Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Tesla podnosi ceny samochodów i… spowalnia chińską produkcję!

Elon Musk nie ma ostatnio powodów do przesadnego optymizmu... Ledwo berlińska fabryka Tesli poradziła sobie z brakiem prądu, a już pojawiają się problemy z produkcją w Chinach!

Opublikowano:
Tesla podnosi ceny samochodów i… spowalnia chińską produkcję!
Zdj.: depositphotos.com

Amerykański gigant pojazdów elektrycznych, Tesla, niedawno dostosował ceny swojej linii Model Y oraz 3 w odpowiedzi na warunki rynkowe oraz adekwatne poziomy zapasów.

ILE KOSZTUJĄ OBECNIE TESLE?

W Polsce Tesla podniosła ceny swoich wariantów Modelu Y, z wyjątkiem Modelu Y Long Range AWD, który utrzymuje cenę początkową 224 990 zł. Model Y z napędem na tylne koła (RWD) kosztuje teraz 204 990 zł, w porównaniu z 194 990 zł – wzrost o 5,1%, czyli 10 000 zł.

Tymczasem wysokowydajny Tesla Model Y Performance jest teraz wyceniony na 257 990 PLN, co oznacza wzrost o 4% o 10 000 PLN w porównaniu z poprzednią ceną 247 990 PLN.

Pomimo tych korekt, struktura cenowa wariantów Modelu Y Tesli pozostaje niekonwencjonalna w porównaniu do Modelu 3, elektrycznego sedana, który niedawno przeszedł lifting. Model Y oferuje wyższą pozycję za kierownicą i wygodny dostęp do bagażnika, co odróżnia go od Modelu 3.

W ubiegłym roku Tesla zaskoczyła rynek serią obniżek, wywołując de facto wojnę cenową. Dziś widzimy odwilż.

Klienci zainteresowani zakupem Tesli mogą nabyć Model Y w Giga Berlin w Niemczech lub Giga Shanghai w Chinach, podczas gdy Model 3 jest wysyłany wyłącznie z tego ostatniego.

Chińskie fabryki Tesli odczuwają spowolnienie

Zdj.: tesla.com
Sklep firmowy Tesla
Tesla odczuwa spadek popytu

Tesla zmniejszyła jednak zdolności operacyjne swojego zakładu Giga w Szanghaju w odpowiedzi na spadek zainteresowania pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi typu plug-in.

Spowodowało to skrócenie tygodnia pracy z 6,5 dnia do pięciu dni i przedłużające się spowolnienie odzwierciedlające słabe wyniki sprzedaży w styczniu i lutym.

W miarę jak Tesla porusza się po tej złożonej dynamice rynku, jej strategia cenowa dla Modelu Y i 3 wydaje się być skalkulowanym wysiłkiem mającym na celu utrzymanie przewagi konkurencyjnej przy jednoczesnym zarządzaniu zapasami i reagowaniu na zmienny popyt.

Zdolność firmy do dostosowywania się do zmieniających się warunków rynkowych przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji wiodącego producenta pojazdów elektrycznych będzie uważnie obserwowana przez inwestorów i analityków branżowych.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.