Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Rekordowe wzrosty Microsoftu! Czy AI doprowadzi firmę do 4 bilionów dolarów?

Król IT nadal jest tylko jeden. Akcje Microsoft osiągnęły bezprecedensowe szczyty, wzmocnione silnym zaufaniem rynku do rozwijającej się oferty sztucznej inteligencji firmy.

Rekordowe wzrosty Microsoftu! Czy AI doprowadzi firmę do 4 bilionów dolarów?
Zdj.: depositphotos.com

Wzrost ten ma miejsce, gdy analitycy z Wall Street, w tym Daniel Ives z Wedbush Securities, podkreślają szybki wzrost i potencjał monetyzacji usług AI Microsoftu, w szczególności jego Copilot AI.

WEDBUSH SECURITIES STAWIA NA MSFT

Wspomniany analityk wyraził rosnący optymizm co do przyszłości Microsoftu, powołując się na solidne przyjęcie przez klientów jego funkcji AI. “Widzieliśmy, że konwersje transakcji na szersze wdrożenia sztucznej inteligencji na skalę korporacyjną” przyspieszają “w terenie” – zauważył Ives w notatce dla klientów.

Ta dynamika doprowadziła Ivesa do podniesienia ceny docelowej dla akcji Microsoftu z 500 USD do 550 USD, jednocześnie podtrzymując ocenę wyższą od oczekiwań. Microsoft znajduje się również na “Liście najlepszych pomysłów” Wedbush.

Przewaga konkurencyjna Microsoftu w sektorach sztucznej inteligencji i obliczeń w chmurze jest oczywista, pozycjonując firmę korzystnie w stosunku do rywali, takich jak Amazon i Alphabet.

Impreza AI dopiero się zaczyna

Zdj.: depositphotos.com
laptop z AI
Rozwój AI zwiastuje między innymi nową generację laptopów

Ives porównuje obecną fazę wdrażania sztucznej inteligencji do wczesnych godzin długiej imprezy, sugerując, że rewolucja AI wciąż znajduje się w początkowej fazie.

“W tej chwili jest 21:00 na tej imprezie AI, którą potrwa do 4 rano, ponieważ przypadki użycia AI w przedsiębiorstwach i u konsumentów dopiero zaczynają się rozwijać” – powiedział. Inne firmy, które mogą skorzystać na tej fali sztucznej inteligencji, to Apple oczywiście i Nvidia.

Ostatnie wyniki akcji Microsoftu i odzyskanie przez niego tytułu najbardziej wartościowej firmy na świecie podkreślają znaczący wpływ sztucznej inteligencji na branżę technologiczną.

Dzięki silnemu przyjęciu przez klientów i solidnej przewadze konkurencyjnej, Microsoft jest dobrze przygotowany do wykorzystania rewolucji AI. W miarę nasilania się wyścigu do kapitalizacji rynkowej na poziomie 4 bilionów dolarów, inwestorzy będą uważnie obserwować, jak Microsoft, Nvidia i Apple poruszają się w tym szybko zmieniającym się krajobrazie.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.