Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Gigafabryka Tesli pod Berlinem doświadczyła sabotażu – co się wydarzyło?

Tesla znalazła się na celowniku agresywnie nastawionych aktywistów niemieckich. Dowiedz się, co właściwie zrobiła ta lewicowa bojówka i jakie straty liczy elektryczny gigant!

Opublikowano:
Gigafabryka Tesli pod Berlinem doświadczyła sabotażu – co się wydarzyło?
Zdj.: depositphotos.com

Gigafabryka Tesli pod Berlinem doświadczyła ostatnio poważnych zakłóceń z powodu celowego aktu sabotażu, w wyniku którego doszło do przerwy w dostawie prądu i ewakuacji obiektu.

AKCJA FIRMOWANA PRZEZ VULKANGRUPPE

Lewicowa grupa ekstremistyczna Vulkangruppe przyznała się do odpowiedzialności za awarię, powołując się na krytykę praktyk środowiskowych i społecznych Tesli.

Incydent ten nastąpił po podejrzeniu podpalenia na placu budowy w 2021 r., które również spowodowało przerwę w dostawie prądu, wskazując na ukierunkowany wzorzec działań przeciwko amerykańskiemu producentowi samochodów.

Uszkodzona linia energetyczna, która nie była ogrodzona, została podpalona wczesnym rankiem, powodując znaczne szkody i zakłócając dostawy energii elektrycznej do fabryki, miasta Erkner i części Berlina.

Minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Michael Stuebgen określił incydent jako “perfidny atak na naszą infrastrukturę elektryczną”, w oczekiwaniu na potwierdzenie wstępnych ustaleń. Krajowe biuro śledcze wszczęło dochodzenie, potwierdzając podejrzenie celowego podpalenia.

Atak na fabrykę Tesli ma wiele wymiarów…

Zdj.: Joe.co.uk
Elon Musk ze skrętem
Elon Musk ma wielu przeciwników

Incydent ten wzbudził obawy o bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej i potencjalny wpływ takich ataków na lokalne społeczności i firmy. Fabryka Tesli, jako jedyna tego typu w Europie, stanowi znaczącą inwestycję w rozwój gospodarczy i zatrudnienie w regionie.

Takie zakłócenia mają też wpływ na okoliczne obszary, których stabilność gospodarcza zależy od fabryki.

Ten ostatni incydent podkreśla napięcia między rozwojem przemysłowym a aktywizmem środowiskowym. Podczas gdy Tesla jest liderem w rewolucji pojazdów elektrycznych, dążąc do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, musi stawić czoła kontroli wpływu swoich fabryk na środowisko.

Rodzi również pytania o środki potrzebne do ochrony niezbędnej infrastruktury i zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i lokalnym mieszkańcom.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.