Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Kiedy doczekamy się IKE i IKZE w ofercie XTB?

XTB szczyci się coraz większą grupą wiernych klientów i rozszerza swoje portfolio ofertowe. Obecnie wielu czeka jednak na uruchomienie rachunków emerytalnych przez tego brokera!

Opublikowano:
Kiedy doczekamy się IKE i IKZE w ofercie XTB?
Zdj.: depositphotos.com

Polski dom maklerski XTB ogłosił swoje plany na 2024 r., mające na celu poprawę doświadczenia inwestycyjnego klientów i wzmocnienie swojej pozycji rynkowej.

IKE I IKZE WKRÓTCE W XTB!

Po udanym roku z imponującymi kwartalnymi i rocznymi zyskami oraz znacznym napływem nowych klientów, spółka zamierza utrzymać swoją dynamikę. Prezes Omar Arnaout postawił sobie za cel pozyskiwanie średnio aż 65-90 tys. nowych klientów kwartalnie.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie długoterminowymi produktami oszczędnościowymi i inwestycyjnymi wśród polskich inwestorów, XTB planuje wprowadzić Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) i Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) w trzecim kwartale 2024 roku.

Konta te oferują korzyści w zakresie optymalizacji podatkowej, co czyni je szczególnie atrakcyjnymi dla regularnych inwestorów długoterminowych.

Na XTB będziemy mogli kupić obligacje!

Zdj.: depositphotos.com
Obligacje czyli bonds
Obligacje to popularna inwestycja

Ponadto broker XTB rozszerzy swoją ofertę aktywów wraz z uruchomieniem obrotu obligacjami w drugim kwartale 2024 roku.

To posunięcie umożliwi klientom inwestowanie w obligacje rządowe i korporacyjne o wysokich ratingach ESG, a także bezpiecznych ratingach od AAA do BBB-.

XTB wprowadzi rachunki IKE i IKZE w trzecim kwartale tego roku, a nieco wcześniej umożliwi kupno obligacji!

Obligacje te będą dostępne do inwestowania od niskich kwot, wykorzystując mechanizm podobny do akcji ułamkowych, z minimalną kwotą zależną od waluty rachunku inwestycyjnego, począwszy od 10 EUR.

Te ambitne plany podkreślają zaangażowanie XTB w spełnianie wymagań klientów i poszerzanie bazy klientów. Dzięki wprowadzeniu kont emerytalnych oraz handlu obligacjami XTB jest dobrze przygotowane do utrzymania przewagi konkurencyjnej na rynku.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.