Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN
trust-wallet-logo
Mobilny portfel kryptowalutowy Trust Wallet – Recenzja i przewodnik 2024
trust-wallet-logo
Trust Wallet
trust-wallet-logo

Mobilny portfel kryptowalutowy Trust Wallet – Recenzja i przewodnik 2024

Ostatnia aktualizacja opinie 24. 1. 2024 | Redakcja Finlio
Ocena Finlio.pl
92 %

Podstawowe informacje na temat Trust Wallet

W j. polskim? Nie, niedostępne
Cena portfela kryptowalut Gratis
Obsługiwane kryptowaluty Wszystkie podstawowe kryptowaluty (BTC, ETH) i miliony innych tokenów

Trust Wallet to jeden z najlepszych mobilnych portfeli kryptowalutowych na rynku. Za jedną z jego największych zalet można uznać fakt, że jest bezpośrednio połączony z Binance i cenionymi w skali globalnej usługami świadczonymi przez tę giełdę.

Jakie możliwości oferuje portfel Trust Wallet i jaki jest on w obsłudze? Czytaj dalej.

Treść recenzji portfela Trust Wallet

Trust Wallet – Idealny portfel dla każdego

Portfel Trust Wallet, który można bezpłatnie zainstalować na telefonie z systemem Android lub iOS, posiada kilka kluczowych cech i funkcji.

Całkowita prostota

Prostota (nie tylko) obsługi to zaleta, która powinna zainteresować przede wszystkim początkujących. Choć aplikacja pozwala na wymianę kryptowalut nawet poprzez zlecenia z limitem ceny, jak również korzystanie z różnych zdecentralizowanych platform, jej strona główna w prosty i zwięzły sposób prezentuje wszystko, co najważniejsze: oprócz poszczególnych sald również to, jak wysłać kryptowaluty do swojego portfela i jak je wypłacić.

Bardzo nam się spodobała przede wszystkim przejrzysta kategoryzacja kryptowalut na poszczególnych łańcuchach. Nie ma tutaj potrzeby ciągłego zmieniania sieci blockchain (z wyjątkiem dostępu do dApps), ponieważ Trust Wallet kategoryzuje je samodzielnie.

Notatka

Wyjaśnienie: Chociaż interfejs Trust Wallet jest pozornie prosty, portfel posiada dużą liczbę własnych “sub-portfeli” na poszczególnych łańcuchach, sparowanych z głównym portfelem (czyli tym, który widzi użytkownik). Użytkownik ma jednak dostęp tylko do przejrzystych informacji, jakie kryptowaluty posiada i w jakich sieciach.

Bezpieczeństwo i kustodialność

Te dwie rzeczy są ze sobą ściśle powiązane.

Jeśli mowa o portfelach kustodialnych, oznacza to, że klucze prywatne/frazy seed są przechowywane na urządzeniach użytkowników. Nie przechowuje ich żadna firma ani nie są one archiwizowane gdzieś w chmurze. Fakt ten zasadniczo eliminuje ryzyko ataku hakerów i wycieku danych – zwłaszcza kluczy prywatnych, a zatem ryzyko, że Twoje kryptowaluty zostaną przez kogoś skradzione.

Notatka

Uwaga: Wykluczenie danych portfela mobilnego z algorytmu tworzenia kopii zapasowych w chmurze już kilka razy w historii zawiodło. Problem ten pojawił się m.in. w przypadku konkurenta Trust Wallet, portfela MetaMask.

 

Klucze prywatne przechowywane w urządzeniach spółki Apple w formie plików JSON były traktowane jako dane użytkowników i w następstwie archiwizowane, co oznacza, że ich kopie znajdowały się na serwerach firmy. Niekoniecznie musi to prowadzić do katastrofy, jednak ryzyko udanego ataku hakerów na serwer i kradzieży kluczy prywatnych istnieje i nie można go zignorować.

 

Portfel Trust Wallet jak dotąd nigdy nie miał takich problemów.

Ale nic nie jest za darmo.

Jeśli przechowujesz kryptowaluty na rachunku założonym na giełdzie, odpowiedzialność za zabezpieczenie Twoich cyfrowych monet leży na jej barkach. Jeżeli jednak fraza seed przechowywana jest na Twoim urządzeniu, jesteś w tym sam. Nikt inny nie zrobi tego za Ciebie, a w razie jakichkolwiek problemów cała wina spada na Twoją głowę.

Notatka

Uwaga: Fraza seed służy jako podpis do Twoich adresów, składający się z 12 lub 24 słów w j. angielskim. Aby połączyć się z portfelem i adresami, fraza seed musi być zapisana w portfelu. Ktokolwiek wejdzie w posiadanie tej frazy, ma pełną kontrolę nad środkami w tym portfelu.

Dlatego też portfel kryptowalutowy jest tylko tak bezpieczny, jak urządzenie, na którym jest zainstalowany. Zaatakowany przez hakerów telefon lub użytkownik bez szczypty odpowiedzialności stanowią przepis na kłopoty.

Oprócz przechowywania fraz seed, portfel Trust Wallet oferuje również inne funkcje bezpieczeństwa. W szczególności mowa o ustawieniu kodu PIN lub korzystaniu ze skanu biometrycznego, np. odcisku palca lub Face ID.

Zdj.: Trustwallet.com
Kupuj kryptowaluty trust wallet
Kupuj kryptowaluty za pomocą karty bezpośrednio na portfel.

Z uwagi na opisane powyżej zasady działania, Trust Wallet nie oferuje funkcji interfejsu internetowego, co oznacza, że można z niego korzystać tylko na urządzeniu mobilnym.

Połączenie z Binance i skupienie się na Ethereum

W 2018 roku największa giełda kryptowalut, Binance, kupiła firmę stojącą za Trust Wallet jako swoje historycznie pierwsze przejęcie. Od tego czasu jest jej właścicielem i nieustannie rozwija funkcje portfela.

Dzięki temu połączeniu można teraz kupować kryptowaluty bezpośrednio z portfela, a sama aplikacja jest połączona ze zdecentralizowaną giełdą Binance DEX, która umożliwia wymianę tokenów bez udziału stron trzecich.

Wszystko to jest możliwe głównie dzięki skupieniu się na sieci Ethereum i BSC. Dzięki obsłudze inteligentnych kontraktów umożliwiają one tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (na przykład zdecentralizowanych giełd). Na sieci Ethereum istnieje również ogromna liczba tokenów ERC-20 oraz rynek NFT.

Zdj.: Trustwallet.com
Kilka przykladow kryptowalut trustwallet
Kilka przykładów kryptowalut, które można przechowywać na portfelu Trust Wallet.

Jakie kryptowaluty można przechowywać na portfelu Trust Wallet?

Trust Wallet to przede wszystkim portfel na ETH, obsługujący natywne blockchainy Binance. Dlatego też, oczywiście razem z absolutnie standardowymi kryptowalutami takimi jak Bitcoin czy Litecoin, daje nam również możliwość przechowywania i zarządzania tokenami ERC-20, BEP-2 i BEP-20, których obecnie istnieją tysiące.

Korzystając z sieci BSC (dla tokenów BEP-20) i ETH (dla tokenów ERC-20), należy pamiętać, że tokeny te nie mają własnego blockchainu, a opłaty transakcyjne są uiszczane w natywnej kryptowalucie sieci. Opłaty są uiszczane w kryptowalucie BNB w sieci BSC i w ETH w sieci Ethereum.

W związku z tym należy zaznaczyć, że opłaty w sieci Ethereum czasami sięgają niewiarygodnych kwot. W czasach bessy, gdy sieć jest mniej aktywna, zwykłe transakcje z tokenami ERC-20 mogą kosztować zaledwie kilka dolarów, ale przy większym obciążeniu sieci cena transakcji może łatwo wzrosnąć do dziesiątek, a nawet setek dolarów. Sieć BSC nie ma tych problemów, ponieważ posiada lepszą skalowalność.

Sieci BNB Chaina

Oprócz wspomnianego powyżej BNB Smart Chain, Trust Wallet obsługuje również drugi blockchain Binance – BNB Beacon Chain dla tokenów BEP-2 (dawniej Binance Smart Chain). Ponieważ Trust Wallet znajduje się bezpośrednio pod skrzydłami Binance, portfel naturalnie obsługuje cały ekosystem giełdy, który nosi nazwę BNB Chain (BSC i BNB Beacon Chain razem wzięte).

W odróżnieniu od innych portfeli (np. wspomnianego wcześniej MetaMask), nie ma tutaj konieczności skomplikowanego ustawiania parametrów dla innych sieci – połączenie z oboma łańcuchami BNB Chain jest już zintegrowane bezpośrednio w Trust Wallet.

Zdj.: Trustwallet.com
trust-wallet-bnbchain
Oba BNB Chainy są już wstępnie przygotowane w portfelu Trust Wallet.

Salda BNB na powyższym obrazku zasadniczo działają jako dwa portfele kryptowalutowe niższego poziomu, obsługiwane przez Trust Wallet. Jeśli więc chcesz skorzystać z jakichkolwiek zdecentralizowanych aplikacji na BSC, będziesz musiał przesłać jakieś BNB do sekcji BNB Smart Chain. Stamtąd też będą uiszczane wszelkie opłaty.

Notatka

Uwaga: Jeśli przez pomyłkę prześlesz BNB do BNB Beacon Chain, nie będziesz mógł ich użyć do uiszczania opłat w sieci BSC. Jest to zupełnie inny blockchain o całkowicie innym standardzie.

Obsługa dApps i NFT

Portfel Trust Wallet wykorzystuje pełny potencjał zarówno Ethereum, jak i BSC. W chwili pisania tej recenzji obsługuje on 65 blockchainów i ponad 4,5 miliona różnych kryptowalut i tokenów.

Notatka

Uwaga: Liczba ta obejmuje wszystkie coiny i tokeny (w tym NFT), zwłaszcza te w standardach ERC-20 i BEP-20, ale także aktywa cyfrowe z innych blockchainów.

Nic dziwnego w tym, że właśnie tokeny stanowią zdecydowaną większość całości. Na stronie coinmarketcap.com można znaleźć informacje o “jedynie” niespełna 10 000 kryptowalut. Wiele z nich jest trudnych do znalezienia, niemniej jednak należy stwierdzić, że z marketingowego punktu widzenia tak duża liczba jest bardzo interesująca.

Użytkownicy Trust Wallet mogą również cieszyć się obsługą wszelkiego rodzaju zdecentralizowanych platform, z którymi mogą się połączyć na kilka sposobów. W pierwszej kolejności mowa oczywiście o zdecentralizowanych aplikacjach dla Ethereum i BSC.

Z aApps można się połączyć albo bezpośrednio za pośrednictwem przycisku Trust Wallet (jeśli dana platforma DeFi na to pozwala), albo za pośrednictwem protokołu Wallet Connect.

Zdj.: Trustwallet.com
trust-wallet-dapps
Trust Wallet obsługuje szeroką gamę zdecentralizowanych aplikacji.

Do najpopularniejszych dApps z portfela Trust Wallet zaliczają się m.in. giełdy PancakeSwap i Uniswap, rynki NFT LooksRare i Rarible, protokół pożyczkowy AAVE czy protokół stakowania Lido.

Ogromną zaletą jest tutaj fakt, że klikając dowolną aplikację w ofercie, Trust Wallet łączy się z nią automatycznie lub tylko po prostym kliknięciu na Trust Wallet lub Wallet Connect i następnie wyborze Trust Wallet.

Notatka

Uwaga: Niektóre inne portfele mobilne nie oferują takiej opcji – wymagają użycia zwykłej przeglądarki internetowej, a następnie wysłanego z niej zapytania w aplikacji portfela, co niepotrzebnie otwiera pole do błędów.

Instrukcja: Jak pracować z portfelem Trust Wallet?

Teraz, gdy już wiesz, czym jest portfel Trust Wallet i co on oferuje, możemy wreszcie przejść do tajników jego obsługi.

A) Założenie portfela

Założenie portfela odbywa się według całkowicie standardowej procedury. Jeśli jednak nigdy wcześniej tego nie robiłeś, możesz zapoznać się z poniższą instrukcją.

Droga do osobistego portfela kryptowalutowego rozpoczyna się od zaakceptowania warunków użytkowania. Nic w tym dziwnego, firma po prostu zabezpiecza się przed pozwami. Zaraz po zaakceptowaniu warunków wybierz opcję Create a New Wallet.

Zdj.: Trustwallet.com
Procedura zalożenia nowego portfela Trust Wallet
Procedura założenia nowego portfela Trust Wallet.

W następnym kroku będziesz miał do czynienia z frazą seed. Jest to prawdopodobnie najważniejsza część całego procesu. Jak wspomnieliśmy powyżej, frazę seed należy traktować jako dane dostępowe do kryptowalut przechowywanych na portfelu. Jeśli zna się frazę seed, można również odzyskać dostęp do swoich kryptowalut w przypadku zniszczenia lub utraty urządzenia. Ale uwaga, fakt ten może również być na korzyść złodzieja, jeśli fraza trafi w jego ręce. Dlatego nie pozostaje nic innego jak odwołać się do odpowiedzialności użytkowników portfeli.

Zdj.: Trustwallet.com
trust-wallet-seed
Dołóż wszelkich starań, aby nie zgubić frazy seed. Pomoże Ci w tym kartka papieru i długopis lub produkty specjalnie przeznaczone do tego celu.

Zawsze zapisuj i przechowuj frazę seed w jakimś fizycznym miejscu – najlepiej na kartce papieru, długopisem. Możesz również zainwestować w metalową płytkę, w którą fraza ta zostanie wyryta, np. te produkty.

Jeśli zrobisz zdjęcie swojej frazy seed lub skopiujesz ją np. do chmury, ryzyko, że zostanie ona skradziona, jest znacznie większe, dlatego zachowaj szczególną ostrożność i postępuj zgodnie z naszymi zaleceniami.

Notatka

Uwaga: Jeśli masz już portfel i chcesz odzyskać do niego dostęp, zamiast tworzyć nowy, wybierz opcję I already have a wallet na drugim obrazku powyżej. Cały proces zasadniczo sprowadza się tak naprawdę do jednego: System zapyta Cię o frazę seed, Ty wpisujesz ją w odpowiedniej kolejności w wyznaczone pole, a portfel automatycznie łączy Cię z sieciami kryptowalutowymi, pokazując Ci posiadane przez Ciebie kryptowaluty.

Krok ten jest ostatnim krokiem podstawowej procedury założenia portfela.

Każdy użytkownik powinien jeszcze włączyć dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Można to zrobić w ustawieniach. Wystarczy przejść do zakładki Settings na dolnym pasku, a następnie wybrać opcję Security. Następnie kliknij Passcode i ustaw PIN. Po potwierdzeniu pokażą się dodatkowe opcje, takie jak automatyczna blokada lub dodanie opcji uruchamiania aplikacji za pomocą danych biometrycznych (np. odcisku palca lub skanu twarzy), jeśli Twój telefon obsługuje te funkcje.

Zalecamy również pozostawienie włączonej opcji Ask authentication for: Transaction Signing, co oznacza, że aplikacja będzie wymagać od użytkownika ponownego uwierzytelnienia podczas finalizowania transakcji.

B) Jak odbierać, wysyłać, kupować i handlować kryptowalutami?

Z uwagi na prostotę portfela, cała sprawa jest raczej prosta i intuicyjna. Spójrz na górny pasek – zobaczysz przyciski Send i Receive. Jak sugeruje angielskie tłumaczenie, pierwszy służy do wysyłania kryptowalut, natomiast drugi do ich odbierania.

Zdj.: Trustwallet.com
Główny interfejs portfela Trust Wallet
Główny interfejs portfela Trust Wallet.

Pozostałe dwa przyciski umożliwiają zakup lub wymianę kryptowalut.

Odbieranie kryptowalut

Kryptowaluty można wpłacać do portfela Trust Wallet w następujący sposób:

 1. Kliknij przycisk Receive.
 2. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz odebrać.
 3. System wygeneruje wszystkie niezbędne informacje. Jeśli druga strona może zeskanować kod QR, użyj go. Jeśli nadawca nie ma takiej możliwości, wyślij do niego bezpośrednio adres portfela kryptowalutowego. Znajduje się on pod kodem QR.
Zdj.: Trustwallet.com
Odbior kryptowalut na Trust Wallet
Odbiór kryptowalut na Trust Wallet.

W ramach odbioru można również ustawić żądaną ilość kryptowaluty, co może przyspieszyć transakcję w przypadku zeskanowania kodu QR. Po ustawieniu wymaganej ilości nie zmieni się adres portfela kryptowalutowego – zmiana dotyczy jedynie kodu QR.

Wysyłanie kryptowalut

Wysyłanie kryptowalut działa na bardzo podobnych zasadach. Trzeba tylko uważać, w jakiej sieci znajduje się dana kryptowaluta. Na przykład, jeśli chodzi o token ERC-20, Trust Wallet poinformuje Cię o tym pod jego nazwą. Zachowaj szczególną ostrożność podczas skanowania adresu odbiorcy! Jeśli kryptowaluty zostaną wysłane do niewłaściwej sieci, stracisz je bezpowrotnie.

 1. Kliknij przycisk Send.
 2. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz wysłać.
 3. Wprowadź ilość kryptowaluty do wysłania i adres odbiorcy. Adres można również wprowadzić za pomocą kodu QR po jego zeskanowaniu za pomocą aparatu smartfona.
 4. System wyświetli szczegóły płatności. Następnie wystarczy już tylko potwierdzić transakcję.

Należy liczyć się z tym, że za wysyłanie kryptowalut pobierana jest opłata. Nie trafia ona jednak bezpośrednio do Trust Wallet, ale musi zostać zapłacona górnikom. Bez uiszczenia opłaty transakcja nie mogłaby zostać zrealizowana, gdyż żaden górnik nie zechciałby włączyć jej do bloku.

Jeśli wiesz, jak to zrobić i chcesz na przykład ustawić własną wysokość opłaty, aby przyspieszyć transakcję, możesz to zrobić zanim jeszcze wyślesz kryptowaluty, klikając koło zębate w prawym górnym rogu.

Notatka

Uwaga, nie przegap: Wszystkie transakcje z kryptowalutami są zasadniczo nieodwracalne. Przed wysłaniem kryptowalut zawsze należy sprawdzić, czy wprowadzony przez Ciebie adres jest zgodny z adresem, na który rzeczywiście chcesz wysłać swoje cyfrowe waluty. Jeśli zrobisz choćby jeden błąd, prawdopodobnie stracisz wszystko.

Zakup kryptowalut

Zakup kryptowalut można zrealizować bezpośrednio w interfejsie portfela, klikając przycisk Buy. Dzięki ogromnej liczbie obsługiwanych blockchainów, Trust Wallet z biegiem czasu nawiązał współpracę z kilkoma dostawcami płatności, umożliwiając zakup bardzo dużej ilości kryptowalut za pomocą karty płatniczej.

Notatka

Uwaga: Niektórzy z dostawców płatności, z którymi współpracuje Trust Wallet, to Moon Pay, Transak i Ramp (w przypadku dużych sum pieniędzy).

 1. Kliknij przycisk Buy.
 2. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić.
 3. Wybierz żądaną kwotę i dostawcę płatności, jeśli jest ich więcej niż jeden.
 4. Dokonaj zakupu na stronie internetowej dostawcy przy użyciu karty płatniczej.
Zdj.: Trustwallet.com
Zakup Ethereum w Trust Wallet.
Zakup Ethereum w Trust Wallet.

Maksymalny jednorazowy zakup jest ograniczony do 20 000 USD.

Wymiana kryptowalut

Ostatnią rzeczą, którą można robić z kryptowalutami w Trust Wallet, jest ich wymiana. Klikając zakładkę Swap na stronie głównej, można dokonać albo prostego swapu w kantorze Trust Wallet (kolejna zakładka SWAP), albo utworzyć zlecenie bezpośrednio na jej giełdzie (zakładka EXCHANGE), co jest przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Zdj.: Trustwallet.com
Swap kryptowalut MANA i ETH na Trust Wallet
Swap kryptowalut MANA i ETH na Trust Wallet.

Na giełdzie w Trust Wallet można składać zlecenia z limitem ceny (zlecenia kupna lub sprzedaży po wybranej przez nas cenie). Nie można tutaj utworzyć zlecenia typu market – jest jednak prosta opcja wymiany, reprezentowana przez zakładkę SWAP.

Zdj.: Trustwallet.com
Handel parą kryptowalut ADA i BUSD
Handel parą kryptowalut ADA i BUSD.

Do handlu portfel Trust Wallet wykorzystuje agregator 1inch, aby znaleźć najlepsze oferty dla swoich klientów. Ściśle współpracuje z Binance DEX, zdecentralizowaną giełdą należącą bezpośrednio do Binance. Oba warianty są w pełni niekustodialne, co oznacza, że nawet przy transakcjach z limitem ceny kryptowaluty nie przechodzą przez żadne zdecentralizowane platformy.

FILM: Jak korzystać z portfela Trust Wallet

Rozszerzenie portfela Trust Wallet dla przeglądarki

W listopadzie 2022 roku zespół stojący za Trust Wallet przedstawił nową funkcję – portfel Trust Wallet będzie teraz działać również jako rozszerzenie do przeglądarki, podobnie jak jego najbardziej znany konkurent w dziedzinie portfeli mobilnych, MetaMask. Rozszerzenie to jest dostępne dla wszystkich najczęściej używanych przeglądarek, w tym Chrome, Brave, Edge lub Opera.

Zdj.: Trustwallet.com
Interfejs rozszerzenia do przegladarki portfela Trust Wallet
Interfejs rozszerzenia do przeglądarki portfela Trust Wallet.
Zdj.: Trustwallet.com
uniswap-browser-wallet
Klikając opcję interfejsu przeglądarkowego, Uniswap automatycznie sparuje Uniswap z Trust Wallet.

Interfejs rozszerzenia jest niemal identyczny z interfejsem aplikacji na telefon. W momencie uruchomienia połączenie za pośrednictwem interfejsu internetowego było już zintegrowane z wieloma dApps – na przykład Uniswap, Venus Finance, X2Y2, PancakeSwap czy SushiSwapu.

Jako prawdziwy portfel wielołańcuchowy, Trust Wallet obsługuje połączenie ze wszystkimi EVM Chainami i Solaną, ale wyróżnia się funkcją automatycznego podłączania do nowej sieci. Pozwala to użytkownikom na automatyczne łączenie się z dowolną aplikacją dApp działającej na EVM Chain bez konieczności ręcznego wprowadzania danych sieciowych, podobnie jak w przypadku portfela MetaMask.

Binance Pay i Coinbase Pay w portfelu Trust Wallet

Niedługo po ogłoszeniu uruchomienia rozszerzenia internetowego, zespół Trust Wallet ogłosił również wprowadzenie Binance Pay i Coinbase Pay, czyli usług płatniczych giełd, które umożliwiają łatwe wysyłanie kryptowalut z konta użytkownika. O połączeniu usług poinformowała również giełda Binance.

W chwili pisania tego tekstu dostępna jest tylko opcja Binance Pay, i to tylko w wersji aplikacji na Androida. W przyszłości powinno również dojść do wdrożenia Coinbase Pay. Dostęp do tej opcji można uzyskać klikając przycisk Receive danej kryptowaluty.

Zdj.: Trustwallet.com
trust-wallet-bnb
Klikając przycisk Deposit from exchange w dolnej części ekranu, zostaniesz przeniesiony do aplikacji giełdy

W dolnej części ekranu można znaleźć przycisk Deposit from exchange, po którego kliknięciu pokaże się opcja Binance, a w przyszłości być może także Coinbase, po wybraniu której zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do aplikacji konkretnej giełdy, gdzie jedynie potwierdzisz przelew.

Przelewanie kryptowalut w ten sposób z konta giełdy bezpośrednio do swojego niehostowanego portfela nie podlega żadnym opłatom – płacisz jedynie opłatę walidatorom blockchaina za zrealizowanie transakcji.

Doświadczenia użytkowników z Trust Wallet

Opinie co do portfela Trust Wallet są w większości pozytywne – aplikacja ma około 4,6 gwiazdki z 5 (zarówno w Google Play, jak i App Store).

Zdj.: Google Play
Recenzje Trust Wallet w Google Play
Recenzje Trust Wallet w Google Play

Pisane recenzje są również generalnie pozytywne, choć od czasu do czasu zdarzają się użytkownicy z problemami. Chociaż nie dotyczy to wszystkich przypadków, to u większości z nich można założyć, że problemy leżą raczej po stronie użytkownika, w szczególności jeśli chodzi o “renomowane” portfele kryptowalutowe.

My w Finlio mamy same dobre doświadczenia z Trust Wallet i gorąco go polecamy.

Jeśli jest się odpowiedzialnym, Trust Wallet jest zdecydowanie dużo lepszym sposobem na przechowywanie większej ilości monet czy tokenów niż giełda. Należy jednak zaznaczyć, że z punktu widzenia bezpieczeństwa nie może się równać z portfelami sprzętowymi, takimi jak Trezor czy Ledger. Jeśli więc posiadasz większą ilość kryptowalut, zdecydowanie zalecamy zakup właśnie tych portfeli.

Faworyt redakcji

Zalety
 • Jeden z najbezpieczniejszych portfeli
 • Stworzony przez czeską firmę
Wady
 • Może być skomplikowany dla początkujących
 • Jest droższy niż inne portfele, zwłaszcza Model T

Portfel Trust Wallet – podsumowanie

Trust Wallet to jeden z najlepszych portfeli niekustodialnych na rynku, obsługujący bardzo dużą liczbę kryptowalut. Klucze prywatne są w posiadaniu samych użytkowników, mimo że producentem portfela jest Binance, największa giełda kryptowalut na świecie.

Trust Wallet jest prawdopodobnie najlepszą możliwą opcją do wykorzystania z BNB Smart Chainem (BSC), jednym z największych łańcuchów bocznych pod względem liczby użytkowników i zdecentralizowanych aplikacji zaraz po samym Ethereum. Portfel ten obsługuje większość zdecentralizowanych aplikacji, a jeśli chodzi o liczbę użytkowników, jest ona tylko trochę mniejsza niż w przypadku najpopularniejszego portfela mobilnego na rynku, MetaMask.

Z uwagi na swoją prostotę przemawia szczególnie do mniej doświadczonych użytkowników kryptowalut. W przeciwieństwie do, na przykład, wspomnianego portfela MetaMask, w którym użytkownik musi sam skonfigurować wiele ustawień, Trust Wallet potrafi zrobić większość rzeczy sam.

Więcej informacji o Trust Wallet

Nazwa spółkiTrust Wallet
Główna zaletaPopularny i odpowiedni portfel kryptowalutowy
W j. polskim?
Wdrożenie usługi2017
Oficjalna strona internetowahttps://trustwallet.com/
Giełdy kryptowalut
Waluta rachunkuZłoty, euro, dolar i inne
Opłata za transakcjęOpłaty dla sieci kryptowalut
Inne opłatyOpłaty dla sieci kryptowalut
Minimalny depozyt1 satoshi
Minimalna transakcja1 satoshi
Informacje o wpłatach i wypłatach
Opłata za wpłatęOpłaty dla sieci kryptowalut
Opłata za wypłatęOpłaty dla sieci kryptowalut
Metody wpłat Tylko w kryptowalutach
Metody wypłatTylko w kryptowalutach
Informacje dotyczące handlu
Liczba aktywów45000000
Obsługiwane kryptowalutyWszystkie podstawowe kryptowaluty (BTC, ETH) i miliony innych tokenów
Usługi w ofercieKupowanie, sprzedawanie, staking, NFT itp.
Własny tokenTWT
Aplikacja mobilna
Wersje internetowe
Wsparcie klienta
Czat
TelefonNieobsługiwany
Oceń Trust Wallet
1
0

Autor

Pod tym profilem artykuły i recenzje publikują autorzy Finlio.pl oraz inni redaktorzy lub goście niebędący stałymi autorami.

Udostępnij ten artykuł

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.