Finlio.pl logo
Menu
Finlio » Giełdy kryptowalut » Binance

Binance opinie 2023 – Recenzja giełdy, poradnik, opłaty, prowizje

Podstawowe informacje na temat Binance

Główna zaleta

Najlepsza giełda kryptowalut na rynku!

Opłata za transakcję

Do 0,1%, można je obniżyć

Minimalna transakcja

0.0001 BTC

Binance to popularna na całym świecie giełda kryptowalut, która rozwija się w naprawdę zawrotnym tempie. Została ona założona w 2017 roku. W zaledwie pięć miesięcy awansowała na dziesiąte miejsce w rankingu najpopularniejszych platform handlowych, a niedługo potem stała się największą giełdą kryptowalut na świecie. Obecnie nadal zajmuje pozycję lidera w tej branży.

Jakie funkcje oferuje Binance i jak działa ta platforma? Czy Binance jest firmą godną zaufania? Zapraszamy serdecznie do dalszej części tekstu!

Treść recenzji Binance

1.Giełda kryptowalut Binance – historia i ogólne informacje2.Platforma giełdy Binance3.Platformy handlowe giełdy BinanceJak handlować na platformach handlowych Binance?4.Rejestracja na giełdzie Binance – Jak zacząć?Jak się zarejestrować na BinanceWeryfikacja konta Binance (weryfikacja KYC)Wpłata pieniędzy na BinanceWypłata pieniędzy lub kryptowalut z Binance5.Opłaty i prowizje na Binance6.Recenzje innych produktów i funkcji BinanceMarginBinance FuturesBinance EarnBinance NFTOpcje na BinanceBinance Simple EarnBinance DEX7.Ekosystem BNB Chain8.Wiarygodność, bezpieczeństwo, referencje i doświadczenia z Binance9.Binance – Opinie i doświadczenia10.Najczęściej zadawane pytania na temat Binance (FAQ)11.Doświadczenia klientów z giełdą Binance (komentáře)

Giełda kryptowalut Binance – historia i ogólne informacje

Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Założycielem firmy Binance jest Kanadyjczyk pochodzenia chińskiego o imieniu Changpeng Zhao, znany pod inicjałami CZ. Jest to człowiek o ogromnym doświadczeniu w handlu na giełdzie i technologiach internetowych.

Pierwszą pracę znalazł on bezpośrednio na giełdzie papierów wartościowych w Tokio, skąd przeniósł się do znanej amerykańskiej firmy Bloomberg.

Następnie zdecydował się rzucić pracę i założył własną firmę zajmującą się tworzeniem maklerskich systemów handlowych. Jednak plany pokrzyżował mu Bitcoin, z którym spotkał się po raz pierwszy w 2013 roku i którego od razu pokochał.

Zhao zainwestował wszystkie swoje pieniądze w BTC (w tym pieniądze ze sprzedaży swojego domu) i od tego czasu świat kryptowalut stał się całym jego życiem. Na jakiś czas wrócił on do pracy, tym razem w dużych firmach (BijieTech i OKCoin), aby ostatecznie rozpocząć własny projekt kryptowalutowy – giełdę Binance, którą założył w 2017 roku.

Po otwarciu w 2017 r., popularność giełdy Binance zaczęła szybko rosnąć, pomimo faktu, że firma nie posiadała niezbędnych uprawnień do obsługi zwykłych walut, a użytkownicy na Binance mogli jedynie wymieniać różne kryptowaluty między sobą.

Obecnie jednak Binance (oprócz transakcji i transferów kryptowalutowych) obsługuje również szeroką gamę walut fiducjarnych, takich jak euro, dolary i funty.

Choć giełda nie oferuje jeszcze możliwości prowadzenia konta w złotych, można dokonywać wpłat z polskich kont za pomocą karty płatniczej (system automatycznie przelicza złote na dolary lub euro) lub płatności SEPA w euro, gdzie kwota zostanie automatycznie przeliczona na euro przez bank.

Popularność giełdy kryptowalut Binance tkwi głównie w następujących zaletach:

 • szeroka gama kryptowalut w ofercie,
 • niskie opłaty i prowizje,
 • strona dostępna w wielu językach (w tym w j. polskim),
 • łatwa w obsłudze platforma,
 • szeroki zakres oferowanych usług.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki czynią z Binance świetną alternatywę dla starszych i popularnych niegdyś giełd kryptowalut, takich jak Bitfinex (założona w 2012 roku), Bittrex (założona w 2013 roku) lub Kraken (założona w 2011 roku), które najwyraźniej spoczęły na laurach i w rezultacie obecnie powoli podupadają.

Jeśli zaś chodzi o reputację, Binance cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród amatorów inwestowania w kryptowaluty, głównie z uwagi na fakt, że nie padła jeszcze ofiarą żadnego większego ataku hakerskiego, z wyjątkiem 2019 roku, kiedy to straciła prawie 7 000 BTC. Wszyscy poszkodowani otrzymali jednak odszkodowanie.

Platforma giełdy Binance

Bezpośrednio po wejściu na stronę Binance, z pewnością zauważysz ogromną ilość elementów, przycisków i informacji.

Strona główna Binance
Strona główna Binance
Źródło: Binance.com

I nic w tym dziwnego. Binance jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w tej branży. Giełda ta praktycznie każdego dnia rozszerza swoje usługi.

Z jednej strony można to uważać za ogromną zaletę, ponieważ jako użytkownik Binance masz dostęp praktycznie do wszystkiego, co rynek kryptowalut ma do zaoferowania, i to w jednym miejscu. Z drugiej jednak strony jest to też trochę wada, ponieważ niezliczona ilość funkcji i przycisków może zniechęcić do skorzystania z Binance nowych użytkowników.

Przyjrzyjmy się jednak dokładniej możliwościom oferowanym przez platformę Binance. I zacznijmy od najważniejszej rzeczy – platformy handlowej, na której kryptowaluty są kupowane, sprzedawane lub wymieniane między sobą.

Platformy handlowe giełdy Binance

Binance oferuje kilka sposobów zakupu kryptowalut. Najprościej można to zrobić poprzez opcję Binance Convert. Opcja ta umożliwia łatwą sprzedaż lub kupno kryptowalut bez konieczności wprowadzania skomplikowanych zleceń handlowych.

Strona otworzy się po rozwinięciu menu Handluj i kliknięciu opcji Binance Convert.

Binance Convert
Binance Convert – najprostszy sposób na handel kryptowalutami
Źródło: Binance.com

Platforma ta działa na naprawdę prostych zasadach, nie ma w tym niczego skomplikowanego. Wybierz, za jaką walutę chcesz kupować (mogą to być kryptowaluty i waluty FIAT) oraz walutę, którą chcesz kupić. Następnie należy wpisać kwotę, którą chcesz wydać lub na odwrót otrzymać z tej transakcji. Reszta zostanie obliczona automatycznie, po czym transakcja zostanie zrealizowana. To wszystko. Po prostu szybki zakup kryptowalut.

Następną opcją jest platforma Spot, która jest znacznie bardziej rozbudowana i zaawansowana. Patrz obrazek poniżej. Dostęp do platformy można uzyskać po rozwinięciu menu Handluj i kliknięciu opcji Spot.

Platforma Spot gieldy kryptowalut Binance
Platforma Spot giełdy kryptowalut Binance
Źródło: Binance.com

Jak widać, platforma oferuje wszystkie ważne funkcje, które są wystarczające dla 90% wszystkich inwestorów lub handlowców. W kolumnie po lewej stronie znajduje się order book i aktualna cena danej kryptowaluty, a w środku wykres świecowy i formularz do składania zleceń kupna lub sprzedaży.

Klikając przycisk Trading View, można robić rysunki, wstawiać i modyfikować różne wskaźniki, dodawać własne linie oraz korzystać z innych dostępnych funkcji, których jest naprawdę sporo.

W kolumnie po prawej stronie znajdziesz listę innych aktywów (np. jeśli chcesz handlować innymi kryptowalutami) oraz historię transakcji, zarówno swoich, jak i innych traderów.

Aplikacja mobilna Binance

Oprócz platform internetowych, które przedstawiono powyżej, Binance oferuje również wysokiej jakości Aplikację mobilną.

Aplikacja mobilna Binance
Aplikacja mobilna Binance
Źródło: Binance.com

Jak widać na powyższym obrazku, aplikacja daje szeroką gamę możliwości. A ponieważ giełda zdaje sobie sprawę z tego, że świat stale się rozwija, aplikacja oferuje być może jeszcze więcej funkcji niż wersja w przeglądarce. Nie chcemy jednak wchodzić zbytnio w szczegóły – trzeba ją po prostu wypróbować. Zapraszamy do pobrania aplikacji na stronie Binance.

Jak handlować na platformach handlowych Binance?

Wszystkie platformy giełdowe, czy to na Binance, czy gdzie indziej, oferują 3 podstawowe rodzaje zleceń. Oto one:

1. Zlecenie Market
Jest to najprostsze zlecenie kupna/sprzedaży, które pozwala na natychmiastowe kupno lub sprzedaż danej kryptowaluty po najlepszej w tej chwili cenie na rynku. Zlecenie natychmiast trafia na giełdę, gdzie zostaje bezzwłocznie połączone z najlepszą ofertą. Jeśli więc nie chcesz czekać na "lepszą cenę” (która może się już nawet nie pojawić), skorzystaj ze zlecenia MARKET, które jest realizowane natychmiast. Wystarczy wybrać po lewej stronie kwotę EUR, za którą chcesz kupić BTC lub po prawej stronie kwotę BTC, które chcesz sprzedać.

Zlecenie Market na Binance Spot
Zlecenie Market na Binance Spot
Źródło: Binance.com

2. Zlecenie Limit
Drugim rodzajem zlecenia jest zlecenie Limit, które oferuje możliwość wprowadzenia konkretnej ceny, po której chcesz kupić lub sprzedać określoną ilość kryptowaluty. Platforma następnie przetworzy Twoje zlecenie kupna lub sprzedaży, umieszczając go w "księdze zamówień” – order book. Twoje zamówienie będzie tam czekać, dopóki nie znajdzie się jakiś inny trader, który zgodzi się na Twoją ofertę. W tym momencie nastąpi wymiana między wami. Może to nastąpić w ciągu kilku minut, ale zlecenie może też nigdy nie dojść do skutku – zależy to od wprowadzonej przez Ciebie ceny i notowań w przyszłości. W przeciwieństwie do zlecenia typu Market, tutaj należy również wprowadzić poziom cenowy, przy którym zlecenie Limit zostanie wykonane. Ustawia się ją w polu Cena.

Zlecenie Limit na Binance Spot
Zlecenie Limit na Binance Spot
Źródło: Binance.com

3. Stop-limit
Zlecenie STOP-LIMIT można rozumieć jako zlecenie Limit do potęgi drugiej. Służy ono do składania zleceń Limit, ale tylko w przypadku, gdy cena wybranej kryptowaluty osiągnie z góry określoną wartość.
Innymi słowy, w przypadku zlecenia Stop-Limit ustawiasz cenę (Stop-Price), po której zlecenie zostanie przyjęte do order book i dopiero wtedy staje się ono zwykłym zleceniem Limit (patrz wyżej). Cenę, po której zlecenie zostanie utworzone, można ustawić w kolumnie Stop, a samą pożądaną cenę zakupu lub sprzedaży w kolumnie Limit. Działa ona właściwie tak samo jak kolumna Cena w przypadku zwykłego zlecenia Limit.

Zlecenie Stop-limit na Binance Spot
Zlecenie Stop-limit na Binance Spot
Źródło: Binance.com

Rejestracja na giełdzie Binance – Jak zacząć?

Zanim zabierzesz się za kupowanie i sprzedawanie kryptowalut na Binance, najpierw musisz założyć konto. Rejestracja nowego konta jest bezpłatna. Można to zrobić za pośrednictwem tego linku lub zielonego przycisku powyżej. Zarejestrowanie nowego konta jest niezwykle proste i intuicyjne.

Trzeba jednak liczyć się z weryfikacją tożsamości – ale o tym później.

Jak się zarejestrować na Binance

 1. Na pierwszym etapie należy uzupełnić swój e-mail i wprowadzić hasło w formularzu rejestracyjnym, a następnie potwierdzić, że nie jesteś robotem. Potem trzeba kliknąć link weryfikujący, wysłany na podany przy rejestracji adres e-mail (nie zamykaj strony z formularzem rejestracyjnym!), co powinno nastąpić w ciągu kilku sekund, maksymalnie minut.
 2. Znajdziesz w nim sześciocyfrowy kod, przy pomocy którego konto zostanie aktywowane.
 3. To wszystko. Twoje konto zostało aktywowane!
 4. Teraz należy je zabezpieczyć. Co zresztą zaproponuje Ci sama giełda. Zalecamy w szczególności skorzystanie z opcji 2FA za pomocą aplikacji Google Authenticator lub SMS.

Zasada uwierzytelnienia dwuskładnikowego (2FA) polega na dwukrotnym potwierdzeniu tożsamości użytkownika podczas logowania do systemu. Jest to zazwyczaj kombinacja czegoś, co znasz (hasła) i czegoś, co posiadasz (np. kodu wysłanego na Twój telefon).

Aplikacja Google Authenticator używana do 2FA generuje jednorazowe kody dostępu, które należy wpisać po wprowadzeniu hasła. Oznacza to, że aby dostać się na Twoje konto, haker potrzebowałby nie tylko Twojego hasła, ale także dostępu do Twojego telefonu.

Bezpośrednio po zarejestrowaniu się na Binance, giełda poprosi Cię o zweryfikowanie swojej tożsamości za pomocą procesu KYC. Wcześniej giełda Binance nie wymagała weryfikacji tożsamości, ale z uwagi na coraz bardziej surowe przepisy AML (europejskie przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy), jest teraz zobowiązana do powszechnej kontroli swoich klientów.

Dopóki więc proces weryfikacji Twojej tożsamości nie zostanie zakończony, giełda nie pozwoli Ci na dostęp do konta. Weryfikację tożsamości należy przeprowadzić bezpośrednio po założeniu konta.

Weryfikacje tozsamosci binance
Weryfikację tożsamości należy przeprowadzić bezpośrednio po założeniu konta
Źródło: Binance.com

Weryfikacja konta Binance (weryfikacja KYC)

Jeśli chcesz w jakikolwiek sposób korzystać z Binance – tzn. wpłacać i wypłacać pieniądze lub kryptowaluty, handlować, korzystać z narzędzi analitycznych giełdy itp., musisz przejść przez proces tzw. weryfikacji KYC.

Proces weryfikacji KYC na Binance polega na przesłaniu firmie pełnego imienia i nazwiska, kraju pochodzenia, płci, skanu dokumentu tożsamości oraz dodatkowo selfie, aby udowodnić, że to naprawdę Ty.

Jak przejść weryfikację KYC na Binance?

 1. Najpierw należy potwierdzić swój kraj zamieszkania.
 2. Następnie prześlij zdjęcie swojego dokumentu tożsamości (przód i tył).
 3. Na następnym etapie zrób sobie zdjęcie za pomocą kamery lub telefonu, aby pokazać, że dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport przesłany w poprzednim kroku jest rzeczywiście Twój.
 4. I to wszystko! Teraz wystarczy już tylko zaczekać, aż system zweryfikuje Twoją tożsamość. W większości przypadków proces weryfikacji trwa kilka godzin, ale w zależności od różnych czynników może to potrwać nawet kilka dni. Binance zastrzega sobie 10 dni jako maksymalną długość tego okresu.
 5. WSKAZÓWKA: W komentarzach pod niniejszą recenzją niektórzy czytelnicy wspominali o tym, że mieli problem z weryfikacją za pośrednictwem komputera. W takim przypadku zaleca się dokonać weryfikacji za pomocą aplikacji mobilnej Binance, ponieważ ma ona nieco inne oprogramowanie, co czasami ułatwia ten proces.
Wybór dowodu tożsamości na Binance
Wybór dowodu tożsamości na Binance
Źródło: Binance.com

Wpłata pieniędzy na Binance

Aby móc zacząć inwestować w kryptowaluty na Binance, potrzebne Ci będą środki pieniężne. Możesz je wpłacić na swoje konto za pośrednictwem przycisku Wpłać (Deposit), który znajdziesz pod zakładkami Portfel (Wallet) > Przegląd (Overview).

Choć kiedyś na Binance nie dało się zdeponować niczego innego niż kryptowaluty, teraz sytuacja jest zupełnie inna. Użytkownicy mają możliwość wpłaty środków w euro i dolarach za pomocą przelewu bankowego lub karty płatniczej, a nawet w złotych za pośrednictwem usługi ZEN.

Należy zauważyć, że wpłata środków za pomocą karty płatniczej, podobnie jak zakup kryptowalut za pomocą karty płatniczej, są tutaj obciążone opłatą. Kwota ta od czasu do czasu ulega zmianom w zależności od dostawcy bramki płatniczej, a także różnych promocji, ale spodziewaj się opłaty w wysokości mniej więcej 1,8%.

Możliwe sposoby wpłaty środków na Binance
Możliwe sposoby wpłaty środków na Binance
Źródło: Binance.com

Wpłata walut fiat

Wybierając opcję Wpłać fiat, masz do wyboru kilka metod (patrz obrazek poniżej). Zalecane metody obejmują płatność SEPA, płatność kartą kredytową oraz ZEN. W sekcji z innymi metodami znajdziesz m.in. wspomniany wcześniej wariant P2P.

Sposoby wpłaty walut fiat na Binance
Sposoby wpłaty walut fiat na Binance
Źródło: Binance.com

Wpłata kryptowalut

Jeśli wybierzesz opcję Wpłać krypto, masz do wyboru kilkaset kryptowalut obsługiwanych przez Binance. Nieważne, czy chodzi o BTC, ETH, MANA czy na przykład YFI – możesz wpłacić prawie wszystko.

Wpłata BTC na Binance
Wpłata BTC na Binance
Źródło: Binance.com

Na powyższym obrazku widać przykład wpłaty środków w bitcoinach. Po wybraniu kryptowaluty (BTC) i sieci (Bitcoin) pokaże nam się adres i jednocześnie liczba potwierdzeń, po których będziemy mogli zacząć obracać naszymi kryptowalutami (2).

Podczas wpłaty jakiejkolwiek kryptowaluty, Binance automatycznie wygeneruje dla Ciebie adres, na który je prześlesz. Należy pamiętać, że adres może się różnić w zależności od tego, z jakiej sieci wysyłasz kryptowalutę. Na przykład, kryptowaluta MATIC przesłana z blockchainu Ethereum będzie miała inny adres niż kryptowaluta przesłana z rodzimej sieci Polygona.

Wypłata pieniędzy lub kryptowalut z Binance

Niezależnie od tego, czy chcesz przesłać pieniądze z Binance na swoje konto bankowe, czy wysłać kryptowaluty do swojego portfela, proces ten jest stosunkowo łatwy.

Wypłata walut fiat

Zacznij od zalogowania się na swoje konto, a następnie przejdź do swojego portfela. Wybierz opcję Portfel – Przegląd. Następnie kliknij przycisk Wypłać.

Wypłata walut fiducjarnych na giełdzie Binance
Wypłata walut fiducjarnych na giełdzie Binance
Źródło: Binance.com

Powinieneś zostać automatycznie przekierowany do formularza Wypłać Fiat. Między procedurami wypłaty w poszczególnych walutach są pewne różnice. Pieniądze z konta można wypłacić na przykład w dolarach za pośrednictwem systemu płatności SWIFT (w tym przypadku należy liczyć się z nieco wyższą opłatą). Wystarczy podać swój IBAN, a pieniądze otrzymasz w ciągu kilku dni. Wypłacając pieniądze w euro, najłatwiejszym sposobem jest przelew bankowy poprzez płatność SEPA.

Wypłata kryptowalut

Jeśli natomiast chcesz wypłacić środki z konta w kryptowalutach, kliknij przycisk Wypłać Krypto, po czym otworzy się inny formularz. Powinieneś teraz znaleźć się na stronie, na której wybierzesz, które z posiadanych przez Ciebie kryptowalut chcesz wypłacić ze swojego konta.

Wypłata kryptowaluty USDT na Binance
Wypłata kryptowaluty USDT na Binance
Źródło: Binance.com

Po wybraniu kryptowaluty, np. USDT, należy podać adres, na który zostaną wysłane Twoje wirtualne monety/tokeny. Można w ten sposób wysłać kryptowaluty np. na inną giełdę (gdzie adres portfelu = adres do depozytów) lub na adres własnego portfela kryptowalutowego, czy to sprzętowego, czy mobilnego.

Wybór sieci jest obowiązkowy. Chodzi o blockchain, na którym istnieje wybrana przez Ciebie kryptowaluta. Jest więc różnica między tokenem USDT w blockchainie Ethereum, a USDT w blockchainie Solana, Avalanche czy TRON, gdzie on również istnieje. Sieci te nie komunikują się ze sobą (poza specjalnym połączeniem przez mosty blockchainowe), dlatego musisz wybrać właśnie tę, na której znajduje się Twój portfel.

Powtarzamy, że jeśli wybierzesz złą sieć, Twoje kryptowaluty zostaną bezpowrotnie utracone.

Jeśli więc masz np. MetaMask istniejący w natywnej sieci Ethereum i wypłacasz właśnie Ethereum, musisz wybrać prawidłową sieć (ERC-20). Wybierając inną sieć (np. BEP-20 lub TRON), Twoje kryptowaluty przepadną na zawsze.

Binance w odpowiedzi na wiele negatywnych doświadczeń użytkowników dodało do interfejsu opcję wykrywania rodzajów poszczególnych adresów, dlatego wybór blockchainu powinien przebiec automatycznie. Mimo to zawsze sprawdzaj je, dla pewności.

Następnie potwierdź wypłatę kodem z maila, smsa lub aplikacji (w zależności od ustawień Twojego profilu), a kryptowaluty zostaną wysłane na Twój portfel w ciągu kilku minut.

Opłaty i prowizje na Binance

Binance oczywiście pobiera pewne opłaty za świadczone przez siebie usługi (pośrednictwo w wymianie kryptowalut). Podstawowa opłata wynosi 0,1 % od każdej transakcji, w związku z czym Binance oferuje jedne z najniższych opłat i prowizji na rynku.

Prowizje można jednak radykalnie zmniejszyć, i to na kilka sposobów.

Obniżenie opłat w Binance – płatność w BNB

Pierwszy sposób na obniżenie opłat w Binance poleca na ich zapłaceniu za pomocą BNB. Binance posiada swoją własną kryptowalutę o nazwie BNB. Wystarczy kupić tę kryptowalutę za kilka dolarów, trzymać ją w portfelu i włączyć opcję opłat w BNB w dolnej części Panelu sterowania konta lub na stronie z listą opłat.

Opłaty za handel na Binance
Opłaty za handel na Binance
Źródło: Binance.com

Opłata za każdą następną transakcję zostanie zapłacona/automatycznie odliczona właśnie w BNB. W zamian otrzymasz 25% zniżki na opłaty, co jest nie małą kwotą!

Obniżenie opłat dzięki większemu wolumenowi obrotu

Innym sposobem na obniżenie opłat na Binance jest… handlowanie tylko na Binance! W skrócie, platforma oferuje bonusy dla wiernych jej traderów. Im więcej opłat zapłacisz, tym bardziej giełda je obniży (patrz zdjęcie struktury opłat poniżej).

Trzeba jednak przyznać, że wolumeny są dosyć wysokie i jest też warunek, że użytkownicy muszą posiadać określoną ilość BNB. Na przykład, aby osiągnąć stanowisko VIP 3 i opłaty 0,07% dla zleceń typu maker i 0,1% dla zleceń typu taker, łączny wolumen handlu musi wynosić powyżej 20 000 000 BUSD , a klient musi trzymać powyżej 250 BNB.

Stawka opłaty w zależności od osiągniętego stanowiska
Stawka opłaty w zależności od osiągniętego stanowiska
Źródło: Binance.com

Opłaty za wpłaty i wypłaty kryptowalut

Oprócz opłat za handel, Binance pobiera również pewne opłaty za wypłaty, których nie można się "pozbyć”. Są to bowiem opłaty danej sieci kryptowalutowej za stworzenie transakcji i zapisanie jej w blockchainie.

Opłaty za wypłatę binance
Opłaty za wypłatę
Źródło: Binance.com

Opłaty te obowiązują tylko dla wypłat, wpłaty są całkowicie darmowe. Powód jest bardzo prosty. Wpłacając kryptowaluty na giełdę, to Ty jesteś osobą inicjującą transakcję w blockchainie, a zatem również płatnikiem opłaty transakcyjnej. Jednak wypłacając kryptowaluty na swój portfel, inicjatorem transakcji jest giełda, a więc to ona musi uiścić opłatę. Właśnie w celu zrekompensowania tej straty wypłata środków w Binance jest obciążona opłatą.

Recenzje innych produktów i funkcji Binance

Binance już od dawna nie jest jedynie prostą giełdą kryptowalut, na której użytkownicy wymieniają ze sobą kryptowaluty i tokeny. Oprócz tego Binance.com oferuje produkty takie jak:

Margin

binance-margin
Źródło: Binance.com
Oferta giełdy Binance obejmuje również "margin trading”, co oznacza po prostu handel z wykorzystaniem efektu dźwigni finansowej. Platforma do handlu na dźwigni jest praktycznie identyczna jak ta do rynku spot, co znacząco ułatwia przełączanie się między nimi.

Dostęp do tego typu transakcji można uzyskać albo klikając zakładkę Margin w sekcji Handluj (bezpośrednio pod opcją Spot), albo bezpośrednio z platformy Spot, klikając zakładki dla zleceń łączonych (Cross Margin) lub izolowanych.

Opcja Margin na Binance.com
Opcja Margin na Binance.com
Źródło: Binance.com

Transakcje typu Margin i Spot mają osobne portfele na kontach klientów. Dlatego najpierw będziesz musiał przenieść swoje środki z portfela Spot do portfelu Margin, klikając przycisk Transfer.

Interfejs Binance Margin
Interfejs Binance Margin
Źródło: Binance.com

Jak działa margin trading na Binance?

Załóżmy, że cena 1 BTC jest równa 10 000 dolarów. Ty chcesz kupić 1 BTC, ale posiadasz tylko 2 000 dolarów. Nie przejmuj się! Wystarczy zastosować pięciokrotną dźwignię. Możesz użyć swoich 2 000 dolarów jako zabezpieczenia, aby pożyczyć kolejne 8 000 dolarów i kupić dokładnie 1 BTC.

Jeżeli cena 1 BTC wzrośnie do 15 000 dolarów, a Ty zamkniesz transakcję, na Twoim koncie pozostanie około 7 000 dolarów (Twoje 2 000 dolarów oraz zysk z zagrania w wysokości 5 000 dolarów). Ale uwaga – jeżeli cena bitcoina wyruszy w odwrotnym kierunku i spadnie do 8 000 dolarów, Twoja pozycja zostanie zlikwidowana, a Ty odnotujesz stratę w wysokości 2 000 dolarów.

W przypadku transakcji w trybie Cross Margin można skorzystać z dźwigni 3:1, jednak dla transakcji izolowanych dostępna jest dźwignia w wysokości nawet 10:1. Spodobała Ci się idea handlu na dźwigni, ale dźwignia 3:1 wydaje Ci się zbyt mała? Z Binance Futures możesz handlować na dźwigni nawet 50:1!

Binance Futures

binance futures
Źródło: Binance.com
Oferta Binance obejmuje również platformę transakcyjną do handlu kontraktami terminowymi Binance Futures, która umożliwia inwestorom stosowanie dźwigni finansowej nawet 50:1 na większości par i otwieranie zarówno pozycji kupna (long), jak i sprzedaży (short).

Platforma do handlu kontraktami terminowymi jest bardzo podobna do tej dla rynku spot, co znacząco ułatwia przełączanie się między nimi. Binance oferuje kontrakty kwartalne lub wieczyste rozliczane zarówno w kryptowalutach, jak i w walutach fiducjarnych (a dokładniej w stablecoinach USDT i BUSD).

Załóż konto Futures TUTAJ
Wpisz kod finexcz przy zakładaniu konta i uzyskaj 5% zniżki na opłaty!
Platforma Binance Futures
Platforma Binance Futures
Źródło: Binance.com

W przypadku niektórych par na Binance Futures można zastosować dźwignię w wysokości nawet 125:1, szczególnie jeśli chodzi o parę BTC/USDT.

W praktyce oznacza to, że aby kupić 1 BTC na platformie Binance Futures, wystarczy Ci do tego kwota równa cenie około 0,008 BTC.

Jeśli więc cena 1 BTC = 20 000 dolarów, a Ty masz na koncie tylko 160 dolarów, możesz dokonać transakcji w wysokości nawet do 1 BTC.

Wzrost ceny 1 bitcoina do 21 000 dolarów oznaczałby dla Ciebie zysk w wysokości 1 000 dolarów. Ale uwaga! Wystarczy, że cena bitcoina spadnie do 19 840 dolarów, a Twoja pozycja zostanie zamknięta i miałbyś zero na koncie.

Co z tego wynika? Kontrakty terminowe (futures) są dobrym sposobem na wykorzystanie dużych ruchów na rynku na swoją korzyść. Jednakże, w przypadku, że cena wyruszy w przeciwną stronę, mógłby się to dla Ciebie skończyć katastrofalną stratą.

binance
Na platformie Futures można ustawić wysokość dźwigni według własnych upodobań
Źródło: Binance.com

Giełda Binance stale poszerza swoją ofertę aktywów (par). W kwietniu 2022 roku traderzy mieli do dyspozycji ponad 500 par handlowych, przy tym, że najbardziej popularnymi parami są oczywiście BTC-USDT i ETH-USDT. Niemniej jednak, oferta tego brokera zadowoli również amatorów obracania altcoinami, ponieważ obejmuje również ADA, YFI, ETC, AAVE, DOGE i wiele innych.

Załóż konto Futures TUTAJ
Wpisz kod finexcz przy zakładaniu konta i uzyskaj 5% zniżki na opłaty!

Binance Earn

binance-earn
Źródło: Binance.com
Jednym z innych ciekawych narzędzi, które znajdziesz na Binance jest sekcja Binance Earn.

Stakowanie na Binance

Sekcja ta działa jako swego rodzaju kryptowalutowe konto oszczędnościowe lub lokata terminowa. Można tutaj "zablokować” swoje kryptowaluty i zarabiać na odsetkach. Kiedy tak zrobisz, dajesz je do dyspozycji giełdzie, która może następnie użyć ich według własnego uznania (np. do transakcji klientów stosujących dźwignię), ale w momencie, gdy chcesz je z powrotem, giełda zwróci je na Twoje konto.

Można w ten sposób zarobić nawet 20% rocznie, dlatego uważamy, że zdecydowanie warto przynajmniej rozważyć tę opcję. W zasadzie można to traktować jako wariant yield farmingu i stakowania bezpośrednio na scentralizowanej giełdzie.

Do ostatnich nowości ze świata Binance należą m.in. Farming Płynności dla niektórych par handlowych oraz Inwestycje Automatyczne.

Zapewnienie płynności

Należy zaznaczyć, sama giełda Binance wykorzystuje zablokowane przez klientów środki do zwiększenia płynności na rynku, jednak dzięki tej opcji użytkownicy mogą samodzielnie wybrać parę, której płynność chcą zwiększyć.

Farming Plynnosci na Binance
Farming Płynności na Binance w przypadku mniej popularnych par
Źródło: Binance.com

Inwestycje Automatyczne

Pod tą dosyć dziwną nazwą kryją się po prostu zwykłe, regularne zlecenia kupna jakiejś kryptowaluty. W sekcji Inwestycji Automatycznych można znaleźć przejrzystą listę wszystkich kryptowalut, dla których można utworzyć zlecenie, a także sprawdzić historyczny zwrot z inwestycji (ROI) dla wszystkich aktywów.

Inwestycje Automatyczne na Binance
Inwestycje Automatyczne na Binance
Źródło: Binance.com

Na zakupionych w ten sposób kryptowalutach można dodatkowo zarabiać za pośrednictwem opisanych wyżej opcji.

Binance NFT

binance nft
Źródło: Binance.com
Począwszy od lata 2021 roku, portfel produktów Binance obejmuje również rynek NFT.

Chodzi o platformę, na której użytkownicy mogą tworzyć, kupować i sprzedawać NFT. Na Binance NFT można obracać niewymienialnymi tokenami zarówno na BNB Smart Chain (BSC), jak i na blockchainie Ethereum. W przyszłości można również spodziewać się dodania innych blockchainów.

Rynek NFT
Rynek NFT na giełdzie Binance
Źródło: Binance.com

Binance NFT to rynek oferujący NFT z kilku kategorii, w tym gier, sportów, rozrywki, sztuki, a nawet tzw. Mystery Boxów, które pozwalają użytkownikom Binance zbierać NFT z różnymi rarytasami i nagrodami. Niestety, w chwili pisania tej recenzji nie znajdziesz na nim największych i najciekawszych kolekcji NFT, takich jak Crypto Punks czy Bored Ape Yacht Club. Mamy nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

Opcje na Binance

Wachlarz produktów w ofercie Binance obejmuje również platformę do handlu opcjami, przy tym, że można na niej obracać opcjami europejskimi.

Kupując taką opcję, płacisz prowizję (premium) za prawo zakupu lub sprzedaży danego instrumentu bazowego (BTC lub ETH) po z góry ustalonej cenie w przyszłości. Jeśli więc cena instrumentu wyraźnie wzrośnie, a ty posiadasz prawo do zakupu tego instrumentu po niższej cenie, to jest to na Twoją korzyść.

binance
Interfejs do handlu opcjami na Binance
Źródło: Binance.com

Prawdą jest, że chodzi o dosyć zaawansowaną funkcję, z której skorzystają tylko równie zaawansowani traderzy. Jednocześnie jest to jeden z powodów, dla których opcja handlu opcjami na Binance nie jest dostępna w języku polskim.

Binance Simple Earn

Aby produkty Margin Trading i Futures mogły w ogóle działać, innymi słowy – aby ktoś mógł pożyczać traderom pieniądze potrzebne do realizacji zagrań na dźwigni, potrzebny jest jeszcze jeden produkt.

Dzięki funkcji Binance Simple Earn można zablokować swoje niewykorzystane tokeny na pewien czas, aby udostępnić je innym traderom. W nagrodę za to otrzymasz udział w opłatach ponoszonych przez klientów Binance od pożyczonych pieniędzy. Binance traktuje więc zdeponowane przez Ciebie środki podobnie jak każdy inny bank – pożycza je innym klientom i pobiera za to dodatkowe opłaty, a następnie wypłaca Ci część z tego w postaci odsetek.

binance
Elastyczne i ograniczone czasowo oszczędzanie na Binance
Źródło: Binance.com

Binance DEX

binance dex
Źródło: Binance.com
Binance DEX to zdecentralizowana giełda o otwartym kodzie źródłowym, założona na blockchainie BNB Beacon Chain, forku sieci Cosmos. Jest to jeden ze starszych produktów Binance, który jednak wciąż działa.

Chodzi o niezbyt popularną zdecentralizowaną giełdę, której dzienne wolumeny obrotu według agregatorów wynoszą w chwili pisania tego tekstu mniej niż pół miliona dolarów.

Różnica między giełdami Binance i Binance DEX jest jasna – korzystając z DEX, przez cały czas masz swoje środki (coiny i tokeny) w swoim portfelu kryptowalutowym. W przypadku giełdy scentralizowanej musisz je powierzyć samej giełdzie.

Binance Incubation Labs

binance labs
Źródło: Binance.com
Kolejnym produktem z portfela Binance jest tzw. program inkubacyjny Binance Labs, który ma na celu pomoc twórcom nowych projektów.

Binance Labs zapewniają wybranym projektom wszelkie niezbędne wsparcie i mentoring – od założenia startupu, przez kwestie regulacyjne i prawne, rekrutację pracowników, realizację techniczną i pozyskiwanie funduszy, aż po marketing/PR i inne.

Portfel Trust Wallet

binance-trust-wallet
Źródło: Binance.com
Binance posiada również własny, oficjalny portfel mobilny o nazwie Trust Wallet, który sami używamy i gorąco polecamy.

W portfelu Trust Wallet można przechowywać zarówno tradycyjne kryptowaluty takie jak Bitcoin, Litecoin,  Ethereum i wiele innych, jak i wszystkie tokeny ERC-20 oraz tokeny działające na BNB Smart Chain. Ponadto, Trust Wallet posiada wiele zabezpieczeń i jest niezwykle łatwy w obsłudze.

Ekosystem BNB Chain

W marcu 2022 roku giełda Binance zmieniła nazwę swojego Binance Smart Chain na BNB Smart Chain, a także swojego drugiego Binance Chain na BNB Beacon Chain. Te dwa blockchainy zostały ujednolicone pod zbiorczą nazwą BNB Chain. 

Giełda podjęła ten radykalny krok marketingowy z tego powodu, aby jej własny ekosystem lepiej nadążał za najnowszymi trendami w świecie kryptowalut, do których należą na przykład rozwijający się świat DeFi, gry Play 2 Earn, GameFi, NFT i metaverse. Chociaż nie doszło do wielu zmian z technicznego punktu widzenia, użytkownicy mają teraz wszystko z BSC w jednym miejscu.

BNB Chain
Jeden z projektów BNB Chain – DappBay
Źródło: Binance.com

Na portalu bnbchain.org można znaleźć informacje o nowych, nadchodzących projektach w sieci BNB Chain sprawdzonych przez samo Binance, jak również wiele przydatnych narzędzi, np. oceny różnych dApps, kolekcji NFT, tokenów i tym podobnie.

Wiarygodność, bezpieczeństwo, referencje i doświadczenia z Binance

Jak chyba wszystkim znanym dużym giełdom kryptowalut, ani Binance nie udało się uniknąć ataków hakerów. Należy jednak zaznaczyć, że ma pod tym względem stosunkowo dobre wyniki w porównaniu z innymi giełdami.

Braki w zabezpieczeniu

Od swojego założenia w 2017 roku giełda Binance przeszła tylko jeden poważny atak, który miał miejsce w kwietniu 2019 roku. Skradziono wtedy 7 000 bitcoinów o łącznej wartości ponad 40 milionów dolarów. Przy tym, że poszkodowanym natychmiast wypłacono odszkodowanie. W ciągu lat giełda odparła szereg innych ataków hakerów.

Aktywa giełdy są ubezpieczone od ataków do 1 miliarda dolarów, a o bezpieczeństwo dba własny zespół bezpieczeństwa Binance.

Giełda Binance cierpi również z tego powodu, że hakerzy często próbują przemycać przez nią skradzione pieniądze. Jak podaje agentura Reuters, do 2022 roku przez Binance przeszło ponad 2 miliardy dolarów w skradzionych kryptowalutach. Choć Binance stara się na bieżąco weryfikować tożsamość swoich klientów, hakerzy to sprytna paczka.

Giełda stara się w każdy możliwy sposób walczyć z hakerami, zwracając skradzione środki ich właścicielom. Na przykład, po ataku hakerów na Ronin w 2022 roku, w rezultacie którego skradziono ponad 600 milionów dolarów, Binance znalazło część z nich i zwróciło je poszkodowanym.

Skargi użytkowników

Należy wspomnieć, że w dyskusjach internetowych można znaleźć kilka doniesień o użytkownikach, których konta na Binance zostały opróżnione ze środków. Są to jednak odosobnione przypadki, w których wina najprawdopodobniej leży na barkach czynnika "pomiędzy krzesłem a klawiaturą” – użytkownicy mieli za słabo zabezpieczone konta, nie korzystali z 2FA lub używali prymitywnych haseł typu "haslo123”.

Z trzymaniem środków kryptowalutowych na Binance jest podobnie jak w przypadku innych giełd lub kantorów. Podobnie jak one, Binance raczej nie nadaje się do trzymania środków przez dłuższy czas – do tego celu najlepszy jest sprzętowy lub mobilny portfel kryptowalutowy. Do jednych z najlepszych portfeli sprzętowych na dzisiejszym rynku zalicza się Trezor.

Binance – Opinie i doświadczenia

Opinie i doświadczenia użytkowników odnośnie do giełdy Binance są w większości bardzo pozytywne.

Sporadycznie można natrafić na doniesienia o zaatakowanych i opróżnionych ze środków kontach, ale przy dużej liczbie rachunków jest to raczej znikoma ilość. Co więcej, można założyć, że wina leżała zapewne głównie po stronie użytkownika. Należy jednak wspomnieć, że zdarzały się również przypadki kradzieży z powodu słabości zabezpieczeń samej giełdy. Jednak poszkodowani użytkownicy zostali niemal natychmiast zrekompensowani przez Binance. Ponadto, mowa tutaj o wydarzeniach z pierwszych lat działalności giełdy na rynku.

My w Finlio jesteśmy aktywnymi użytkownikami Binance i jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy choćby jednego problemu z wpłatami, wypłatami ani z samym handlem. Przy tym, że jesteśmy stałymi klientami tej giełdy i handlujemy na niej niemal codziennie już od 2017 roku. Dlatego więc z czystym sumieniem możemy polecić usługi tej giełdy.

Obecnie do doskonałości brakuje jej tylko jednego – możliwości wpłacania pieniędzy z polskich rachunków bankowych w polskich złotych bez konieczności przeliczania środków na euro (nie wliczając w to ZENu). Wierzymy jednak, że i to wkrótce się zmieni. Bo przecież mowa o Binance.

Najczęściej zadawane pytania na temat Binance (FAQ)

Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie najczęściej zadawanych pytań dotyczących giełdy Binance i odpowiedzi na nie.

1️⃣ Czy giełda Binance jest wiarygodna?
Krótka odpowiedź: Tak. W świecie kryptowalut trudno o giełdę z lepszym podejściem do biznesu i klientów. Chociaż prawdą jest, że niektórzy użytkownicy Binance w przeszłości padli ofiarą kradzieży, giełda ta zawsze zrekompensowała ich straty, a na dodatek każdy z tych incydentów sprawił, że stała się jeszcze silniejsza i bezpieczniejsza. Między innymi właśnie dlatego jest to prawdopodobnie najlepsza obecnie giełda kryptowalut. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź pełną recenzję giełdy Binance na Finlio.pl
2️⃣ Czy mogę kupić bitcoiny na Binance?
Tak, oczywiście możesz kupić bitcoiny na Binance. Możesz je nawet kupić za pieniądze w jednej z walut fiducjarnych (dolarach lub euro), które wpłacisz na swoje konto na Binance przelewem lub za pomocą karty płatniczej. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź pełną recenzję giełdy Binance na Finlio.pl
3️⃣ Jak mogę wpłacić pieniądze na Binance?
Metody wpłaty środków na konto w Binance obejmują przelew bankowy, karty płatnicze oraz wpłatę w kryptowalutach, jeśli już jakieś posiadasz. Binance nie obsługuje jeszcze polskich złotych, dlatego będziesz musiał dokonać depozytu w euro, co może wiązać się z dodatkowymi opłatami za przewalutowanie.
4️⃣ Jak zacząć handlować na Binance?
Założenie rachunku na Binance to kwestia zaledwie kilku minut. Jeśli już posiadasz jakieś kryptowaluty, możesz je przenieść na swoje konto Binance w kilka kliknięć. Jeśli zaś nie jesteś jeszcze właścicielem kryptowalut, możesz je tutaj kupić. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź pełną recenzję giełdy Binance na Finlio.pl
5️⃣ Czym jest BNB (dawniej Binance Coin)?
BNB (dawniej Binance Coin) to kryptowaluta powiązana z giełdą Binance i jej własnym blockchainem o nazwie BNB Smart Chain. Monety BNB mogą być wykorzystane np. do opłacenia opłat i prowizji związanym z obracaniem kryptowalutami na tej giełdzie, w rezultacie czego użytkownicy mogą uzyskać łącznie do 50% zniżki za opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź pełną recenzję giełdy Binance na Finlio.pl
Przyjazność dla Polaków 85%
Przyjazność platformy 95%
Opłaty 97%
Dostępne opcje 97%
Rejestracja i weryfikacja 95%
Wiarygodność marki 100%
95 %
1. miejsce
Być może najlepsza giełda kryptowalut na rynku!
Giełda Binance już od dawna uchodzi za największą i prawdopodobnie najlepszą giełdę kryptowalut na świecie. Zalety korzystania z jej usług obejmują szeroki zakres aktywów, dużą płynność, możliwość wpłaty i wypłaty środków w walutach fiducjarnych, ponadstandardowe funkcje oraz możliwość handlu na dźwigni finansowej.
 • Naprawdę zaawansowana i funkcjonalna platforma
 • Niskie opłaty i prowizje
 • Możliwość wpłaty i wypłaty pieniędzy w walutach fiat
 • Wysoka płynność w handlu większością kryptowalut
 • Ciągły rozwój aplikacji i samej giełdy
 • Ponadstandardowe funkcje takie jak stakowanie, opcje, konkursy
 • Skontaktowanie się z obsługą klienta może być trudne
 • Platforma może wydawać się zbyt skomplikowana dla nowych użytkowników
 • Do korzystania z Binance wymagana jest weryfikacja KYC

Więcej informacji o Binance

Nazwa spółkiBinance
Główna zaletaNajlepsza giełda kryptowalut na rynku!
W j. polskim?
Wdrożenie usługi2017
Siedziba spółkiKajmany
Oficjalna strona internetowahttps://www.binance.com/pl
Podstawowe informacje o spółce
Nadzór KNF
Nadzór NBP
Waluta rachunkuEUR, USD, Kryptowaluty
Opłata za transakcjęDo 0,1%, można je obniżyć
Minimalny depozyt1 satoshi
Minimalna transakcja0.0001 BTC
Informacje o wpłatach i wypłatach
Opłata za wpłatęOpłata za wpłatę kartą ok. 1,8%", "Opłata za przelew (SEPA) 1 euro", "Opłata za wpłatę w kryptowalutach zależy od opłat sieci
Opłata za wypłatęOpłata za przelew (SWIFT) 15 dolarów", "Opłata za wypłatę w kryptowalutach zależy od opłat sieci
Metody wpłat Kryptowaluty, karta płatnicza, przelew bankowy
Metody wypłatKryptowaluty, karta płatnicza, przelew bankowy
Informacje dotyczące handlu
Dźwignia1:20
Liczba aktywów600
Obsługiwane kryptowalutyBitcoin, Ethereum, BNB oraz 270+ innych
Usługi w ofercieWymiana, handel, pożyczki, karta płatnicza i zarabianie na odsetkach
Własny tokenBNB
Aplikacja mobilna
Wersje internetowe
Wsparcie klienta
Czat
TelefonNieobsługiwany
E-mailNieobsługiwany

Oceń recenzję Binance


Akcje
Surowce
Krypto
Indeksy
ETF
Cena 24h
Tesla ---
N/A
Coca-Cola ---
N/A
Apple ---
N/A
Amazon ---
N/A
Meta Platforms ---
N/A
CD Projekt ---
N/A
JSW ---
N/A
PKP Cargo ---
N/A
RECENZJE

TOP Brokerzy giełdowi

XTB logo
XTB ★ 93 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Bossa logo
Bossa ★ 92 %
Degiro logo
Degiro ★ 90 %
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
eToro logo
eToro ★ 90 %
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Finlio.pl logo