FinlioAkcjeGigafabryka Tesli pod Berlinem doświadczyła sabotażu – co się wydarzyło?
Gigafabryka Tesli pod Berlinem doświadczyła sabotażu – co się wydarzyło?
Tesla znalazła się na celowniku agresywnie nastawionych aktywistów niemieckich. Dowiedz się, co właściwie zrobiła ta lewicowa bojówka i jakie straty liczy elektryczny gigant!
Gigafabryka Tesli pod Berlinem doświadczyła ostatnio poważnych zakłóceń z powodu celowego aktu sabotażu, w wyniku którego doszło do przerwy w dostawie prądu i ewakuacji obiektu.
AKCJA FIRMOWANA PRZEZ VULKANGRUPPE
Lewicowa grupa ekstremistyczna Vulkangruppe przyznała się do odpowiedzialności za awarię, powołując się na krytykę praktyk środowiskowych i społecznych Tesli.
Incydent ten nastąpił po podejrzeniu podpalenia na placu budowy w 2021 r., które również spowodowało przerwę w dostawie prądu, wskazując na ukierunkowany wzorzec działań przeciwko amerykańskiemu producentowi samochodów.
Uszkodzona linia energetyczna, która nie była ogrodzona, została podpalonawczesnym rankiem, powodując znaczne szkody i zakłócając dostawy energii elektrycznej do fabryki, miasta Erkner i części Berlina.
Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Michael Stuebgen określił incydent jako “perfidny atak na naszą infrastrukturę elektryczną”, w oczekiwaniu na potwierdzenie wstępnych ustaleń. Krajowe biuro śledcze wszczęło dochodzenie, potwierdzając podejrzenie celowego podpalenia.
Atak na fabrykę Tesli ma wiele wymiarów…
Incydent ten wzbudził obawy o bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej i potencjalny wpływ takich ataków na lokalne społeczności i firmy. Fabryka Tesli, jako jedyna tego typu w Europie, stanowi znaczącą inwestycję w rozwój gospodarczy i zatrudnienie w regionie.
Takie zakłócenia mają też wpływ na okoliczne obszary, których stabilność gospodarcza zależy od fabryki.
Ten ostatni incydent podkreśla napięcia między rozwojem przemysłowym a aktywizmem środowiskowym. Podczas gdy Tesla jest liderem w rewolucji pojazdów elektrycznych, dążąc do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, musi stawić czoła kontroli wpływu swoich fabryk na środowisko.
Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.
Dyskusja (0 komentarzy)
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.