Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Niewiarygodne prognozy: złoto i srebro mogą zmienić światowe rynki na zawsze!

Rynek metali szlachetnych przeżywa bezprecedensowy wzrost, napędzany głównie czynnikami geopolitycznymi oraz tymi gospodarczymi. Warto obserwować przede wszystkim złoto i srebro!

Niewiarygodne prognozy: złoto i srebro mogą zmienić światowe rynki na zawsze!
Zdj.: pixabay.com

Złoto przyciągnęło uwagę globalnych inwestorów, którzy oczekują bezprecedensowych poziomów cen w nadchodzących latach. W międzyczasie srebro, często pozostające w cieniu złota, zyskuje uwagę ze względu na swoje zastosowania przemysłowe i dynamikę rynku.

ZŁOTA EPOKA METALI SZLACHETNYCH

Złoto znajduje się na imponującej trajektorii wzrostowej. Jego cena za uncję wzrosła z około 4 200 PLN na początku 2015 r. do około 9 600 PLN obecnie, co oznacza wzrost o 130% w ciągu prawie dekady.

W ujęciu dolarowym złoto osiągnęło ostatnio historyczne maksimum na poziomie 2 550 USD za uncję 20 sierpnia 2024 r., napędzane przez słabnącego dolara amerykańskiego i utrzymującą się presję inflacyjną w Stanach Zjednoczonych.

Analitycy z Citi i Commerzbank Research przewidują, że złoto może osiągnąć 3000 USD za uncję do połowy 2025 r., wspierane przez przewidywane obniżki stóp procentowych w USA i dalsze luzowanie polityki pieniężnej.

Banki centralne generują popyt na złoto!

Zdj.: depositphotos.com
mężczyzna trzymający sztabkę
“Gorączka złota” trwa w najlepsze

Banki centralne, zwłaszcza z rynków wschodzących, napędzają popyt na złoto jako zabezpieczenie przed niepewnością gospodarczą i w celu zmniejszenia zależności od dolara amerykańskiego.

Na przykład Chiny podobno rozważają wprowadzenie waluty opartej na złocie, aby zmniejszyć rolę dolara jako globalnej waluty rezerwowej.

Podczas gdy złoto przyciąga wiele uwagi, srebro po cichu robi furorę na rynku. Pomimo obecnej wyceny, eksperci twierdzą, że srebro pozostaje niedowartościowane w stosunku do złota.

Wskaźnik złoto-srebro wyniósł 86 w dniu 20 sierpnia, co sugeruje potencjalne niedowartościowanie srebra. Historycznie rzecz biorąc, wskaźnik przekraczający 80 sygnalizuje, że srebro jest niedowartościowane.

Rynek metali szlachetnych znajduje się w dynamicznej fazie, a złoto i srebro oferują intrygujące perspektywy.

W miarę ewolucji globalnego krajobrazu gospodarczego i geopolitycznego, metale te pozostają kluczowe dla strategii inwestycyjnych, obiecując potencjalne zyski w warunkach niepewności.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.