inwestorzy, JB Straubel i Ian Wright, dołączyli do Tesli na początku 2004 roku. Piątka założycieli pragnęła zrobić z Tesli firmę technologiczną, która jako pierwsza wprowadzi na rynek samochody elektryczne w cenie przystępnej dla przeciętnego konsumenta. Musk już od samego początku brał na siebie wszelką odpowiedzialność, czy to przewodnicząc zarządowi, nadzorując produkcję, czy inwestując w Teslę miliony dolarów z własnej kieszeni.

To właśnie Musk finansował Teslę w największym stopniu w pierwszych latach jej istnienia. W latach 2006-2007 niecodzienna osobowość Muska przyciągnęła innych znaczących inwestorów, między innymi dwójkę założycieli Google oraz prezesa firmy eBay.

W czerwcu 2009 roku Tesla otrzymała pierwszą pożyczkę od rządu USA o wartości 465 mln USD, gdyż mimo prywatnych inwestycji była na skraju bankructwa.

Dotacja od rządu niewątpliwie pomogła Tesli, a rok później spółka złożyła pierwszą ofertę publiczną swoich akcji, wchodząc na giełdę technologiczną NASDAQ. IPO Tesli (Initial Public Offering) zakończyło się sukcesem i przyniosło temu producentowi samochodów 226 milionów dolarów.

Wartość jednej akcji Tesli po IPO w 2010 roku ustabilizowała się na 17 dolarach, natomiast w lipcu 2019 roku cena jednej akcji TSLA wynosiła 242 dolarów.

W 2014 roku Tesla podjęła odważną decyzję – postanowiła udostępnić część swojego know-how obecnym i przyszłym konkurentom, publicznie zezwalając każdemu na korzystanie z patentów na jej rozwiązania technologiczne. Oczywiście powodem była nie tylko czysta miłość do natury, ale przede wszystkim próba inicjowania dalszego postępu w dziedzinie pojazdów elektrycznych.

Ogólnie rzecz biorąc, większość firm zajmujących się zielonymi technologiami prędzej czy później zbankrutuje lub wymaga dotacji z pieniędzy publicznych. Należy zauważyć, że nawet Tesla w swoich rocznych sprawozdaniach finansowych wciąż jeszcze odnotowuje straty. W poszczególnych kwartałach osiąga sporadyczne zyski, które jednak w żaden sposób nie mogą pokryć strat z pozostałych kwartałów. W lutym 2017 roku Tesla Motors skróciła swoją nazwę do prostszej Tesla Inc.

Głównym pozytywem jest tutaj fakt, że sprzedaż Tesli nieustannie rośnie, co bardzo cieszy inwestorów, ale nawet ciągły wzrost dochodów to na razie za mało, aby spółka mogła choćby rozważyć regularną wypłatę dywidendy.

Zdj.: Macrotrends.net
Wzrost dochodow Tesli
Wzrost dochodów Tesli od 2012 roku.

Akcje firmy Tesla są wrażliwe na wypowiedzi Elona Muska

Jednym z głównych czynników wpływających na kurs akcji Tesla są wypowiedzi Elona Muska. Przykładem tego jest kilka incydentów, kiedy to jego osobowość, a może nawet osobliwe postawy zdołały zagrozić nawet całemu projektowi elektromobilności.

Tesla na początku 2020 roku stała się najbardziej wartościowym producentem samochodów pod względem kapitalizacji rynkowej. Co ciekawe, jej udział w rynku był wówczas jednym z najmniejszych, co jednak najwyraźniej nie przeszkadzało inwestorom ani fanom zielonej energii.

Straty Tesli nadal jednak narastały, szczególnie pod wpływem dużych inwestycji w premierę Modelu 3 w 2017 roku. W sierpniu 2018 roku akcje osiągnęły rekordowy poziom 387 USD (wartość przed podziałem w 2020 roku), jednak w porównaniu z ceną z sierpnia 2019 roku wartość akcji spadła o ponad jedną trzecią! Co się stało?

Zdj.: Twitter.com
Tweet Elona Muska
Tweet Elona Muska o wycofaniu akcji Tesli z giełdy

Latem 2018 roku Elon Musk wywołał poruszenie, ogłaszając, że rozważa wycofanie akcji Tesli z obrotu giełdowego. W tym czasie Tesla była najbardziej shortowaną akcją na rynku – zdaniem Muska istniał więc oczywisty interes w uszkodzeniu wizerunku firmy, co przyniosłoby ogromne zyski niektórym podmiotom finansowym spekulującym na spadek kursu Tesli.

Fakt ten zmuszał firmę do podejmowania dobrych decyzji tylko w krótkim, a nie w długim okresie, tak aby Tesla nie wyglądała tak źle na giełdzie co 3 miesiące. Musk dał do zrozumienia, że w przypadku tej zmiany miałby do dyspozycji środki finansowe od bogatego inwestora z Arabii Saudyjskiej.

Dwa tygodnie później zarówno zarząd, jak i Elon Musk oświadczyli, że żadnej prywatyzacji akcji Tesli nie będzie.

W ramach ugody pozasądowej z inwestorami oskarżającymi Muska o składanie fałszywych oświadczeń manipulujących kursem akcji szef Tesli został zmuszony do zapłacenia grzywny i opuszczenia stanowiska prezesa zarządu firmy.

Zdj.: Joe.co.uk
Elon Musk ze skrętem
Elon Musk ze skrętem.

Elon Musk nadal jednak wywołuje poruszenie. We wrześniu 2018 roku zapalił on skręta w najbardziej oglądanym podcaście na świecie. Akcje Tesli spadły do długoterminowego minimum.

Niemniej jednak rok 2018 przyniósł też inwestorom kilka powodów do radości, gdyż w grudniu ogłoszono, że firma sprzedała 500-tysięczny pojazd w swojej historii. Jednocześnie Tesla wyprzedziła w tym roku swoich najbliższych konkurentów w sprzedaży pojazdów elektrycznych, mianowicie chińskie marki BYD i BAIC, stając się po raz kolejny światowym liderem w swojej dziedzinie.

Optymiści wierzą, że wzrost kursu akcji Tesli będzie kontynuował z powodu przyszłego silnego popytu na pojazdy autonomiczne. Co więcej, w momencie, gdy uda się jeszcze bardziej uprościć produkcję, cena samochodów elektrycznych spadnie i stanie się bardziej przystępna dla przeciętnego konsumenta. Ponadto, elektromobilność jest promowana przez rządy zarówno w UE, jak i w USA – w 2022 roku ogłoszono kilka projektów mających na celu elektryfikację autostrad i dróg klasy I (w USA) oraz uchwalenie zniesienia sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi w 2035 roku, co oczywiście otwiera dalsze możliwości ekspansji dla tego kultowego już producenta samochodów.

Logo Tesla
Tesla/TSLA
Ładowanie
Ładowanie

Inne technologie spółki

Tesla nie skupia się jedynie na produkcji przyjaznych dla środowiska samochodów. Obecnie produkuje również baterie Tesla Powerwall, które są w zasadzie domowymi magazynami energii. Oprócz tego firma produkuje też akumulatory dla dużych obiektów przemysłowych Tesla Powerpack, które określane są jako komercyjne magazyny energii.

Dachówki solarne, na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od zwykłych dachówek, są kolejnym z wielu produktów, za pośrednictwem których ta teraz już również energetyczna firma rozszerza swoją działalność na inne sektory rynku.

Do niecodziennych rozwiązań technicznych Elona Muska należą również stacje szybkiego ładowania Supercharger. Tworzą one ogólnoświatową sieć, a z kilku takich stacji mogą również korzystać właściciele Tesli w naszym kraju.

Innym, nieco spekulatywnym projektem, za który Tesla zabrała się w 2021 roku, jest rozwój robotów humanoidalnych. Nosi on nazwę “Tesla Bot” i ma na celu zastąpienie człowieka w nudnych i niebezpiecznych pracach, aby później stać się wiernym sługą domowym.

Modele samochodów marki Tesla

  • Tesla Roadster

Pierwszy model Tesli, wprowadzony na rynek w 2008 roku. Zasięg wynosi około 400 km na pełnym ładowaniu. Pierwszy w historii samochód z Ziemi, jaki trafił w kosmos dzięki SpaceX w 2018 roku.

  • Tesla Model S

Drugi model marki Tesla, sprzedawany od 2012 roku. Zasięg wynosi powyżej 600 km.

  • Tesla Model X

Trzeci model marki Tesla, sprzedawany od 2015 roku.

  • Tesla Model 3

Czwarty model marki Tesla, sprzedawany od 2017 roku. Historycznie najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Stanach Zjednoczonych. Inne modele marki Tesla to Model Y, Tesla Roadster, Tesla Cybertruck i Tesla Semi. Firma nie planuje na razie produkcji elektrycznych motocykli.

Dywidendy a Tesla

Jak wspomniano powyżej, Tesla jeszcze nigdy nie osiągnęła rentowności w pełnym roku obrotowym. Jest to firma całkowicie zależna od dobrej woli inwestorów gotowych wydać duże sumy za potencjalnie ogromne zyski w przyszłości, w nadziei, że branża samochodów elektrycznych niedługo wejdzie do mainstreamu. Z tego powodu Tesla nigdy nie wypłacała swoim akcjonariuszom dywidendy.

To informacja, na którą każdy inwestor czy trader rozważający inwestycję w Teslę musi zwrócić uwagę. Nie można tu zarabiać na samym posiadaniu akcji. Należy zauważyć, że sama firma nie ukrywa tego faktu, a wręcz przeciwnie – na jej stronie internetowej można znaleźć informację, że w bliskiej przyszłości nie można się spodziewać dywidendy. Wszystkie ewentualne zyski zostaną automatycznie reinwestowane w produkcję i rozwój firmy.

Tak więc, jedynym sposobem na zarabianie na akcjach firmy Tesla jest trading za pośrednictwem kontraktów CFD lub inwestowanie w nie z nadzieją, że będą rosły, co nigdy nie jest pewne.

Jak i gdzie inwestować w akcje Tesla?

Przyjrzyjmy się teraz dwom podstawowym sposobom inwestowania w akcje Tesla.

Pierwsza opcja polega na inwestycji poprzez zakup akcji

W takim podejściu dochodzi do faktycznego nabycia akcji, a inwestor staje się jednym z akcjonariuszy firmy. Opcja ta jest z pewnością najprostsza, niezbyt czasochłonna i paradoksalnie bardziej odpowiednia dla niedoświadczonych inwestorów niż inne.

Jeśli inwestujesz z długoterminowym horyzontem i nie boisz się bardziej ryzykownych aktywów, Tesla może być dla Ciebie interesującym wyborem.

Jak wygląda taka inwestycja?

Przykład: Powiedzmy, że kurs akcji Tesli wynosi obecnie 650 dolarów, czyli ok. 3 000 złotych. Po takiej cenie można więc kupić jedną sztukę.

Jeśli masz do zainwestowania np. 15 000 złotych, możesz od razu kupić 5 akcji.

Jeśli po kilku tygodniach cena akcji wzrośnie do 715 dolarów, Twoje akcje będą warte 3 300 złotych – 10% więcej. Gdybyś więc je sprzedał, osiągnąłbyś zysk w wysokości 300 złotych.

Ale uwaga! Wprawdzie kurs akcji może wzrosnąć, ale może też spaść. Jeżeli więc cena akcji Tesli spadnie z 650 dolarów na 585 dolarów, w momencie sprzedaży otrzymałbyś za nie tylko 2 700 złotych.

Inwestując w akcje Tesli, należy również pamiętać o tym, że spółka nie wypłaca dywidend, więc jedynym sposobem na zarabianie na nich jest wzrost ich kursu. Oczywiście, nie jest to w pełni gwarantowane, dlatego zanim przystąpisz do inwestycji, należy przeprowadzić dobrą analizę fundamentalną i techniczną, aby zakup akcji tej spółki miał sens z punktu widzenia zarządzania kapitałem.

U jakiego brokera kupić akcje Tesla?

Akcje firmy Tesla można kupować i sprzedawać na przykład u XTB. Broker XTB jest interesujący z kilku powodów:

  • jest regulowany przez Komisję Nadzoru Finansowego
  • jest największym polskim brokerem forex i CFD
  • jest sprawdzony i wiarygodny
  • oferuje platformę i obsługę klienta w języku polskim

Jeśli będziesz handlować akcjami Tesli u XTB, nie korzystając z dźwigni finansowej, od 2020 roku nie ma tutaj żadnych opłat za zakup ani sprzedaż akcji. Giełda jest otwarta od 15:30 do 22:00.

Faworyt redakcji

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Zalety
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
Wady
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych

Jeśli podoba Ci się długoterminowa wizja i misja Tesli, możesz zainwestować w jej akcje za pośrednictwem jednego ze sprawdzonych, wiarygodnych i polecanych przez nas brokerów.

Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany kupnem i posiadaniem jej akcji na czas nieokreślony, być może warto spróbować zarabiać na zmianach kursu Tesla za pośrednictwem instrumentów pochodnych, takich jak CFD. Jak to działa? Czytaj dalej.

Druga opcja polega na aktywnym handlu akcjami Tesla

Jeśli nie bardzo odpowiada Ci inwestowanie w akcje Tesli i czekanie, aby zobaczyć, co się stanie z ich kursem w ciągu najbliższych lat, zabierz się za trading. Akcjami tej spółki można bowiem aktywnie handlować. Warto tak robić szczególnie z uwagi na stosunkowo dużą zmienność, czyli fakt, że cena dosyć szybko porusza się w górę i w dół.

Handlując akcjami Tesli, można zarabiać zarówno na wzroście, jak i na spadku ich kursu.

Jak odbywa się handel kontraktami CFD?

Być może interesuje Cię, jak wyglądałoby zagranie na akcjach Tesli? Oto jeden przykład.

Zajmiemy się sytuacją z sierpnia 2018 roku, kiedy akcje Tesli osiągnęły lokalne maksimum, które wówczas wynosiło 387 dolarów. Chyba wszyscy analitycy na świecie zgodzili się na tym, że akcje spółki stały się wykupione, biorąc pod uwagę niezbyt zachwycające wyniki gospodarcze firmy.

Przykład: Właśnie z tego powodu postanowiłeś otworzyć pozycję krótką, short. Czyli sprzedać 1 akcję Tesli po 387 USD. Krótko mówiąc, starasz się zarobić na spadku kursu TSLA.

W przypadku transakcji bez dźwigni finansowej, do otwarcia pozycji potrzebowałbyś 1 787 złotych (według kursu z września 2022 r.).

Jednak korzystając efektu dźwigni 1:5, można handlować z dużo mniejszym kapitałem. Dzieląc 1 787 złotych przez pięć otrzymujemy 357 zł – tyle wynosi minimalna wartość depozytu zabezpieczającego, który musiałbyś mieć na swoim koncie u brokera, aby otworzyć taką pozycję. Mając więc np. 1 080 złotych, mógłbyś shortować 3 akcje itp.

Rok później, powiedzmy 16 sierpnia 2019 roku, decydujesz się na zamknięcie pozycji.

W tym dniu cena jednej akcji Tesli wynosiła 220 dolarów. Wartość akcji spółki w ciągu jednego roku spadła o 167 dolarów. Wszystko więc udało się na medal.

Zysk w wysokości 167 dolarów przy obecnym kursie dolara oznaczałby zysk w wysokości 772 złotych na akcję, a zatem z pierwotnych 1 080 złotych stworzyłbyś całkowitą wartość rachunku handlowego w wysokości 3 240 złotych. Pieniądze te mógłbyś natychmiast przesłać na swoje konto bankowe jako zrealizowany zysk.

Przedstawiliśmy Ci możliwość A, ale powinniśmy też porozmawiać o opcji B.

Gdyby mimo wszystkich ostrzeżeń analityków i wygórowanych odczytów wskaźników cena akcji Tesli szła dalej w górę, Twoje konto handlowe analogicznie byłoby na coraz większym minusie.

Trzeba więc zachować ostrożność i ustawić tzw. zlecenie stop-loss, czyli automatyczne zamknięcie złej transakcji.

Oczywiście, handlując z dźwignią, można również spekulować na wzrost notowań akcji, a nie tylko na spadek.

Poniżej możesz obejrzeć film, który pokazuje różnicę między zwykłym kupnem/nabyciem akcji Apple a handlem akcjami poprzez CFD. Transakcje zostały przeprowadzone za pośrednictwem brokera RoboMarkets.

Film: Przykładowe transakcje z akcjami Apple w RoboMarkets

https://www.youtube.com/watch?v=9teJRLxylnI/

U jakich brokerów można handlować akcjami TSLA?

Faworyt redakcji

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Zalety
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
Wady
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych
Twój kapitał narażony jest na ryzyko

Dlaczego warto zainwestować w akcje Tesla?

Tesla to znany na całym świecie lider w branży zielonej energii. Produkty tej spółki są oparte na najnowocześniejszych technologiach, dzięki czemu Tesla zajmuje miejsce w czołówce firm technologicznych. Tesla jest bardzo ściśle związana z jej właścicielem, Elonem Muskiem, co skutkuje stosunkowo wyraźnymi reakcjami rynku na jego osobiste poglądy. Ta nieoczekiwana i trudna do przewidzenia zmienność jest jednym z zagrożeń związanych z handlem akcjami Tesli.

Jako duża firma technologiczna Tesla wpływa również na notowania indeksów giełdowych, takich jak NASDAQ lub S&P500, co może utrudniać dywersyfikację. Ze względu na wysoką zmienność akcje Tesli są odpowiednie nie tylko do inwestowania na długi czas, ale także do krótkoterminowych transakcji – otwierania pozycji długich (kupno) i krótkich (sprzedaż).

Pomimo tego, że Tesla nie generuje prawie żadnego zysku netto, inwestorzy mają zaufanie do jej akcji, a ich wartość wciąż rośnie. Firma czerpie korzyści z globalnych starań na rzecz wprowadzenia samochodów elektrycznych na skalę masową i zakończenia sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Ta zmiana technologiczna będzie nie lada wyzwaniem zarówno dla Tesli, jak i dla jej konkurentów.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem zielonej energii lub ekscentrycznego Elona Muska i nie przeszkadza Ci wysoka zmienność związana z akcjami Tesli, możesz rozważyć opcję zainwestowania w jej akcje, zwłaszcza z uwagi na jej plany na globalną elektryfikację transportu samochodowego i ciężarowego.

Więcej informacji o Tesla (TSLA)

Nazwa firmyTesla
TickerTSLA
Oficjalna strona internetowahttps://ir.tesla.com/
Data założenia1 lipca 2003 r.
SektorTowary konsumpcyjne/usługi – luksusowe
BranżaSamochody
Dywidendy
Wypłaca dywidendę
Następna dywidendaN/A
Termin wypłaty dywidendyN/A
Data byłej dywidendyN/A
Roczna dywidenda na akcjęN/A
Stopa dywidendyN/A
Wskaźnik wypłaty dywidendyN/A
Przychody
Przychód spółki$96 772 997 120
Zysk na akcję$30,49
Wzrost przychodów kwartalnie R/R3,5 %
Wycena
Kapitalizacja rynkowa$520 936 128 512
Wartość przedsiębiorstwa$501 224 080 756
P/BV (cena do wartości księgowej)8,31
P/E (cena do zysku)38,04
Oczekiwany P/E52,63
Wartość księgowa na akcję$19,67
Cena docelowa na Wall Street$201
Wartość przedsiębiorstwa w stosunku do przychodów5,18
Wartość przedsiębiorstwa do EBITDA33,88
Cena do przychodów5,38
Rentowność
EBITDA$13 557 999 616
Marża operacyjna8,2 %
Marża zysku15,5 %
Zysk brutto$20 853 000 000
Zysk na akcję (EPS)$4,3
Rozwodniony zysk na akcję (EPS)$4,3
Oczekiwany EPS (w tym roku)$3
Oczekiwany EPS (następny rok)$4,08
Oczekiwany EPS (w tym kwartale)$0,74
Oczekiwany EPS (następny kwartał)$0,77
Wzrost zysków kwartalnie R/R111,5 %
Wydajność
Zwrot z aktywów5,88 %
Zwrotu z kapitału27,35 %
Opinie analityków
Ocena3,2
Cena docelowa$215,5
Zdecydowane kupno9
Kup6
Trzymaj22
Sprzedaj3
Zdecydowane sprzedaj6
Podział
Ostatni współczynnik podziału3:1
Data ostatniego podziału25. 8. 2022
Oceń akcje Tesla
1
1

Autor

Pod tym profilem artykuły i recenzje publikują autorzy Finlio.pl oraz inni redaktorzy lub goście niebędący stałymi autorami.

Udostępnij ten artykuł

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.

Akcje mogą Cię zainteresować: