Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

MicroStrategy staje się królem Bitcoina! Zobacz, jak zwiększa swoją pozycję.

Opublikowano:
MicroStrategy staje się królem Bitcoina! Zobacz, jak zwiększa swoją pozycję.
Zdj.: depositphotos.com

Spółka MicroStrategy, kierowana przez zagorzałego zwolennika Bitcoina – Michaela Saylora, wywołała falę rozgłosu dzięki swojej kolejnej odważnej strategii nabywania Bitcoinów. Niedawny zakup 14 620 Bitcoinów, po średniej cenie 42 110 USD każdy, zwiększył całkowity stan posiadania tej firmy do 189 150 Bitcoinów. Ruch ten, wykonany między 30 listopada a 26 grudnia 2023 r., kosztował około 616 milionów dolarów, zgodnie z dokumentami złożonymi w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Notatka

CZYTAJ WIĘCEJ: O Microstrategy wspominaliśmy w artykule opisującym, jak mieć ekspozycję na kryptowaluty, kupując wyłącznie akcje. Zapraszamy do lektury!

Inwestycje firmy w Bitcoiny znacznie zwiększyły wartość jej akcji, która wzrosła o 335% od początku 2023 r., przewyższając gigantów technologicznych, takich jak Nvidia czy Tesla. Wzrost ten jest w dużej mierze przypisywany rosnącej wartości Bitcoina, . Na początku stycznia 2024 r. zasoby Bitcoinów MicroStrategy są wyceniane na ponad 8 miliardów dolarów, co stanowi znaczący kamień milowy dla firmy, która zaczęła kupować Bitcoiny dopiero w 2020 roku.

Inwestycja w BTC okazała się strzałem w dziesiątkę

Zdj.: wikipedia.org
Prezes MicroStrategy
CEO Microstrategy – Michael Saylor

Zaangażowanie MicroStrategy w Bitcoina nie tylko zaowocowało znacznymi zyskami na księgach – ponad 2 miliardy dolarów na początku grudnia – ale także wyniosło firmę do elitarnej grupy firm o cenach akcji wycenianych na 5 miliardów dolarów lub więcej, gdzie obecnie jest to już wycena na poziomie ponad 8 miliardów!

Akcje spółki na indeksie giełdowym NASDAQ, notowane pod symbolem MSTR, odnotowały ponad trzykrotny wzrost wartości w ciągu roku, odzwierciedlając zaufanie inwestorów do strategii budowania pozycji w segmencie kryptowalut.

Firma Michaela Saylora, znana z tworzenia oprogramowania do analityki biznesowej, aplikacji mobilnych i usług opartych na chmurze, stała się zatem synonimem inwestycji w Bitcoin.

MicroStrategy nie planuje zatrzymania akumulacji Bitcoinów, sygnalizując dalsze zakupy w nadchodzących kwartałach 2024 roku.

Sam Saylor jest zagorzałym zwolennikiem kryptowaluty, często odnosząc się do Bitcoina jako “cyfrowego złota” i wyrażając zamiar zgromadzenia jak największej jego ilości. Strategia ta sprawiła, że MicroStrategy stała się największym korporacyjnym posiadaczem kapitału Bitcoin.

Pozytywne prognozy dotyczące Bitcoina

Byczy sentyment do Bitcoina podziela Wall Street, a międzynarodowy bank Standard Chartered przewiduje, że wartość kryptowaluty może wzrosnąć ponad dwukrotnie do końca 2024 r., osiągając 100 000 USD. Analitycy z Bernstein mają jeszcze bardziej optymistyczne prognozy, przewidując, że Bitcoin może osiągnąć poziom 150 000 USD do połowy 2025 roku.

Notatka

Podczas gdy niektórzy analitycy spekulują, że zatwierdzenie Bitcoin ETF przez SEC może zakłócić model biznesowy MicroStrategy, Saylor pozostaje niezrażony. Uważa on, że zatwierdzenie spot Bitcoin ETF byłoby najważniejszym wydarzeniem na Wall Street od 30 lat.

Ponieważ rynek kryptowalut nadal ewoluuje, strategia MicroStrategy będzie uważnie obserwowana zarówno przez inwestorów, jak i obserwatorów branży. Sukces firmy z Bitcoinem nie tylko zmienił jej własny krajobraz finansowy, ale także podkreślił rosnącą akceptację i integrację kryptowalut w sektorze korporacyjnym. Biorąc pod uwagę potencjał znacznego wzrostu wartości Bitcoina, jak sugerują analitycy finansowi, inwestycja MicroStrategy może być postrzegana jako przyszłościowe posunięcie, które może zainspirować inne firmy do pójścia w jej ślady.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.