Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Polacy mają problem z zakupem Trezora metodą bankową!

Opublikowano:
Polacy mają problem z zakupem Trezora metodą bankową!
Zdj.: master1305 na Freepik.com

Trudno zaprzeczyć, że każdy, kto zapoznał się z historią upadku giełdy FTX lub krachem kryptowaluty Terra (Luna) uświadomił sobie, jak ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo inwestowania w kryptowaluty. Dla jednych podstawowym zabiegiem w tym zakresie jest dywersyfikacja swoich inwestycji. Inni zaś zwracają przede wszystkim uwagę na konieczność zaopatrzenia się we właściwy portfel kryptowalutowy. Obok Ledgera, najpopularniejszym portfelem jest zaś znany, pochodzący z Czech, Trezor.

Notatka

Jeżeli ktoś rozważnie i długoterminowo podchodzi do inwestowania na rynku krypto, powinien w pierwszej kolejności zatroszczyć się o kwestie bezpieczeństwa przechowywania kryptowalut. Posiadanie portfela kryptowalutowego to zaś bardzo zalecane rozwiązanie!

Jak się jednak okazuje, Polacy, zainteresowani kupnem Trezora celem przechowywania tam swoich kluczy prywatnych wybranych kryptowalut, mogą otrzymywać negatywne komunikaty z banku, dotyczące odrzucenia transakcji zakupu tego portfela. Sprawa jest na tyle ciekawa, że postanowiliśmy się przyjrzeć jej nieco bliżej. Wiele osób otrzymuje bowiem komunikaty firmy Trezor o treści: “Payment failed. Let’s try again. We weren’t able to process your payment. Please try again or choose another payment method.” Niejeden użytkownik ma prawo wyrazić wątpliwość, skąd to się bierze i co właściwie robić?

Czym jest portfel kryptowalutowy Trezor?

Zacznijmy jednak od skrótowego przedstawienia, czym w ogóle jest Trezor. Portfel kryptowalutowy Trezor to rodzaj urządzenia do przechowywania cyfrowych walut, znany również jako portfel sprzętowy. Trezor jest popularnym rozwiązaniem w dziedzinie bezpiecznego przechowywania kryptowalut, na czele z Bitcoinem, Ethereum, Ripple, Litecoinem, Solaną i innymi projektami, umożliwiając użytkownikom przechowywanie kluczy prywatnych offline. To urządzenie jest zaprojektowane tak, aby zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa przed kradzieżą lub hakowaniem.

Notatka

CZYTAJ WIĘCEJ! Na temat Trezora przygotowaliśmy obszerną, kompleksową recenzję, którą znajdziecie pod tym adresem. We wskazanej recenzji zwróciliśmy między innymi uwagę, że za sprawą istotnie różniących się modeli “One” oraz “T”, firma Trezor może pochwalić się kompleksową ofertą, dostosowaną do szerokiego grona odbiorców.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że sam zakup kryptowalut na giełdzie kryptowalutowej, takiej jak chociażby Binance lub Coinbase, to dopiero początek. Kluczowe jest bowiem wyciągnięcie swoich kluczy prywatnych z giełdy i zdeponowanie ich w bezpiecznym portfelu. Posiadacze Trezora wiedzą, że działa on w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem na komputerze. Dzięki temu mają pełną kontrolę nad swoimi aktywami kryptograficznymi i mogą dokonywać bezpiecznych transakcji. Kończąc ten krótki rys informacyjny dodajmy, że Trezor cieszy się dużym zaufaniem w społeczności kryptowalutowej i jest uważany za jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań dla przechowywania kryptowalut.

W jaki sposób można zapłacić za dostawę Trezora do domu?

Zgodnie z informacją prezentowaną przez samą spółkę Trezor, Polacy mają do wyboru trzy podstawowe metody płatności za portfel kryptowalutowy. Należą do nich:

  • oficjalna karta płatnicza skorelowana z rachunkiem bankowym (z nią bywają problemy),
  • metoda wykorzystania infrastruktury Google Pay, poprzednio, czyli do 2018 roku, funkcjonującej pod nazwą Android Pay,
  • zapłata kryptowalutami – Bitcoinem, Litecoinem lub Ethereum.

Okazuje się zatem, że nawet entuzjaści kryptowalut znajdą coś dla siebie i będą mogli uregulować swoją należność, płacąc na przykład ułamkiem Bitcoina. Z kolei Google Pay jest coraz częściej wykorzystywane w Polsce, stąd dla wielu internautów nie powinno być obcym rozwiązaniem.

Notatka

Na szczęście płatność przelewem bankowym nie jest jedyną i wyłączną opcją uregulowania swoich należności za portfel sprzętowy Trezor. Jeżeli zatem bank odmówi nam wykonania przelewu, do czego ma prawo w świetle właściwych ustaw, pozostaje nam wykorzystać inne przysługujące nam opcje płatności. Pamiętajcie, że kupno czy posiadanie Trezora nie jest nielegalne!

Co robić, jeżeli nasz bank blokuje możliwość zakupu Trezora?

Zdj.: media.ing.pl
Siedziba Banku Śląskiego
ING Bank należy do instytucji, które otwarcie komunikują, że mogą zablokować przelew do wątpliwego odbiorcy

Jeżeli dotarłeś do tego miejsca artykułu, to myślę, że już wiesz, co należy robić w sytuacji, gdy mimo wykonania zlecenia przelewu, Twój Bank odmawia jego realizacji. Nie warto składać reklamacji na taką decyzję, bo mieści się ona w autonomii działania banku i jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności z ustawą Prawo bankowe oraz ustawą o przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy. Wydaje się również, że na nic zdałaby się skarga do Rzecznika Finansowego, a to z przyczyn podanych powyżej.

Najlepiej po prostu skieruj się do Google Pay, za pośrednictwem którego skutecznie wykonasz płatność, albo użyj w tym celu podstawowe krypto-aktywa, takie jak Bitcoin, Litecoin lub Ether, które to Trezor oficjalnie honoruje jako środek płatniczy.

Zalet posiadania własnego portfela krypto jest zbyt wiele, aby zrażać się ograniczoną liczbą opcji jego zamówienia. Dzięki tym rozwiązaniom, użytkownicy mogą przechowywać swoje kryptowaluty prywatnie i anonimowo. Właściciel portfela ma pełną kontrolę nad swoimi aktywami, niezależnie od giełdy, która może przecież, jak wiele do tej pory, ulec awarii lub zamknięciu. Co więcej, obejmuje to zarówno BTC, jak i liczne alt-coiny.

Reasumując, nawet jeżeli mamy problemy w Polsce z zakupem swojego Trezora, nie zniechęcajmy się nimi i spróbujmy wykorzystać alternatywne metody płatności! Inwestowanie na poważnie w kryptowaluty, a także ich kopanie wymaga bowiem zaopatrzenia się w odpowiedni portfel. Korzystanie z portfela sprzętowego pozwala ponadto na przechowywanie wielu rodzajów kryptowalut w jednym miejscu. Portfele sprzętowe są łatwe w użyciu i zapewniają bezproblemowy dostęp do aktywów w dowolnym momencie. W ich przypadku istnieje też rażąco mniejsze ryzyko utraty dostępu do kryptowalut z powodu problemów technicznych lub zapomnienia hasła. Być może w przyszłości, w ramach uregulowania rynku krypto, pojawią się jeszcze lepsze rozwiązania, lecz póki co warto zakupić sprawdzony portfel hardware.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.