Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Polskie społeczeństwo szaleje na punkcie obligacji oszczędnościowych!

W dobie dokuczliwej inflacji, Polacy znaleźli odpowiednie remedium - to obligacje oszczędnościowe. Poznaj szokujące wyniki sprzedaży papierów skarbowych za miniony miesiąc.

Opublikowano:
Polskie społeczeństwo szaleje na punkcie obligacji oszczędnościowych!
Zdj.: depositphotos.com

W styczniu polskie społeczeństwo wykazało duże zainteresowanie rządowymi obligacjami oszczędnościowymi, ponieważ sprzedaż osiągnęła prawie 5,8 miliarda złotych po okresie stłumionej aktywności w poprzednich miesiącach.

Dane Ministerstwa Finansów wskazują na znaczny wzrost sprzedaży antyinflacyjnych obligacji skarbowych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się obligacje trzyletnie o stałym, równym oprocentowaniu oraz czteroletnie o zmiennym oprocentowaniu indeksowanym do inflacji z drugiego okresu odsetkowego.

Te ostatnie zyskały na popularności, gdy inflacja w Polsce zaczęła rosnąć, skłaniając oszczędzających do poszukiwania sposobów na zabezpieczenie wartości zgromadzonych środków.

“Trzylatki” najpopularniejszymi papierami

Zdj.: gov.pl
Obligacje Skarbu Państwa
Obligacje skarbowe cieszą się popularnością

Szczegółowe zestawienie styczniowej sprzedaży pokazuje, że największym zainteresowaniem cieszyły się trzyletnie obligacje skarbowe, na które nabywcy indywidualni przeznaczyli 1.945,5 mln zł, co stanowiło 34% całkowitej struktury sprzedaży.

Tuż za nimi uplasowały się czteroletnie obligacje COI z 29% udziałem oraz jednoroczne obligacje ROR z 16% udziałem.

Obligacje skarbowe można nabyć w każdej chwili przez internet, telefon lub tradycyjnie w oddziałach PKO BP i Pekao SA. Stała dostępność tych obligacji, wraz z wygodą kanałów internetowego i telefonicznego, zapewnia inwestorom elastyczną możliwość zarządzania swoimi oszczędnościami.

W warunkach inflacji widoczny jest trend w kierunku obligacji oferujących ochronę przed wzrostem cen. Zwrot polskich oszczędzających w kierunku bezpieczniejszych i indeksowanych inflacją opcji oszczędnościowych odzwierciedla szerszy trend poszukiwania stabilności finansowej w niepewnych czasach gospodarczych.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.