Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN
egera logo
Kantor kryptowalut Egera
egera logo
Egera
egera logo

Kantor kryptowalut EgeraOpinie 2024, zakup i sprzedaż kryptowalut, opłaty, doświadczenia

Autor recenzji
Najnowsza aktualizacja
13. 5. 2024
egera logo

Ocena Finlio.pl

- 2. miejsce -
83 %
Najnowsza aktualizacja
13. 5. 2024

Szybki kantor kryptowalut odpowiedni dla początkujących

Egera to jeden z wiodących polskich kantorów kryptowalut. Początkujący docenią tutaj zwłaszcza dużą ilość wysokiej jakości materiałów edukacyjnych i stosunkowo intuicyjny interfejs zarówno w przypadku wersji internetowej platformy, jak i aplikacji mobilnej. Opłaty w kantorze platformy można uznać za średnie (2,8%), jednak na jej giełdzie są stosunkowo wysokie, co może być problemem dla wielu bardziej doświadczonych handlowców. W momencie pisania tej recenzji Egera obsługuje niestety tylko 4 kryptowaluty – Bitcoin, Ethereum, XRP i Litecoin.

egera logo

Ocena Finlio.pl

- 2. miejsce -
83 %
Przyjazność dla Polaków
Giełdę oceniono nie tylko pod kątem dostępności języka polskiego i wsparcia klienta, ale również jakości i niezawodności tłumaczeń, wpłat, wypłat i handlu w polskich złotych lub obecności oddziału spółki w Polsce.

90%

Przyjazność platformy
Platformę oceniono przede wszystkim pod kątem jej przyjazności dla klienta, logiki interfejsu, nowoczesności designu, szybkości reakcji oraz dostępności rachunku demonstracyjnego.

85%

Opłaty
W ocenie uwzględniono średnie spready, opłaty za otwarcie/zamknięcie pozycji, swapy, opłaty za wpłatę/wypłatę środków i inne. Pod uwagę brana jest nie tylko średnia, ale i minimalna wartość opłaty.

75%

Dostępne opcje
Ocena obejmuje liczbę klas aktywów w ofercie giełdy, łączną liczbę aktywów, możliwość handlu polskimi akcjami, dostępne instrumenty handlowe i inne ponadstandardowe funkcje.

85%

Rejestracja i weryfikacja
W ramach tych kryteriów uwzględniono ogólną szybkość i prostotę procesu rejestracji lub procesu weryfikacji, jeśli uwierzytelnienie jest wymagane.

85%

Wiarygodność marki
Ocena wiarygodności obejmuje historię giełdy, wielkość jej bazy użytkowników, opinie naszych czytelników, przewinienia spółki w przeszłości (np. grzywny) oraz oceny naszych czytelników.

80%

Podstawowe informacje na temat Egera

W j. polskim? Tak, dostępne
Opłata za transakcję 2,8% w kantorze, na giełdzie – 0,3% maker i 0,5% taker
Liczba aktywów 4

Egera jest jednym z wiodących i jednocześnie najmłodszych polskich kantorów i giełd kryptowalut w jednym. Obecnie na tej platformie można kupić i sprzedać tylko kilka różnych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin i XRP. Niemniej jednak, Egera dostarcza szczegółowych informacji o około 10 innych kryptowalutach, w tym dane o ich aktualnej cenie, w związku z czym istnieje duże prawdopodobieństwo, że niedługo będzie można kupić również je.

Jako kantor kryptowalut, Egera działa na rynku już od 2019 roku. Od czasu jej założenia dokonano na niej transakcji o łącznej wartości ponad 350 milionów złotych, a w chwili pisania tej recenzji (styczeń 2023) ma ponad 20 000 aktywnych użytkowników.

Kto stoi za Egerą i czy polecamy ją innym inwestorom? Czy warto na niej handlować? Jakie są opłaty w przypadku Egery i jakie dodatkowe usługi ona oferuje? Zapraszamy serdecznie do przeczytania naszej recenzji kantora Egera!

Treść recenzji Egera

Platforma Egera w pigułce

Zdj.: Egera.com
bitclude
Logo BitClude

Egera została założona w 2019 roku przez trójkę pasjonatów kryptowalut – Jakuba Wierzcholskiego, zajmującego obecnie stanowisko CEO, Tomasza Limieszewskiego, COO Egery oraz Mateusza Mączkowskiego, który pełni obecnie funkcję CFO.

Egera działa już w 25 krajach, głównie europejskich, a w ciągu ostatnich trzech lat jej zespół powiększył się do 20 stałych członków.

Z prawnego punktu widzenia za platformą Egera stoi firma Bitclude sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, która została założona już w 2017 roku.

Chociaż początkowo Egera skupiała się wyłącznie na wymianie kryptowalut, zakres jej działalności stopniowo rozszerzył się na branżę giełdową, jak również sieć bitomatów. Obecnie Egera stoi za siecią ponad 3 000 bitomatów rozsianych po całej Polsce. Podobnie jak wszystkie scentralizowane platformy handlowe podlegające regulacji, Egera przestrzega wszystkich zasad bezpieczeństwa, a warunkiem korzystania z jej usług jest pełna weryfikacja tożsamości klienta.

Zdj.: Egera.com
Założyciele giełdy i kantora Egera
Założyciele giełdy i kantora Egera.

Co oferuje Egera?

Najbardziej podstawową usługą, którą można znaleźć bezpośrednio po wejściu na stronę Egery, jest możliwość szybkiego zakupu kryptowalut przelewem bankowym lub kartą płatniczą.

Niektórym klientom może nie spodobać się fakt, że Egera – nawet w przypadku zakupu jedynie niewielkiej ilości kryptowalut – wymaga pełnowartościowej rejestracji z weryfikacją tożsamości (KYC), co jednak w ostatnich latach można uważać za powszechną praktykę.

W każdym razie, bezpośrednio po dokonaniu rejestracji i potwierdzeniu tożsamości można zacząć od razu kupować i sprzedawać 4 główne kryptowaluty poprzez główny interfejs platformy, który został przedstawiony na zdjęciu poniżej.

Zdj.: Egera.com
Interfejs platformy Egera
Interfejs platformy Egera.

Standardowy interfejs kantora Egera jest bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu – kupując lub sprzedając kryptowaluty, wystarczy podać ich ilość, po czym zlecenie zostanie rozliczone w oparciu o aktualną cenę rynkową.

Po dokonaniu zakupu można trzymać kryptowaluty na koncie klienta Egera razem z walutami fiducjarnymi, przy tym, że w tym przypadku oddajesz je (razem ze swoim zaufaniem) w ręce Egery i ryzykujesz ich utratę, np. jeśli giełda padnie ofiarą ataku hakerów.

Chodzi o powierniczy sposób przechowywania kryptowalut, co oznacza, że klucze prywatne posiada sama scentralizowana giełda, a nie Ty.

Jeżeli takie rozwiązanie Ci nie odpowiada, możesz przesłać kupione kryptowaluty do własnego portfela sprzętowego, np. Trezora lub Ledgera. Z uwagi na lepsze zabezpieczenie chodzi o znacznie bardziej odpowiedni wariant, który jednak wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy na temat kryptowalut, gdyż pełna odpowiedzialność za kryptowaluty leży tutaj na Twoich barkach.

Faworyt redakcji

Zalety
  • Jeden z najbezpieczniejszych portfeli
  • Stworzony przez czeską firmę
Wady
  • Może być skomplikowany dla początkujących
  • Jest droższy niż inne portfele, zwłaszcza Model T

Platforma Egera umożliwia depozyt walut fiat za pomocą karty płatniczej lub przelewem z wykorzystaniem płatności SEPA lub systemu SWIFT. Karta płatnicza reprezentuje najszybszy, ale jednocześnie najdroższy sposób, jak to zrobić. Jest więc najbardziej odpowiedni, jeśli nie chcesz zbytnio zwlekać z zakupem.

Zdj.: Egera.com
Zakup Bitcoina egera
Zakup Bitcoina za pomocą karty płatniczej na platformie Egera.

Wypłata środków klienta z Egery jest możliwa za pomocą przelewu lub wypłaty z bankomatu, ale za wyższą opłatą. Jeśli masz znajomego, który również korzysta z platformy Egera, to bezpośrednio w systemie możesz zlecić przesłanie pieniędzy lub kryptowalut na jego konto klienta. Dodatkowo jest też możliwość skorzystania z systemów płatności Elixir i Express.

Interfejs giełdowy platformy Egera

Oprócz prostego zakupu, sprzedaży i trzymania kryptowalut, Egera oferuje również usługi pełnowartościowej giełdy kryptowalutowej. Interfejs giełdy Egera posiada tradycyjny układ – po lewej stronie można znaleźć pary handlowe oraz ich historię transakcji, w środku widnieje wykres z głębokością rynku, a po prawej stronie lista otwartych pozycji, księga zamówień oraz sekcja przeznaczona do wprowadzania nowych zleceń.

Zdj.: Egera.com
Egera
Interfejs giełdowy platformy Egera.

Jeśli chodzi o sam handel, użytkownik ma możliwość tworzenia klasycznych zleceń rynkowych (sekcja Instant) i limitowych (sekcja Limit). W przypadku zleceń limitowych można również skorzystać z bardziej zaawansowanej sekcji z opcją wprowadzania zleceń ukrytych (hidden order) oraz zleceń typu post-only (post-only order).

Zdj.: Egera.com
Egera
Wybór zleceń typu hidden i post-only.
Notatka

Czym są zlecenia typu hidden i post-only?

 

Hidden order: W momencie utworzenia zlecenia ukrytego zostanie ono umieszczone w księdze zamówień – podobnie jak każde inne zlecenie limitowe – ale z tą różnicą, że pozostanie ono ukryte dla innych traderów. Dlaczego niektórzy traderzy tak robią i jakie to daje korzyści?

 

Wiele strategii inwestycyjnych zależy od listy pozycji w księdze zamówień, a jeśli zamówienie, które składasz, jest wystarczająco duże, może ono zainteresować równie dużą liczbę handlowców. Tworząc zlecenie ukryte, możesz naruszyć strategie handlowe innych traderów, co może iść na Twoją korzyść – zakładając oczywiście, że wiesz co robisz.

Zdj.: Bookmap.com
Księgi zamówień pięciu największych giełd dla pary BTC/USDT.

Na powyższym obrazku można zobaczyć wizualizację zagregowanej księgi zamówień dla pary BTC/USDT z pięciu największych giełd kryptowalut – Binance, Bitstamp, Coinbase i Kraken. Cieplejsze kolory oznaczają zwiększoną koncentrację limitowych zleceń handlowych – największa liczba zleceń została złożona w okolicach ceny 30 000 dolarów za jednego bitcoina. Jeżeli trader zdecyduje złożyć zlecenie ukryte, nie zostanie ono umieszczone w tym wykresie, a inni inwestorzy nie będą mogli podejmować decyzji na jego podstawie.

 

Należy jednak zaznaczyć, że zakłócenie strategii handlowych innych osób i zwiększenie anonimowości nie jest za darmo – zlecenie ukryte jest zwykle obciążone opłatami typu taker, niezależnie od tego, czy jest realizowane za jednym razem i w całości, czy tylko częściowo. Ponadto, odbiorca Twojego zlecenia często płaci tylko opłaty typu maker. Należy również pamiętać, że zwykłe zlecenia z limitem ceny często mają pierwszeństwo przed zleceniami ukrytymi.

 

Post-only order: Zlecenie typu post-only jest bardzo podobne do zwykłego zlecenia typu limit, ale z tą różnicą, że czeka w księdze zamówień dopóty, dopóki nie znajdzie się kontrahent, który zechce je wypełnić w całości, a nie tylko częściowo.

 

Jeżeli bowiem standardowe zlecenie typu limit zostanie wypełnione tylko częściowo, trader może zostać obciążony opłatą typu taker z jego pierwszej części, a za resztę będzie musiał zapłacić zwykłą opłatę typu maker. W przypadku zlecenia post-only masz więc pewność, że zapłacisz tylko opłatę typu maker, przy tym, że prawdopodobnie będziesz musiał dłużej czekać na jego realizację.

Bitomaty – gdzie wszędzie można je znaleźć?

Kolejnym ważnym produktem z portfela Egery jest niezwykle szeroka sieć bitomatów, których w samej Polsce jest już ponad 3 000. W chwili pisania tej recenzji (październik 2022) bitomaty niestety umożliwiają jedynie sprzedaż bitcoinów za gotówkę, niemniej jednak firma planuje również wprowadzić możliwość ich zakupu.

Zdj.: Egera.com
Egera
Interfejs bitomatów Egera.
Zdj.: Egera.com
bitomaty egera
Podczas wypłaty należy wprowadzić dwa kody, które otrzymasz SMSem – najpierw pierwszy o 6 znakach, a następnie kod PIN o 4 znakach.

Procedura sprzedaży kryptowaluty za pośrednictwem bitomatu jest bardzo prosta. Jedyne co musisz zrobić to podać swój numer telefonu, na który otrzymasz wiadomość SMS z kodem PIN do wypłaty pieniędzy, a następnie wprowadzić swoje imię i nazwisko. Po zweryfikowaniu Twojego numeru telefonu bitomat pokaże Ci adres kryptowalutowy, na który następnie wyślesz swoje bitcoiny.

W momencie przetworzenia transakcji przez system (wymaga to 2 potwierdzeń, co może zająć około 15 minut), możesz przejść do samej wypłaty środków pieniężnych z bitomatu.

Na ekranie wybierz opcję “Transakcje bez karty”, następnie “Sky Cash”, a na koniec wypłatę gotówki. Teraz musisz wprowadzić najpierw 6-miejscowy kod z wiadomości SMS, następnie kwotę, którą chcesz wypłacić, a na sam koniec jeszcze kolejny, 4-miejscowy kod PIN. Po zweryfikowaniu wszystkiego bitomat wypłaci Ci Twoje pieniądze.

Rejestracja i weryfikacja tożsamości na platformie Egera

Jeśli chcesz zacząć korzystać z usług Egery, nie obejdzie się to bez założenia nowego konta użytkownika. Kliknij przycisk Rozpocznij w prawym górnym rogu, aby rozpocząć ten proces – zostaniesz przeniesiony na stronę z krótkim formularzem. Wprowadź swoje imię i nazwisko, adres e-mail, hasło i rezydencję podatkową, a następnie potwierdź założenie konta poprzez link weryfikacyjny, który otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.

Zdj.: Egera.com
Rejestracja egera
Rejestracja za pośrednictwem e-maila weryfikacyjnego.

Po zweryfikowaniu adresu e-mail należy jeszcze przeprowadzić dodatkową weryfikację za pomocą numeru telefonu, bez której Egera nie pozwoli Ci korzystać z interfejsu platformy. Po pomyślnej weryfikacji numeru, zostaniesz natychmiast przeniesiony do formularza weryfikacji tożsamości (KYC).

Zdj.: Egera.com
Egera
Weryfikacja tożsamości (KYC) na Egerze

Chociaż dostęp do platformy można uzyskać nawet bez uwierzytelnienia KYC, nie warto pomijać tego kroku, gdyż w przeciwnym wypadku nie będziesz miał dostępu do prawie żadnych funkcji. Depozyt i wypłata walut fiducjarnych, sam zakup kryptowalut i handel na giełdzie platformy zostaną udostępnione klientowi dopiero po przejściu przez weryfikację tożsamości. W ramach uwierzytelnienia wystarczy podać swój adres, przygotować selfie lub kamerę do jego zrobienia i mieć pod ręką jakiś dokument tożsamości, np. dowód osobisty lub paszport. Jest również możliwość, że zostaniesz poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów, w szczególności dokumentu potwierdzającego Twój adres zamieszkania.

Opłaty i limity na platformie Egera

Opłaty transakcyjne

Opłaty za handel na platformie Egera są stosunkowo wysokie. Za zakup i sprzedaż kryptowalut w kantorze Egera pobiera opłatę w wysokości 2,8% od łącznej kwoty zlecenia. Jeśli zaś chodzi o opłaty na giełdzie, klient musi uiścić opłatę w wysokości 0,5% za wszystkie zlecenia typu taker, podczas gdy zlecenia typu maker są obciążone opłatą w wysokości 0,3%. Jeśli zaś chodzi o sam handel, platforma nie pobiera żadnych opłat.

Notatka

Uwaga: Decyzja o obciążeniu podatkiem transakcji typu maker została podjęta przez Egerę dopiero w sierpniu 2022 roku, do tego czasu transakcje maker były całkowicie darmowe, a w przypadku transakcji taker obowiązywała opłata w wysokości 0,3%.

Limity i opłaty za depozyt i wypłatę walut fiducjarnych

Egera nie pobiera żadnych własnych opłat za wpłatę funduszy za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bankowego, płatności SEPA lub SWIFT, co dotyczy PLN, EUR, GBP i USD. Nie ma też żadnych opłat za korzystanie z systemów Express i Elixir, które są dostępne wyłącznie dla klientów wpłacających złote.

Minimalna kwota depozytu jest zawsze ograniczona do jednej jednostki danej waluty – tzn. 1 dolar, 1 euro, 1 złoty i 1 funt.

Opłaty są pobierane wyłącznie za depozyt za pomocą karty płatniczej, w przypadku którego obowiązuje zryczałtowana stawka 3% od zdeponowanej kwoty + 2 PLN. Pod tym względem opłaty w Egerze można uznać za stosunkowo rozsądne. Egera nie pobiera też żadnych opłat za przechowywanie kryptowalut i walut fiducjarnych na rachunku klienta.

Jeśli zaś chodzi o wypłaty, Egera podaje informacje o wypłatach złotych z bitomatów i za pośrednictwem systemów Express i Elixir. Wypłaty z bitomatów są obciążone opłatą w wysokości 10 zł, przy czym minimalna kwota wypłaty wynosi 50 zł, a maksymalna 1 000 zł. W przypadku wypłaty za pośrednictwem systemu Express minimum ustalono na 20 zł, a opłata wynosi 10 zł. Wypłata za pośrednictwem Expressu zwykle nie zajmuje więcej niż 15 minut. Gorzej jest w przypadku Eliksiru, gdzie wypłaty mogą trwać nawet jeden dzień. Minimalna kwota wypłaty wynosi tutaj 20 zł, ale opłata jest obniżona do jedynie 1 złotego.

Wypłata środków w euro jest możliwa za pośrednictwem płatności SEPA – dolny limit wynosi 10 euro, a opłata 2,5 euro. Należy liczyć się z tym, że w przypadku opcji SEPA wypłata może trwać nawet jeden dzień. Wypłata GBP przez system FPS może trwać nawet 3 dni i jest obciążona opłatą 6 GBP, a minimalna kwota ustalona jest na 20 funtach.

Limity i opłaty za depozyt i wypłatę kryptowalut

Aczkolwiek wpłaty kryptowalut nie są tutaj obciążone żadnymi opłatami, to aby pomyślnie zdeponować swoje kryptowaluty na konto klienta w Egerze, wymagane są co najmniej 3 potwierdzenia.

Ponieważ Egera w chwili pisania tej recenzji obsługuje tylko wpłaty i wypłaty Bitcoina i Litecoina, informacje o limitach są dostępne tylko dla tych dwóch kryptowalut. Minimalna kwota wypłaty wynosi 0,002 BTC i 0,03 LTC. Egera – za pośrednictwem swojej płatności górnikom – musi pokryć zarówno opłatę, jak i rozsądną minimalną kwotę wypłaty, w związku z czym minimalne kwoty wypłaty mogą się zmienić.

Notatka

Uwaga: Wysokie opłaty za wypłacanie kryptowalut to nie wina Egery, ale samej sieci blockchain – więcej informacji na ten temat znajdziesz np. w naszym artykule o opłatach związanych z Bitcoinem. Jest to również powód, dla którego depozyt kryptowalut jest darmowy – to Ty jesteś nadawcą transakcji, co wiąże się z natychmiastowym uiszczeniem opłaty. Przy wypłacie środków płaci ją Egera i wymaga za to odpowiedniej rekompensaty.

Czy Egera jest godna zaufania? Bezpieczeństwo i doświadczenia klientów

Egera stosuje się do obecnie już standardowych praktyk bezpieczeństwa przestrzeganych przez większość platform kryptowalutowych. Pełny dostęp do platformy można uzyskać dopiero po pełnej weryfikacji tożsamości (KYC), kryptowaluty użytkowników są w większości przechowywane na portfelach sprzętowych, kopie zapasowe systemów Egery są przechowywane w różnych lokalizacjach geograficznych, a środki klientów są ubezpieczone do 100 milionów dolarów.

Chociaż sama platforma twierdzi, że jako kantor i giełda kryptowalut posiada klientów z całej Europy, liczba aktywnych użytkowników sugeruje inaczej. Jest to również powód, dla którego nie znajdziesz w Internecie wielu opinii użytkowników na jej temat. Niemniej jednak, należy uznać, że zdecydowana większość recenzji jest pozytywnych. Co więcej, od swojego założenia Egera nie padła jeszcze ofiarą żadnego ataku hakerów. Nie ma też żadnych informacji o poważniejszym incydencie bezpieczeństwa.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że niska płynność na giełdzie Egera wynikająca z małej liczby traderów i jednocześnie brak informacji o dostawcach płynności mogą wiązać się z potencjalnym ryzykiem. Zgodnie z modelem biznesowym Egery, kontrahentem transakcji w kantorze jest zawsze firma BitClude. Tam, gdzie to możliwe, zlecenia handlowe są realizowane między samymi użytkownikami. Tak więc, wiemy tylko to, że dostawcą płynności jest tutaj sama firma BitClude – więcej informacji niestety nie mamy do dyspozycji.

Egera przestrzega wielu europejskich regulacji dotyczących AML oraz minimalnego poziomu zabezpieczeń dla giełd kryptowalut. Środki klientów są ubezpieczone i jednocześnie brak tutaj informacji o jakichkolwiek incydentach bezpieczeństwa czy oszustwach. Z giełdy i kantora Egery korzysta na co dzień około 20 000 stałych klientów.

W związku z tym uważamy platformę Egera za stosunkowo rzetelną i godną zaufania.

Kilka słów na zakończenie – czy polecamy platformę Egera?

Platforma kryptowalutowa Egera to jeden z czołowych polskich kantorów kryptowalut, który jednocześnie oferuje usługi giełdy kryptowalutowej. Stoi za szeroką siecią bitomatów i posiada zadowalającą liczbę aktywnych użytkowników. Interfejs platformy Egera jest stosunkowo przejrzysty i został przetłumaczony do ponad 20 języków, ale należy zauważyć, że w niektórych miejscach tłumaczenia są złe lub niepełne.

Jeśli chodzi o usługi Egery jako kantora kryptowalut, stawki są tutaj na w miarę rozsądnym poziomie – opłata transakcyjna wynosi 2,8%, co można uznać za standard. Gorzej jest z opłatami za usługi giełdowe. Aż do sierpnia 2022 roku można było uznać Egerę za stosunkowo ciekawą opcję pod względem opłat, ponieważ nie pobierała żadnych opłat za zlecenia typu maker, a opłata za zlecenia taker wynosiła jedynie 0,3%. Obecnie zlecenia typu taker są obciążone opłatą w wysokości 0,5%, a maker 0,3%.

Do zalet tej platformy można zaliczyć fakt, że na jej stronie internetowej można znaleźć sporo poradników na temat zakupu, ale również informacji o samym Bitcoinie, blockchainie i innych tematach typowych dla świata kryptowalut. Jest więc odpowiednia dla początkujących pasjonatów kryptowalut, którzy mogą tutaj kupować kryptowaluty po w miarę normalnych cenach. Wadą jest jednak obowiązkowa rejestracja i weryfikacja tożsamości, której niestety nie można uniknąć.

Bardziej zaawansowanych traderów szukających możliwości aktywnego obracania kryptowalutami mogą odstraszyć stosunkowo wysokie opłaty, brak możliwości wprowadzania zaawansowanych zleceń handlowych (z wyjątkiem zleceń hidden i post-only), niska liczba par handlowych oraz kwestia niskiej płynności. Jako alternatywę dla Egery możemy polecić platformy takie jak Zonda, Binance, Coinbase, Kraken czy Crypto.com.

Więcej informacji o Egera

Nazwa spółkiEgera
OperatorBitClude sp. z o. o.
Główna zaletaSzybki kantor kryptowalut odpowiedni dla początkujących
W j. polskim?
Wdrożenie usługi2019
Siedziba spółkiPoznań
Oficjalna strona internetowaEgera.com
Podstawowe informacje o spółce
Nadzór KNF
Nadzór NBP
Waluta rachunkuPLN
Opłata za transakcję2,8% w kantorze, na giełdzie – 0,3% maker i 0,5% taker
Inne opłaty2,8 %
Minimalny depozyt1 złoty
Informacje o wpłatach i wypłatach
Opłata za wpłatęWpłata kartą płatniczą 2 zł + 3%. Wpłata i wypłata kryptowalut jest obciążona jedynie poprzez opłaty sieciowe
Opłata za wypłatęWypłata płatnością SEPA 2,5 euro. Wpłata i wypłata kryptowalut jest obciążona jedynie poprzez opłaty sieciowe
Metody wpłat Przelew bankowy, Karta kredytowa
Metody wypłatPrzelew bankowy, Wypłata z bankomatu
Informacje dotyczące handlu
DźwigniaNiewspierany
Liczba aktywów4
Aplikacja mobilna
Wersje internetowe
Wsparcie klienta
Czat
E-mail[email protected]
Oceń Egera
0
0

Autor

Pod tym profilem artykuły i recenzje publikują autorzy Finlio.pl oraz inni redaktorzy lub goście niebędący stałymi autorami.

Udostępnij ten artykuł

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.