Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Robotaksówki w natarciu – rewolucja jest bliżej, niż Ci się wydaje!

Chcoiaż Tesla odnotowała słabe wyniki sprzedażowe za I kwartał 2024 rok, to jednak Elon Musk nie zasypuje gruszek w popiele i ogłasza premierę przełomowej technologii robo-taxi!

Opublikowano:
Robotaksówki w natarciu – rewolucja jest bliżej, niż Ci się wydaje!
Zdj.: tesla.com

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i właściciel platformy X (wcześniej znanej jako Twitter), ogłosił wielki przełom w technologii pojazdów autonomicznych.

8 SIERPNIA 2024 POZNAMY ROBOTAXI

Zaplanowana na 8 sierpnia 2024 r. prezentacja robotaxi Tesli wywołała podekscytowanie wśród inwestorów i entuzjastów.

Tesla ma historię prezentowania produktów na długo przed ich wprowadzeniem na rynek, co widać na przykładzie ciężarówki Semi, zaprezentowanej w 2017 roku, ale dostarczonej pierwszym klientom dopiero pod koniec 2022 roku.

Mimo to obietnica prezentacji robotaxi wzbudziła duże oczekiwania, powodując wzrost akcji Tesli o ponad 3% w handlu po godzinach.

Pomysł floty robotaxi został po raz pierwszy opracowany w 2019 roku, z prognozami, że takie pojazdy mogłyby przejechać milion mil i potencjalnie przynieść Tesli zysk w wysokości 30 000 USD rocznie.

Czym tak naprawdę będzie robo-taksówka?

Zdj.: wikipedia.org
samochód Li Auto
Ambicje w zakresie robo-taxi przejawiają też Chińczycy

Tesla Robotaxi, koncepcja rozwijana od lat, stanowi potencjalny nowy strumień przychodów dla producenta pojazdów elektrycznych.

Musk od dawna mówi o projekcie, który może stać się ważnym obszarem działalności firmy, zwłaszcza że Tesla stoi w obliczu spowolnienia wzrostu. Pomimo braku jasnego harmonogramu, kiedy Tesla wprowadzi robotaxis do użytku, oczekiwanie na tę odsłonę jest wysokie.

Oczekuje się, że Tesla Robotaxi będzie pojazdem bez elementów sterujących, polegającym na aktualizacjach oprogramowania, aby umożliwić w pełni autonomiczną jazdę.

Szacunkowa cena robotaxi wynosi około 40 000 USD, przy czym model subskrypcji jest również opcją, potencjalnie kosztującą nie więcej niż 199 USD miesięcznie.

W miarę zbliżania się daty prezentacji Tesla Robotaxi, wszystkie oczy będą skierowane na Teslę, aby spełnić swoje obietnice i zaprezentować produkt, który może wręcz na nowo zdefiniować krajobraz autonomicznego transportu.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.