Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Rewolucyjna firma z Londynu zmienia przyszłość transportu. To największa inwestycja AI w Europie!

Wayve, brytyjska firma zajmująca się AI, niedawno zakończyła rundę finansowania serii C, zabezpieczając 1,05 mld dolarów od inwestorów, takich jak SoftBank, Nvidia i Microsoft.

Opublikowano:
Rewolucyjna firma z Londynu zmienia przyszłość transportu. To największa inwestycja AI w Europie!
Zdj.: depositphotos.com

Ta znacząca inwestycja nie tylko stanowi największą transakcję AI w Europie, ale także umacnia pozycję Wielkiej Brytanii jako światowego lidera w dziedzinie sztucznej inteligencji.

CZYM JEST WAYVE

Założona w 2017 r. firma Wayve z siedzibą w Londynie i dodatkowymi biurami w Dolinie Krzemowej, a wkrótce także w Vancouver w Kanadzie, znajduje się w czołówce firm rozwijających technologię pojazdów autonomicznych.

W przeciwieństwie do Tesli, która produkuje własne pojazdy, strategia Wayve obejmuje licencjonowanie autonomicznych systemów jazdy opartych na sztucznej inteligencji innym firmom, w tym sprzedawcom detalicznym i producentom samochodów.

Systemy sztucznej inteligencji Wayve umożliwiają pojazdom uczenie się i doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdu w czasie, oferując unikalne podejście do autonomicznej jazdy. Wykorzystuje się głębokie uczenie się na podstawie danych zebranych podczas jazdy.

Duma Wielkiej Brytanii

Zdj.: pixabay.com
informatyzacja
Inwestycje w AI nie zwalniają

Premier Wielkiej Brytanii, Rishi Sunak, wyraził wielką dumę z osiągnięć Wayve, podkreślając wiodącą rolę Wielkiej Brytanii w rozwoju sztucznej inteligencji.

Inwestycja w Wayve jest szczególnie istotna po nieudanej próbie wprowadzenia Arm Holdings, brytyjskiego projektanta chipów, na londyńską giełdę.

Arm ostatecznie zadebiutował na indeksie NASDAQ i było to największe IPO technologiczne od 2021 roku.

W miarę jak firma kontynuuje pionierskie prace nad nowymi aplikacjami sztucznej inteligencji dla następnej generacji autonomicznych pojazdów, giganci branżowi, tacy jak Nvidia i SoftBank, dostrzegają transformacyjny wpływ tej technologii.

Znaczące inwestycje ze strony głównych graczy nie tylko napędzają rozwój Wayve, ale także sygnalizują przesunięcie w branży motoryzacyjnej w kierunku rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.