Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Coinbase wyrasta na zwycięzcę wobec amerykańskich regulacji

Opublikowano:
Coinbase wyrasta na zwycięzcę wobec amerykańskich regulacji
Zdj.: coinbase.com

Z każdym kolejnym tygodniem dowiadujemy się nowych, kluczowych informacji odnośnie tego, w jaki sposób uregulowany zostanie rynek kryptowalut. Za Oceanem dużo się bowiem dzieje. Jeszcze niedawno XRP wygrało głośny spór sądowy z SEC, a już słyszy się o kolejnych przełomowych wydarzeniach, takich jak ugodowe podejście Binance do zarzutów amerykańskich organów państwowych. Jeżeli mielibyśmy wskazać głównego beneficjenta minionych zdarzeń, to bez wątpienia wskazalibyśmy na giełdę kryptowalutową Coinbase!

Notatka

CZYTAJ WIĘCEJ! Jak opisywaliśmy w artykule zatytułowanym: “SEC uderza w Binance i Coinbase”, obie giełdy mierzyły się z konkretnymi zarzutami Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Sęk w tym, że zarzuty SEC-u względem Binance były o wiele cięższe, niż te kierowane wobec Coinbase.

Niejako w cieniu głośnych, medialnych wydarzeń związanych z giełdą Binance, czy też upadkiem FTX, na znaczeniu zyskuje bowiem spółka Coinbase, do której działalności amerykański regulator nie zgłasza aż tak istotnych zastrzeżeń, jak wobec światowego lidera – Binance. Ewidentnie zatem niedawny bieg wypadków premiuje spółkę Briana Armstronga, co znajduje także potwierdzenie w wyraźnym wzroście notowań akcji Coinbase.

Binance decyduje się zapłacić i zmienić prezesa

Rynek dostrzega nie tylko poprawiające się wyniki finansowe, ale i zwiększone zaufanie, jakie budzi Coinbase. Tymczasem, w obliczu zarzutów defraudacyjnych, Binance zdecydowało się zapłacić oszałamiające 4,3 miliardy dolarów kary! Sam zaś Changpeng Zhao zapłaci dodatkowe 50 milionów i zrzekł się prezesury w firmie.

Jedna z absolutnych ikon świata kryptowalut, potężny “CZ” ustępuje ze stanowiska szefa Binance, a wszystko to przez restrykcyjne podejście amerykańskich regulatorów.

Jeżeli weźmiemy do tego pod uwagę niedawny, szybki i zdecydowany w swojej dolegliwości (nawet do 115 lat odsiadki!) wyrok sądowy w sprawie twórcy upadłej giełdy FTX, Sama Bankmana-Frieda, mamy obraz prawnej sytuacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Rządzący wyraźnie chcą zakomunikować, że ich ambicją jest należyte zapanowanie nad relatywnie “dzikim” do tej pory rynkiem kryptowalut. Jak reagują tymczasem notowania krypto? Cóż, przede wszystkim obserwujemy spore wzrosty!

Coinbase to pierwszy wybór firm ubiegających się o ETF

Zdj.: binance.com
Changpeng Zhao
Odwołany prezes Changpeng Zhao

Omawiając aktualną sytuację na rynku kryptowalut, warto jeszcze wspomnieć, że wiele funduszy inwestycyjnych, ubiegających się o zatwierdzenie pierwszego spotowego ETF-a na Bitcoina, wskazuje właśnie Coinbase jako zaufaną spółkę, w oparciu o którą mogliby prowadzić rozliczenia transakcji.

Stanowi to potwierdzenie, że rynek widzi w Coinbase najbardziej przewidywalny i należycie zorganizowany pod względem struktury i kultury prawnej podmiot.

Do funduszy, chcących współpracować z Coinbase zaliczają się między innymi BlackRock oraz Ark Invest. Tymczasem problemy związane z Binance z pewnością mogą odstraszyć fundusze inwestycyjne!

Notatka

W wielu publicznych wypowiedziach prezes firmy Coinbase, Brian Armstrong, zaznaczał, że to, czego oczekuje od rządu USA, to wdrożenie jasnych i przewidywalnych norm prawnych, do których to wówczas Coinbase się zastosuje. W przeciwnym razie spółka rozważa nawet zmianę siedziby na inny kraj.

Czy zatem w miarę jak postępuje prawne uregulowanie rynku kryptowalut, wyłania się nowy, światowy lider wśród giełd kryptowalutowych w postaci Coinbase? Trudno zanegować taki scenariusz! W szczególności, jeżeli firma Coinbase postara się o podwyższenie dotychczasowych wolumenów transakcji oraz będzie regularnie raportowała zysk netto, to jej giełdowa wycena może wrócić do poziomów z czasu swojego głośnego IPO! My tymczasem z uwagą śledzimy dalszy rozwój wypadków!

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.