Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Oto powody, dlaczego Microsoft będzie najcenniejszą firmą na świecie

Walka o miano najcenniejszej firmy na świecie zaostrza się. Microsoft ma niesamowity potencjał, aby trwale wyprzedzić Apple i zdobyć ten prestiżowy tytuł - dowiedz się, dlaczego!

Opublikowano:
Oto powody, dlaczego Microsoft będzie najcenniejszą firmą na świecie
Zdj.: depositphotos.com

Postępy Microsoftu w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) sprawiły, że w ciągu najbliższych pięciu lat może on trwale przewyższyć Apple pod względem wartości giełdowej, zgodnie z przewidywaniami wielu funduszy inwestycyjnych. Obecnie akcje Microsoftu nadal rosną w 2024 roku, zwiększając swoją wartość rynkową już powyżej 3 bilionów dolarów i aktualnie przewyższając Apple jako najcenniejszą firmę na świecie. Kapitalizacja rynkowa giganta z Redmond w stanie Waszyngton jest obecnie o kilka miliardów dolarów wyższa niż Apple.

Wszystkich 13 strategów inwestycyjnych i zarządzających portfelami, z którymi konsultował się Reuters, jednogłośnie uważa, że Microsoft prześcignie Apple pod względem wartości w ciągu najbliższych pięciu lat. Przewidują oni, że ostatnie postępy Microsoftu w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji zapewnią znaczną przewagę nad Apple w dłuższej perspektywie, pomimo potencjalnych wahań cen akcji i wycen, co jest normalne gdy chodzi o ruch indeksów giełdowych.

Analitycy podkreślają, że AI to koń pociągowy Microsoftu!

Zdj.: Depositphotos.com
akcje Microsoft
Microsoft rozwija się na wielu polach

Wczesne inwestycje Microsoftu w producenta ChatGPT – OpenAI i integracja technologii generatywnej sztucznej inteligencji w całej firmie są postrzegane jako kluczowe czynniki potencjalnego wzrostu. Oczekuje się także, że włączenie sztucznej inteligencji wzmocni ofertę Microsoft w zakresie obliczeń w chmurze, ponieważ konkuruje ona z Amazon i Alphabet na tym rozwijającym się rynku. Ponadto cały wachlarz aplikacji Microsoftu, w szczególności Outlook, oferuje teraz pomoc AI w tworzeniu wiadomości e-mail.

PROBLEMY APPLE

Z drugiej strony, niektórzy inwestorzy postrzegają zależność Apple od dojrzałego rynku iPhone’ów jako potencjalne ograniczenie, zwłaszcza że firma nie nakreśliła jeszcze jasnej strategii konkurowania w wyścigu AI. Podczas gdy Apple po cichu integruje sztuczną inteligencję z funkcjami produktów, takimi jak ulepszanie fotografii iPhone’a, inwestorzy z pewnością chcieli by się dowiedzieć więcej o planach firmy dotyczących sztucznej inteligencji.

Podsumowując, wczesna przewaga Microsoftu w technologii sztucznej inteligencji i jego zróżnicowane segmenty biznesowe korzystnie wpływają na przyszły wzrost, podczas gdy zależność Apple od iPhone’a i jego wyniki w obszarze sztucznej inteligencji pozostają obszarami budzącymi obawy inwestorów. Stąd też rynek zaczyna dostrzegać, że docelowo to właśnie Microsoft będzie dzierżył palmę pierwszeństwa wśród rozmaitych spółek, akcjami którymi możemy handlować na giełdzie!

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.