Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Ten kwiecień będzie przełomowy dla Bitcoina – dowiedz się, dlaczego!

Ostatnie miesiące na rynku kryptowalut są naprawdę gorące, ale to obecnie rozpoczynany kwiecień może stać się wyjątkowym! Dowiedz się, dlaczego i co może czekać inwestorów.

Opublikowano:
Ten kwiecień będzie przełomowy dla Bitcoina – dowiedz się, dlaczego!
Zdj.: Fabrikasimf na Freepik.com

Cały rok 2024 można uznać za jedną, wielką hossę kryptowalutową. Zarówno Bitcoin, jak i czołowe alt-coiny, na czele z Ethereum, Solaną i BNB radzą sobią wręcz doskonale. Powoli wraca także moda na spekulatywne memcoiny. Kwiecień może dać zaś nam odpowiedź na pytanie, co dalej z wyceną rynku krypto?

Inwestorzy nie mają obecnie powodów do zmartwień. Zbliżający się halving powinien dać impuls wzrostowy.

Jak wiadomo wszystkim, którzy poświęcili choć trochę czasu na zgłębienie tajników struktury technicznej Bitcoina, halving, czyli po naszemu, przepołowienie, to ograniczenie podaży BTC pochodzącej z jego kopania o połowę.

Najbliższy halving przypada już za niecałe trzy tygodnie, a dokładnie to 19 kwietnia 2024 roku. Rynek kryptowalut potrafi wycenić to zdarzenie z wyprzedzeniem, ale dla inwestorów regularnych ograniczenie podaży to świetna wiadomość!

Po tym halvingu BTC stanie się rzadsze, niż złoto

Zdj.: depositphotos.com
BlackRock
BlackRock masowo skupuje Bitcoiny

Biorąc pod uwagę to, jak niewiele Bitcoina będzie przybywało na rynku po zbliżającym się halvingu, trzeba zauważyć, że po raz pierwszy w historii czołowa kryptowaluta stanie się mniej inflacyjna, niż znane wszystkim złoto.

Jeżeli dodatkowo weźmiemy pod uwage, iż w dalszym ciągu kapitalizacja złotego kruszca przekracza kapitalizcję Bitcoina około dziesięciokrotnie, wielu byczo nastawionych inwestorów widzi tu jeszcze sporo miejsca dla wzrostów BTC.

Ten cykl i tak trzeba uznać za wyjątkowy, a to za sprawą potężnej dawki podaży, jaką zapewniły i nadal zapewniają fundusze ETF typu spot na Bitcoina. Zwłaszcza Blackrock pokazuje, jak szybko można stać się właścicielem setek tysięcy Bitcoinów, wyprzedzając pod tym względem kultową już firmę Microstrategy.

Nie pozostaje zatem nic, jak uważnie śledzić wykresy kryptowalut i obserować, jak na ceny tych aktywów wpłynie szybko nadchodzacy halving. To rzadkie, przypadające raz na cztery lata zdarzenie, więc może sporo namieszać!

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.