Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Szokujący wzrost akcji Tesli: co stoi za niespodziewanym sukcesem?

A wielu już skreślało tą spółkę! Akcje Tesli mocno wzrosły po danych o dostawach pojazdów w drugim kwartale, które przekroczyły oczekiwania analityków, pomimo spadku rok do roku.

Szokujący wzrost akcji Tesli: co stoi za niespodziewanym sukcesem?
Zdj.: depositphotos.com

Rajd ten pozwolił Tesli odzyskać 200-dniową średnią kroczącą po raz pierwszy od stycznia, wywołując falę wzrostów cen docelowych ze strony głównych instytucji finansowych oraz rozmaitych funduszy inwestycyjnych.

RYNEK MA PROBLEM Z WYCENĄ TESLI

Jako jeden z pierwszych zareagował Guggenheim, podnosząc cenę docelową akcji do 134 USD z 126 USD, utrzymując jednocześnie rekomendację sprzedaży.

Pomimo tego wzrostu, nowa cena docelowa pozostaje 72% poniżej wtorkowego kursu akcji Tesli. Widać, jak niedźwiedzio do Tesli nastawiony jest ten fundusz.

Dla równowagi, słynny Bank of America również skorygował swoje prognozy, podnosząc cenę docelową do 260 USD z 220 USD.

Dodajmy, że niedawne zgromadzenie akcjonariuszy Tesli zakończyło się głosowaniem za pakietem wynagrodzeń Elona Muska w wysokości 56 miliardów dolarów w oraz decyzją o zarejestrowaniu firmy w Teksasie, przenosząc ją z Delaware.

Już wkrótce poznamy robotaxi!

Zdj.: depositphotos.com
Akcje Tesli
Akcje Tesli znów rozgrzewają rynek!

Analitycy z niecierpliwością czekają na raport wyników Tesli za drugi kwartał, który zostanie opublikowany 23 lipca, oraz na wyczekiwaną prezentację robotaxi 8 sierpnia, a nastroje inwestorów pozostają optymistyczne.

Koncentracja firmy na magazynowaniu energii i rozwiązaniach opartych na sztucznej inteligencji pozwala jej dobrze wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na energię i postępy w autonomicznej jeździe.

Tesla nadal radzi sobie z nadchodzącymi wyzwaniami i możliwościami, a jej ostatnie wyniki i rekomendacje analityków sugerują obiecującą przyszłość dla giganta EV.

Inwestorzy będą uważnie obserwować nadchodzący raport o zyskach i ujawnienie robotaxi, aby uzyskać dalsze wskaźniki trajektorii Tesli w stale ewoluujących sektorach motoryzacyjnym i energetycznym.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.