Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Zaskakująca dominacja chińskich samochodów na światowym rynku

Chiny coraz śmielej poczynają sobie na rynku produkcji samochodów elektrycznych. Na ten moment stanowią one niemal śmiertelne zagrożenie dla tradycyjnych, europejskich koncernów!

Opublikowano:
Zaskakująca dominacja chińskich samochodów na światowym rynku
Zdj.: depositphotos.com

Chińscy producenci samochodów robią znaczące postępy w przemyśle motoryzacyjnym, wywołując obawy wśród uznanych graczy.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, wyraził ostatnio zaniepokojenie, sugerując, że chińscy producenci samochodów mogą osiągnąć lepsze wyniki i zdominować większość firm motoryzacyjnych na całym świecie.

KLIENCI CENIĄ CHIŃSKIE AUTA

Urok chińskich samochodów, oferujących takie funkcje jak duże ekrany, funkcje interaktywne, ukryte klamki drzwi, sterowanie głosowe i fotele z masażem, przyczynił się do ich rosnącej popularności.

Rosnące zapotrzebowanie na chińskie modele samochodów i ich uznanie wśród konsumentów w odległych krajach podkreślają konkurencyjność chińskich producentów samochodów zarówno na wysokim, jak i niskim końcu rynku.

Nastroje te pojawiły się, gdy chiński BYD, ceniony przez Berkshire Hathaway Warrena Buffetta, prześcignął Teslę w globalnej sprzedaży pojazdów elektrycznych. Atrakcyjność wysokiej jakości pojazdów elektrycznych produkowanych w Chinach wykracza poza rynek krajowy, przyciągając zainteresowanie zamożnych nabywców samochodów w innych krajach, w których pojazdy te nie są oficjalnie dostępne.

Chiny wychodzą na szeroki rynek

Zdj.: depositphotos.com
przemowa Elona Muska
Elon Musk słusznie obawia się chińskiej konkurencji na polu EV

Indywidualni handlowcy wykorzystali lukę prawną, rejestrując pojazdy w Chinach przed wyeksportowaniem ich do chętnych klientów w krajach takich jak Kazachstan i Arabia Saudyjska.

Takie podejście pozwala uznać pojazdy za używane, omijając potrzebę uzyskania autoryzacji od producentów samochodów.

Perspektywa Elona Muska wyraźnie ewoluowała, przechodząc od sceptycyzmu co do jakości samochodów BYD w 2011 roku do uznania potencjalnej dominacji chińskich firm w globalnym przemyśle motoryzacyjnym.

Również Bill Ford Jr, prezes wykonawczy Ford Motor, potwierdził szybki rozwój i produkcję na dużą skalę pojazdów elektrycznych przez chińskich rywali, ostrzegając, że producenci z USA nie są przygotowani do konkurowania z nimi.

Wskazał też na nieuchronność wejścia chińskich producentów samochodów na rynek amerykański, wzywając krajowych producentów do przygotowania się na konkurencję.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.