Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

BlackRock zaskakuje rynek Bitcoin ETF reklamą dla szczególnego sektora

Po tym, jak SEC zatwierdził długo oczekiwane ETF-y na Bitcoina, fundusze ruszyły do reklamowania swoich produktów. Okazuje się, że BlackRock ma bardzo przemyślaną strategię!

Opublikowano:
BlackRock zaskakuje rynek Bitcoin ETF reklamą dla szczególnego sektora
Zdj.: depositphotos.com

BlackRock, największy światowy fundusz inwestycyjny, wszedł na rynek Bitcoin ETF (Exchange-Traded Fund) ze swoim iShares Bitcoin Trust ETF (IBIT). Tym, co wyróżnia BlackRock na tle konkurencji, jest jasna i prosta strategia reklamowa, skierowana w szczególności do zamożnych osób z wyżu demograficznego. W przeciwieństwie do krzykliwych reklam innych firm, dwuminutowa reklama BlackRock przedstawia dyrektora wyjaśniającego specyfikę tego funduszu ETF, unikając przytłaczających wizualizacji i technicznego żargonu.

Spokojna atmosfera reklamy, łagodna muzyka i strój biznesowy mają na celu wzbudzenie zaufania w tej grupie demograficznej. Chris Dark z Fourth Turning Investments opisał reklamę jako “tak nudną, że aż genialną”, podkreślając jej skuteczność w przyciąganiu uwagi osób z wyżu demograficznego. Podobnie Fred Krueger, inwestor w aktywa cyfrowe, przyznał, że boomersi mają tendencję do preferowania tradycyjnych firm finansowych do swoich inwestycji w Bitcoina, dzięki czemu podejście BlackRock jest szczególnie odpowiednie dla tej grupy odbiorców.

BlackRock będzie walczył o klientów z mocną konkurencją!

Zdj.: depositphotos.com
BlackRock
BlackRock to największa firma inwestycyjna na świecie, ma ponad 9,4 biliona dolarów aktywów

Na rynku Bitcoin ETF wzrosła konkurencja, a firmy takie jak Hashdex, VanEck, ARK Invest i Grayscale rozpoczęły własne kampanie reklamowe dla Bitcoin ETF. W szczególności BlackRock i Fidelity Investments aktywnie promowały swoje fundusze ETF Bitcoin, odzwierciedlając rosnące zainteresowanie tym instrumentem inwestycyjnym.

Według Kruegera, wejście BlackRock na rynek Bitcoin ETF oznacza znaczący kamień milowy, wskazujący, że Wall Street w coraz większym stopniu kształtuje narrację wokół Bitcoina. Rozwój ten podkreśla ewoluujący krajobraz inwestycji w kryptowaluty, ponieważ uznane instytucje finansowe znacząco wkraczają już w przestrzeń aktywów cyfrowych, a SEC oraz organy unijne dążą do regulacji prawnych w tej przestrzeni naszego życia.

Dlaczego fundusze ETF są popularne?

Coraz więcej inwestorów docenia łatwość korzystania z funduszy ETF oraz niskie opłaty towarzyszące tej formie angażowania swojego kapitału na rynkach finansowych. Zjawisko rosnącej liczby chętnych na inwestowanie poprzez ETF-y opisaliśmy w artykule: “Dlaczego fundusze ETF stają się coraz bardziej popularne“.

BlackRock walczy o zamożną klientelę

Celowe i bezpośrednie podejście BlackRock do reklamowania swojego funduszu ETF Bitcoin jest zgodne z docelową grupą zamożnych osób z wyżu demograficznego. W miarę nasilania się konkurencji na rynku ETF-ów na Bitcoin, wejście uznanych graczy finansowych, takich jak BlackRock, sygnalizuje szerszą zmianę w postrzeganiu i przyjmowaniu Bitcoina w tradycyjnych kręgach inwestycyjnych.

Stonowana reklama BlackRock dostosowana jest do bogatych osób z wyżu demograficznego.

Oczywiście, osoby, które zainteresowane są inwestowaniem w kryptowaluty, nadal mają możliwość zakupić je bezpośrednio na giełdach kryptowalut, takich jak chociażby Binance czy Coinbase. Niektórzy wybierają także bardziej agresywne, ale i ryzykowniejsze formy inwestowania w instrumenty śledzące notowania kryptowalut z dźwignią finansową, czyli tak zwane kontrakty na różnice cenową. Tego rodzaju CFD są z kolei dostępne u wielu brokerów giełdowych, w tym chociażby na XTB lub na platformie eToro.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.