Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Niesamowite wyniki finansowe Microsoftu zaskoczyły wszystkich – zobacz dlaczego!

Zyski Microsoftu za pierwszy kwartał 2024 r. przyciągnęły powszechną uwagę, ponieważ wyniki finansowe giganta technologicznego przekroczyły oczekiwania. Poznaj szczegóły wyników!

Opublikowano:
Niesamowite wyniki finansowe Microsoftu zaskoczyły wszystkich – zobacz dlaczego!
Zdj.: depositphotos.com

Przychody firmy wzrosły o 17% do 61,9 mld USD, a zyski wzrosły o 20% do 21,9 mld USD. Ten solidny wzrost przełożył się na zysk na akcję w wysokości 2,94 USD, przewyższając oczekiwany EPS w wysokości 2,83 USD.

Satya Nadella przypisał ten sukces wpływowi sztucznej inteligencji na wyniki we wszystkich sektorach MSFT.

Dział inteligentnej chmury Microsoftu, w tym usługi Azure i Windows Server, odnotował znaczny wzrost przychodów o 21% do 26,7 mld USD, co wskazuje na silny popyt na rozwiązania w chmurze.

Dział Produktywności i Procesów Biznesowych, który obejmuje Office i LinkedIn, odnotował zdrowy wzrost przychodów o 12% do 19,6 mld USD. Podobnie dział komputerów osobistych, obejmujący system Windows i działalność firmy w zakresie gier, odnotował wzrost przychodów o 17% do 15,6 mld USD.

Chmura oraz AI są motorami napędowymi

Zdj.: depositphotos.com
Usługa Microsoft Azure
Cloud computing to silny punkt MSFT

Inwestorzy prawdopodobnie będą zachęceni dobrymi wynikami Microsoftu w zakresie inicjatyw opartych na chmurze i sztucznej inteligencji, co pozwoli firmie wykorzystać trwające trendy transformacji cyfrowej.

Imponujący wzrost w dziale Intelligent Cloud podkreśla przesunięcie branży w kierunku infrastruktury i usług w chmurze, co ma kluczowe znaczenie dla firm na całym świecie.

Ponieważ Microsoft nadal stawia czoła wyzwaniom w swoim dziale sprzętu i utrzymuje dynamikę w sektorach o wysokiej wydajności, w centrum uwagi pozostaje jego strategiczne podejście. Ze sztuczną inteligencją i przetwarzaniem w chmurze na czele, Microsoft wydaje się być gotowy do dalszego rozwoju i innowacji.

Podsumowując, zyski Microsoftu za I kwartał 2024 r. nadały pozytywny ton rokowi fiskalnemu firmy, wzmacniając jej pozycję lidera w sektorze technologicznym.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.