Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Rafał Zaorski szczerze o swoim fatalnym błędzie na Bitcoinie

Opublikowano:
Rafał Zaorski szczerze o swoim fatalnym błędzie na Bitcoinie
Zdj.: depositphotos.com

W miarę ewolucji rynku kryptowalut nawet wybitni inwestorzy odnoszą czasami dotkliwe finansowo porażki. Tymczasem Rafał Zaorski, wiodący polski spekulant giełdowy i założyciel fundacji Trading Jam Session, niedawno zastanawiał się nad swoimi prognozami rynkowymi na 2023 r. i skupił się na nowych strategiach inwestycyjnych u brokera giełdowego lub kryptowalutowego na 2024 r.

Zaorski przyznał, że jego krótka pozycja na Bitcoinie na poziomie 33 800 USD była błędem, ponieważ kryptowaluta wzrosła o około 35% od listopada do początku stycznia, wbrew jego oczekiwaniom.

W dniu 2 stycznia 2024 r. przyznał się do porażki na platformie X, dawniej znanej jako Twitter, i pochwalił tych, którzy zajmowali bycze stanowisko w sprawie Bitcoina. Jego wcześniejsze przewidywania dotyczące zakończenia rajdu Bitcoina na poziomie 33 884 USD w październiku 2023 r. okazały się błędne, a para BTC/USD ostatecznie wzrosła powyżej prognozowanego przez niego progu.

Na co właściwie liczył Zaorski?

Zdj.: sii.org.pl
Rafał Zaorski
Rafał Zaorski to znany spekulant

Przewidywał on powtórkę paniki z 2022 r., która doprowadziła do prawie 60% załamania ceny Bitcoina. Rynek pozostał jednak niezrażony rozprawą amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) z Binance.

Pomimo działań SEC, wartość Bitcoina nadal rosła, mimo że dyrektor generalny Binance ustąpił, a giełda zgodziła się zapłacić wysoką grzywnę w wysokości 7 miliardów dolarów i ulec wobec amerykańskiego regulatora.

Błąd w ocenie Zaorskiego dotyczący wpływu SEC na Binance i odporności rynku Bitcoina jest przykładem nieprzewidywalnego charakteru inwestycji w kryptowaluty. Przyznał to 3 stycznia 2024 r., pisząc na Twitterze: “Nie doceniłem białej flagi BINANCE 🙂“.

Notatka

O zdarzeniach, na jakie powołuje się Zaorski, pisaliśmy dokładnie między innymi w artykule: “SEC uderza w Coinbase i Binance” – zapraszamy do osobistej weryfikacji naszych słów!

Prognozy twórcy TJS-u sięgają poza rynek krypto

Zaorski trafnie przewidział jednak wzrost indeksu WIG20 i spadek kursu dolara amerykańskiego poniżej 4 zł, niezależnie od wyniku wyborów w Polsce. W swojej prognozie na 2024 r. Zaorski planuje skupić się na długich pozycjach w spółkach związanych ze sztuczną inteligencją (AI), a następnie na krótkich pozycjach, aby wykorzystać potencjalne przesadną euforię i późniejsze spadki na rynku. Rzeczywiście, hossa na sztuczną inteligencję zapoczątkowana rewolucyjnym Chatem-GPT zdaje się dopiero rozpędzać!

Podkreślił swoje zaangażowanie w wykonywanie odważnych ruchów rynkowych bez typowego języka hedgingowego często używanego przez analityków. Doświadczenie Zaorskiego służy jako przypomnienie inwestorom o znaczeniu pokory i chęci dostosowania się w obliczu nieprzewidywalności rynku. Jego szczere podejście do dzielenia się zarówno sukcesami, jak i porażkami oferuje cenny wgląd w sposób myślenia doświadczonego tradera poruszającego się po niestabilnych wodach rynków akcji i kryptowalut.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.