Finlio.pl logo
Menu
Finlio » Kantory kryptowalut » Zondacrypto

Kantor kryptowalut Zondacrypto (Zonda) – Opinie 2023, zakup i sprzedaż kryptowalut, opłaty, doświadczenia

Podstawowe informacje na temat Zondacrypto

W j. polskim?

Tak, dostępne

Opłata za transakcję

Nawet 0,5%

Liczba aktywów

50

Zondacrypto, dawniej Zonda i BitBay, jest jednym z czołowych polskich kantorów i jednocześnie giełd kryptowalut. Działa już od 2014 roku i oferuje zakup, sprzedaż i wymianę kryptowalut, przy czym możliwa jest również wymiana poszczególnych walut fiducjarnych między sobą.

Zakupu kryptowalut na Zondzie można dokonać m.in. za pomocą karty płatniczej, co można uznać za mile widziany standard. Oferta Zondacrypto obejmuje ponad 50 różnych kryptowalut, do których oprócz Bitcoina i Ethereum zaliczają się również takie projekty jak XRP, Litecoin, Cardano czy Augur.

Czy warto kupować i sprzedawać kryptowaluty na Zondzie? Jakie są opłaty i limity w Zondzie? Czy jest to sprawdzona i godna zaufania platforma pod względem bezpieczeństwa? Jakie są opinie klientów na jej temat? Odpowiedzi na te pytania i wiele więcej znajdziesz w naszej recenzji Zondacrypto. Zapraszamy!

Treść recenzji platformy Zondacrypto

1.Przedstawiamy kantor i giełdę kryptowalut Zondacrypto – kto za nią stoi?2.Co oferuje Zondacrypto?Klasyczny interfejs handlowyInterfejs zaawansowany – czym się różni?3.Wpłaty i wypłaty na Zondzie4.Rejestracja i weryfikacja tożsamości na Zondzie5.Jakie są opłaty i limity w Zondzie?Opłaty transakcyjneLimity i opłaty za depozyt i wypłatę walut fiducjarnychLimity i opłaty za depozyt i wypłatę kryptowalut6.Bezpieczeństwo i wiarygodność platformy Zondacrypto7.Kilka słów na zakończenie8.Doświadczenia klientów ze Zondacrypto

Przedstawiamy kantor i giełdę kryptowalut Zondacrypto – kto za nią stoi?

Zonda
Sylwester Suszek
Źródło: Zondaglobal.com

Polska platforma kryptowalutowa Zondacrypto została założona już w 2014 roku pod nazwą BitBay. Jej twórcą jest Sylwester Suszek, propagator i pionier w dziedzinie kryptowalut. Na wcześniejszym etapie swojej kariery założył on dwie inne firmy fintechowe, co niewątpliwie pomogło Bitbayu w jego pierwszych krokach na rynku.

W 2015 roku firma rozszerzyła swoją działalność na Amsterdam, a do samej platformy dodano nowe funkcje. W tym samym czasie Bitbay zaczęło również oferować inne kryptowaluty, takie jak Ethereum czy Lisk.

Zyski przedsiębiorstwa zaczęły szybko rosnąć, a w parze z tym szedł również wzrost liczby aktywnych użytkowników i pracowników platformy. BitBay kilkakrotnie w swojej historii dokonało jej pełnej przebudowy, a w 2019 roku doszło do przeniesienia siedziby spółki do Estonii, gdzie firma otrzymała licencję od estońskiego urzędu skarbowego. Obecnie za giełdą i kantorem kryptowalut Zondacrypto stoi firma BB Trade Estonia OÜ.

W 2021 roku przyszedł ostatni jak dotąd zasadniczy krok w historii firmy – zmiana nazwy przedsiębiorstwa na Zondę, pod którą firma działa do dziś. W momencie pisania tej recenzji (październik 2022) stanowisko CEO zajmuje Przemysław Kral, funkcję CTO pełni Jakob Lundqvist, a CLO jest Karolina Gwóźdź.

Zonda
Obecny zespół Zondacrypto
Źródło: Zondaglobal.com

Co oferuje Zondacrypto?

Pasjonatów kryptowalut z Polski z pewnością ucieszy fakt, że Zondacrypto umożliwia zarówno depozyty, jak i wypłaty w złotówkach, a interfejs platformy jest dostępny w języku polskim. Oprócz języka polskiego i angielskiego, z platformy Zondacrypto można również korzystać w ośmiu innych językach, co dodatkowo potwierdza fakt, że Zondacrypto pragnie zostać globalnym graczem i być na równi z wiodącymi giełdami kryptowalut z Europy.

Chociaż interfejs Zondacrypto jest stosunkowo przejrzysty i intuicyjny, to z racji tego, że mowa tutaj o pełnowartościowej giełdzie kryptowalut, początkującym może on się wydawać nieco skomplikowany. Po zalogowaniu się na swoje konto klient natychmiast uzyskuje dostęp do zwykłego, uproszczonego interfejsu, w którym znajdzie wszystko, czego potrzebuje.

Pod zakładką Dashboard można sprawdzić stan portfela użytkownika w preferowanej walucie, aktywne zlecenia kupna czy sprzedaży i dokonać szybkich działań w postaci depozytu i wypłaty kryptowalut czy walut fiducjarnych, jak również transakcji kupna i sprzedaży.

Zonda
Strona główna platformy Zondacrypto
Źródło: Zondaglobal.com

Klasyczny interfejs handlowy

Zapewne najważniejszą rzeczą, jaka interesuje klientów platformy Zondacrypto, jest oczywiście sam interfejs handlowy. W Zondzie jest on dostępny w dwóch wariantach – klasycznym i zaawansowanym.

Zonda
Klasyczny interfejs platformy Zondacrypto
Źródło: Zondaglobal.com

W sekcji Wystaw ofertę można utworzyć standardowe zlecenie z limitem ceny (limit order), podczas gdy sekcja Szybka transakcja pozwala na utworzenie zlecenia rynkowego (market order).

Do bardziej zaawansowanych zleceń handlowych należy zlecenie stop market, które zostanie złożone dopiero po osiągnięciu wybranej lub gorszej ceny. Oznacza to, że jeśli np. kupisz Bitcoina za 20 000 dolarów przy jednoczesnym ustawieniu zlecenia stop market na poziomie 19 000 dolarów, Twoje zlecenie zacznie się realizować dopiero po przekroczeniu tej ceny. Uwaga! Twoje zlecenie może spokojnie wypełnić się nawet po niższej cenie – np. w wypadku, że pierwszy trader chcący kupić Twój bitcoin znajdzie się dopiero na poziomie 18 950 dolarów.

Chodzi o zlecenie znane również jako stop loss, które może występować zarówno w wariancie rynkowym, jak i limitowym.

Zlecenie stop limit jest dostępne poprzez przycisk Więcej – działa podobnie jak zlecenie z limitem ceny, ale z tą różnicą, że zostanie umieszczone w księdze zamówień wtedy i tylko wtedy, gdy cena kryptowaluty osiągnie tzw. poziom stop. Zlecenia typu stop limit są wykorzystywane głównie przez profesjonalnych traderów w celu realizacji zysków i redukcji strat z wcześniej zaplanowanych transakcji swingowych czy scalpingowych. Najbardziej zaawansowane zlecenia, jakie można znaleźć na Zondzie, to Fill or Kill (FOK) oraz Immediate or Cancel (IOC).

Informacje o portfelach giełdy pokażą się po kliknięciu przycisku Portfele ponownie w menu po lewej stronie. Zondacrypto założy dla Ciebie nowy portfel dla każdej posiadanej przez Ciebie kryptowaluty. Interfejs portfela można również wykorzystać do dokonywania depozytów i wypłat.

Interfejs zaawansowany – czym się różni?

Jeśli jesteś wymagającym użytkownikiem z dużym doświadczeniem w handlu kryptowalutami, to z pewnością docenisz bardziej zaawansowany interfejs o nazwie Zondacrypto Pro, do którego dostaniesz się klikając przycisk Tryb PRO w menu po lewej stronie. Jednakże, jedyną zauważalną różnicą są tutaj tylko dane na temat głębokości rynku, dostępne w uproszczonej postaci w prawym górnym rogu.

Zonda
Interfejs Zondacrypto Pro
Źródło: Zondaglobal.com

Bardziej szczegółowy spis jest dostępny bezpośrednio pod sekcją przeznaczoną do wprowadzania zleceń. Jeżeli układ poszczególnych elementów Ci się nie podoba, możesz samodzielnie zmienić aranżację interfejsu, a nawet zmodyfikować kolory.

Jeśli zaś chodzi o dostępne zlecenia, nie znajdziesz tutaj niczego nowego – podobnie jak w klasycznym interfejsie, również tutaj możesz składać tradycyjne zlecenia typu market i limit, oba warianty stop lossów oraz FOK i IOC.

Kantor walut fiducjarnych na platformie Zondacrypto

Za ciekawą opcję w ofercie Zondacrypto można uznać możliwość wymiany walut fiat bezpośrednio na platformie. Oczywiście, jest ona dostępna dopiero po przejściu przez proces weryfikacji tożsamości, który jednak zdecydowanie jest warty Twojego czasu, gdyż Zondacrypto nie pobiera tutaj żadnych opłat od transakcji.

Zonda
Kantor walut fiducjarnych na platformie Zondacrypto
Źródło: Zondaglobal.com

Wpłaty i wypłaty na Zondzie

Wpłaty i wypłaty walut fiat czy kryptowalut są możliwe albo poprzez zakładkę Dashboard, albo Portfele. Jeśli chodzi o waluty fiducjarne, w chwili pisania tego tekstu Zondacrypto obsługuje wpłaty w euro, dolarach, złotych i funtach. Można je przesłać zwykłym przelewem bankowym, pocztą, przez Żabkę lub za pośrednictwem płatności kartą płatniczą. W tym ostatnim przypadku pamiętaj, że operator pobierze od Ciebie bezzwrotną opłatę w wysokości od 0,01 do 1 EUR celem wynagrodzenia za weryfikację karty.

Ta sama zakładka służy również do depozytów kryptowalut. Wystarczy wybrać pożądaną kryptowalutę, np. Bitcoin, z listy dostępnych aktywów po lewej stronie i wysłać go na adres wskazany przez giełdę.

Zonda
Depozyt Bitcoina na Zondzie
Źródło: Zondaglobal.com

Jak tylko transakcja przejdzie przez wystarczającą ilość potwierdzeń, kryptowaluty zostaną zaksięgowane na Twoim koncie.

Jeśli chodzi o procedurę wypłaty kryptowalut i walut fiat, jest ona bardzo prosta. Wystarczy przejść do zakładki Wypłata i wybrać aktywa, jakie chcesz przesłać na swój portfel kryptowalutowy lub rachunek w banku. Tak więc, w ramach wypłaty kryptowalut należy wprowadzić ponownie adres portfela, do którego wysyłasz kryptowaluty i sprawdzić, czy wybrałeś prawidłową sieć. Jeśli chcesz wypłacić środki w walucie fiat, w większości przypadków możesz wybrać opcję przelewu bankowego – wystarczy wypełnić niezbędne dane, czyli imię, nazwisko, numer konta bankowego, waluta i ilość waluty, którą chcesz wypłacić.

Zonda
Wypłata walut fiat na Zondzie
Źródło: Zondaglobal.com

W przypadku wypłaty euro lub złotych można również wypłacić pieniądze na kartę bankową i ZEN. Jeśli chodzi o euro, można też dokonać płatności SEPA, a dla złotych dostępna jest również opcja wypłaty przez bankomaty lub na poczcie.

Rejestracja i weryfikacja tożsamości na Zondzie

Założenie konta klienta na Zondzie jest naprawdę proste. Kliknij przycisk Rejestracja na stronie głównej, a zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego, gdzie wystarczy podać swój e-mail, a następnie potwierdzić go poprzez link w otrzymanej wiadomości.

Zonda
Założenie konta klienta na Zondzie
Źródło: Zondaglobal.com

W kolejnym kroku wybierasz swoją nazwę użytkownika i hasło, które należy wprowadzić jeszcze raz, a następnie tworzysz własny kod PIN, który z punktu widzenia bezpieczeństwa pełni taką samą funkcję jak same hasło. Będziesz go później potrzebować do potwierdzania transakcji bezpośrednio na platformie. Następnie wystarczy już tylko wybrać Twój kraj zamieszkania, a także preferowaną walutę fiat.

Po dokonaniu rejestracji Zondacrypto natychmiast poprosi Cię o zakończenie procesu weryfikacji KYC. Ponieważ jest to regulowana platforma, która ściśle przestrzega najnowszych przepisów AML, bez KYC nie uzyskasz dostępu do wszystkich funkcji Zondacrypto.

Zonda
Weryfikacja tożsamości na Zondzie
Źródło: Zondaglobal.com

Aby weryfikacja tożsamości przebiegła pomyślnie, miej pod ręką paszport lub dowód osobisty, dokument potwierdzający Twój adres zamieszkania, numer telefonu oraz telefon lub laptop z kamerą w celu zrobienia selfie. Cały proces powinien zająć około 10 minut, a po przejściu przez niego Zondacrypto już nigdy nie będzie wymagać od Ciebie jakiegokolwiek uwierzytelnienia.

Jakie są opłaty i limity w Zondzie?

Opłaty transakcyjne

Do kwietnia 2023 roku Zondacrypto słynęła ze swojej wspaniałomyślności co do prowizji i opłat transakcyjnych za handel samymi kryptowalutami. Na przykład, wszystkie transakcje z udziałem Ethereum były darmowe. Niestety tak już nie jest, gdyż Zondacrypto od kwietnia 2023 roku wprowadziła następującą strukturę opłat zależną od miesięcznego wolumenu obrotu.

Opłaty dot. rynków kryptowalut (np. BTC/ETH)

W przypadku miesięcznego wolumenu handlu do 100 euro, prowizje maker wynoszą 0,01%, a taker 0,15%.

W przypadku miesięcznego wolumenu powyżej 100 euro, prowizje maker zaczynają się na 0,25%, a taker na 0,4%, stopniowo zmniejszając się w zależności od wielkości obrotu.

Ta nieco niekonwencjonalna struktura opłat wprowadzona przez Zondę ma na celu ułatwić nowym klientom wejście na rynek, ale dla klientów, którzy już obracają większymi kwotami, opłaty transakcyjne pobierane przez Zondę stały się wyższe niż u konkurencji. Z pełną strukturą opłat na Zondzie można zapoznać się na stronie giełdy.

Opłaty dot. rynków w walutami fiat (np. BTC/EUR)

W przypadku miesięcznego wolumenu handlu do 100 euro, prowizje maker wynoszą 0,01%, a taker 0,2 %.

W przypadku miesięcznego wolumenu powyżej 100 euro, prowizje maker zaczynają się na 0,3%, a taker na 0,45%, stopniowo zmniejszając się w zależności od wielkości obrotu.

Struktura opłat jest tutaj podobna do struktury obowiązującej dla par czysto kryptowalutowych, ale jest nieco wyższa.

Opłaty dot. rynków ze stablecoinami i walutami fiat (np. USDT/EUR)

Rynki te są oznaczane przez Zondę jako rynki S2SF. Opłaty na rynkach S2SF nie faworyzują klientów o najmniejszym miesięcznym wolumenie obrotu, gdyż prowizje maker wynoszą 0,25%, a taker nawet 0,5% już od kwoty 0 euro, przy tym, że wysokość opłat ponownie maleje wraz ze wzrostem wolumenu.

W przypadku tych rynków należy pamiętać, iż wolumen obrotu nie jest już wliczany do całkowitego wolumenu obrotu, na podstawie którego obliczana jest wysokość opłat na wszystkich rynkach.

Minimalna transakcja na platformie Zondacrypto

W ramach handlu na Zondzie należy również liczyć się z dolnym limitem wielkości transakcji, tzn. z minimalną kwotą transakcji – 5 euro dla par z EUR, 5 dolarów dla par z USD, 5 funtów dla par z GBP i 5 złotych dla par z PLN.

Limity i opłaty za depozyt i wypłatę walut fiducjarnych

Minimalna kwota depozytu w walutach fiat wynosi 10 złotych, 10 euro i 5 funtów. W przypadku dolarów nie obowiązują żadne ograniczenia, co jednak wynika z faktu, że wpłata w USD jest możliwa tylko za pośrednictwem platformy ZEN. Opcja wpłaty za pośrednictwem ZEN jest dostępna tylko dla dolarów, złotych i funtów i podlega opłacie w wysokości 1%. Jeśli zdecydujesz pójść drogą depozytu kartą płatniczą, możesz to zrobić tylko w euro i złotych i zapłacisz za to 2,99%, co można uznać za standard w przypadku wpłat za pośrednictwem tej metody. Dodatkowo zapłacisz też od 0,01 do 1 euro tytułem weryfikacji karty bankowej.

Między opłatami za depozyt i wypłatę środków nie ma dużej różnicy. Wypłata środków w walutach fiat poprzez ZEN jest ponownie obciążona opłatą w wysokości 1%, a za wypłaty kartą bankową również w tym przypadku należy zapłacić 2,99%. Jeśli chodzi o wypłaty przelewem, to wszystko zależy tutaj od wybranej waluty. Podsumowanie można znaleźć poniżej:

  • PLN: Wypłata przelewem bankowym jest obciążona opłatą 0,1% przy minimalnej kwocie opłaty w wysokości 9 zł i maksymalnej w wysokości 149 zł. Na poczcie zapłacisz znacznie więcej – 1% przy minimalnej kwocie opłaty 20 zł i maksymalnej w wysokości 120 zł. Złote można również wypłacać z bankomatu – w tym przypadku należy liczyć się z opłatą na poziomie co najmniej 10 złotych. Minimalną kwotę wypłaty ustalono również dla wypłat kartą. Wynosi ona 10 złotych.
  • EUR: W tym przypadku można skorzystać z opcji płatności SEPA, przy czym opłata wynosi tutaj 0,1% (co najmniej 1,5 euro, maksymalnie 150 euro). Jeśli zdecydujesz się na przelew natychmiastowy, zapłacisz dodatkowo 2 euro. Podobnie jak w przypadku złotych, należy liczyć się z minimalną kwotą opłaty za wypłatę kartą płatniczą – 2,5 euro.
  • GBP: Wypłata jest możliwa tylko przelewem za pośrednictwem systemu FPS i jest obciążona opłatą w wysokości 2 funtów.
  • USD: Wypłata jest możliwa tylko poprzez platformę ZEN przy opłacie 1%.

Sam limit wypłaty został ustalony na 5 euro, 5 złotych i 5 funtach.

Limity i opłaty za depozyt i wypłatę kryptowalut

W przypadku wypłaty środków w kryptowalutach minimalna kwota zawsze różni się dla każdej kryptowaluty, ale zwykle chodzi o równoważność 2 do 5 euro.

Depozyty w kryptowalutach nie są obciążone opłatą, a za wypłaty zawsze należy uiścić stałą opłatę, która różni się w zależności od konkretnej kryptowaluty. Chyba nie trzeba zaznaczać, że opłaty te są związane z opłatami w danym blockchainie. Oznacza to, że np. za ADA zapłacisz znacznie mniej (ok. 0,4 euro) niż za BTC (około 10 euro). Zondacrypto raz na jakiś czas aktualizuje tę kwotę zgodnie z aktualnymi cenami rynkowymi.

Wysokie opłaty za wypłacanie kryptowalut to nie wina Zondacrypto, ale samej sieci blockchain – więcej informacji na ten temat znajdziesz np. w naszych artykułach o opłatach w sieci Ethereum czy opłatach związanych z Bitcoinem. Jest to również powód, dla którego depozyt kryptowaluty jest darmowy – to Ty jesteś nadawcą transakcji, co wiąże się z natychmiastowym uiszczeniem opłaty. Przy wypłacie środków płaci ją Zondacrypto i wymaga za to odpowiedniej rekompensaty.

Uwaga: Zondacrypto automatycznie resetuje adresy portfeli kryptowalutowych niektórych klientów, jeśli w ciągu 6 miesięcy nie wpłacono na nie żadnych środków.

Jeśli więc chcesz wpłacić fundusze na Zondę, a Twój ostatni depozyt miał miejsce kilka miesięcy temu, sprawdź adres i upewnij się, że jest on prawidłowy. Wysyłając kryptowaluty na nieaktywny adres, stracisz je na dobre, a na dodatek nie jesteś uprawniony do jakiegokolwiek odszkodowania.

Bezpieczeństwo i wiarygodność platformy Zondacrypto

Zondacrypto stosuje się do obecnie już standardowych praktyk bezpieczeństwa przestrzeganych przez większość platform kryptowalutowych. Aby uzyskać pełny dostęp do jej usług, należy przeprowadzić pełną weryfikację tożsamości (KYC), kryptowaluty użytkowników są przechowywane na portfelach sprzętowych, platforma korzysta z własnych szyfrowanych serwerów, a wszystkie depozyty i wypłaty są autoryzowane przez jej pracowników.

Co więcej, platforma zwraca uwagę użytkowników na konieczność posiadania silnego hasła, a w ramach nacisku na bezpieczeństwo umożliwia również aktywację uwierzytelnienia dwuskładnikowego, w którym to celu korzysta z usługi Google Authenticator. Dla maksymalnego bezpieczeństwa oferuje również możliwość potwierdzania działań podejmowanych na koncie klienta na innych urządzeniach, na których jesteś zalogowany. Podobne usługi świadczą np. Coinbase czy Google.

Jeśli zaś chodzi o zasadnicze incydenty bezpieczeństwa, Zondacrypto (dawniej Zonda i BitBay) ma jak dotąd (październik 2022) czyste konto. Pod swoją starszą nazwą doświadczyła raz długotrwałej przerwy w świadczeniu usług, co jednak – zdaniem Zondacrypto – nie było winą samej giełdy, ale jednego z administratorów jej infrastruktury.

Doświadczenia użytkowników

Jeśli chodzi o doświadczenia samych użytkowników Zondacrypto, to trzeba powiedzieć, że są one różne. Istnieją istotne różnice między ocenami firmy pod jej dawną nazwą BitBay (do 2021 roku) a obecną Zondacrypto.

Zonda
Ocena Zondacrypto na Trustpilot
Źródło: Trustpilot.com

Na platformie Trustpilot Zondacrypto posiada ponad 100 recenzji ze średnią 4,7 gwiazdek z 5, co można uznać za godny szacunku wynik. Natomiast w przypadku BitBay można znaleźć 51 recenzji, których średnia ocena wynosi tragiczne 1,4 gwiazdki z 5. Negatywne recenzje są związane głównie ze słabą obsługą klienta, niezaksięgowanymi pieniędzmi na rachunkach klientów po wpłacie oraz problemami z weryfikacją tożsamości.

Co prawda, recenzje Zondacrypto Global, jak brzmi pełna nazwa platformy, nie wspominają już o tych problemach. W związku z tym warto zastanowić się, czy przypadkowo głównym bodźcem do rebrandingu nie była zmiana image firmy i ucieczka od negatywnych recenzji.

W tym miejscu należy również zaznaczyć, że aplikacja mobilna platformy Zondacrypto zdecydowanie nie należy do najlepszych na rynku. W chwili pisania tej recenzji (styczeń 2023) posiada około 1 210 recenzji na Google Play ze średnią oceną 3,1/5. Podobne oceny można również znaleźć w App Store dla systemów iOS, choć w znacznie mniejszym zestawie statystycznym – 26 recenzji przy średniej ocenie 3,6/5. Biorąc pod uwagę fakt, że firma prezentuje się jako jedna z wiodących giełd kryptowalutowych w Europie, nie jest to zbyt imponujący wynik.

Kilka słów na zakończenie

Zondacrypto działa na rynku już od dłuższego czasu. Od 2014 roku przeszła wiele ulepszeń, a obecnie świadczy stosunkowo solidne usługi, z których korzysta ponad jeden milion klientów. Ponadto, jak dotąd brak tutaj jakichkolwiek informacji o incydentach bezpieczeństwa, co można również powiedzieć o jej poprzednikowi – BitBay.

Na platformie kryptowalutowej Zondacrypto można handlować ponad 50 kryptowalutami. Oferuje ona zarówno usługi kantora, jak i giełdy. Pod względem wysokości opłat i prowizji za handel kryptowalutami należy raczej do droższych platform handlowych, przy tym, że faworyzuje nowych klientów obracających kwotami poniżej 100 euro. Niektórzy użytkownicy będą jeszcze pamiętać platformę Zondacrypto pod nazwą Zonda i BitBay – do rebrandingu doszło w 2021 roku.

Przyjazność dla Polaków 90%
Przyjazność platformy 85%
Opłaty 75%
Dostępne opcje 90%
Rejestracja i weryfikacja 85%
Wiarygodność marki 80%
84 %
1. miejsce
Wiodący polski kantor i giełda kryptowalut
Na platformie kryptowalutowej Zondacrypto można handlować ponad 50 kryptowalutami. Oferuje ona zarówno usługi kantora, jak i giełdy. Pod względem wysokości opłat i prowizji za handel kryptowalutami należy raczej do droższych platform handlowych, przy tym, że faworyzuje nowych klientów obracających kwotami poniżej 100 euro. Niektórzy użytkownicy będą jeszcze pamiętać platformę Zonda pod nazwą BitBay – do rebrandingu doszło w 2021 roku.
  • Niskie opłaty dla klientów obracających małymi kwotami
  • Intuicyjny interfejs użytkownika
  • Duża liczba kryptowalut
  • Opłaty są wyższe w przypadku handlu z walutami fiat
  • Mieszane opinie o aplikacji giełdy

Więcej informacji o Zondacrypto

Nazwa spółkiZondacrypto
OperatorBB Trade Estonia OÜ
Główna zaletaWiodący polski kantor i giełda kryptowalut
W j. polskim?
Wdrożenie usługi2014
Siedziba spółkiTalinn
Oficjalna strona internetowaZondacrypto.com
Podstawowe informacje o spółce
Nadzór KNF
Nadzór NBP
Waluta rachunkuPLN
Opłata za transakcjęNawet 0,5%
Inne opłatyOd 0,01 do 1 euro za weryfikację karty płatniczej
Minimalny depozyt10 zł
Minimalna transakcja5 zł
Informacje o wpłatach i wypłatach
Opłata za wpłatęDepozyt za pośrednictwem ZENu jest obciążony opłatą w wysokości 1%, a poprzez kartę debetową 2,99%, przy czym minimalna opłata wynosi 2,5 euro. Wpłaty za pośrednictwem przelewu są wolne od opłat. Weryfikacja karty płatniczej to koszt od 0,01 do 1 euro.
Opłata za wypłatęWypłaty za pośrednictwem ZENu i karty debetowej są obciążane w ten sam sposób, a wypłaty przelewem bankowym są obciążane w różny sposób w zależności od wybranej waluty.
Metody wpłat Karta kredytowa/debetowa, przelew bankowy, ZEN
Metody wypłatWypłata z bitomatu, wypłata na poczcie, przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, ZEN
Informacje dotyczące handlu
DźwigniaNiewspierany
Liczba aktywów50
Aplikacja mobilna
Wersje internetowe
Wsparcie klienta
Czat
E-mail[email protected]

Oceń recenzję Zondacrypto


Akcje
Surowce
Krypto
Indeksy
ETF
Cena 24h
Tesla ---
N/A
Coca-Cola ---
N/A
Apple ---
N/A
Amazon ---
N/A
Meta Platforms ---
N/A
CD Projekt ---
N/A
JSW ---
N/A
PKP Cargo ---
N/A
RECENZJE

TOP Brokerzy giełdowi

XTB logo
XTB ★ 93 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Bossa logo
Bossa ★ 92 %
Degiro logo
Degiro ★ 90 %
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
eToro logo
eToro ★ 90 %
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Finlio.pl logo