Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Halving Bitcoina wymusza zorientowanie górników na odnawialne źródła energii

Im mniejsza podaż Bitcoina, tym większe zabiegi w stronę optymalizacji jego wydobycia muszą wykonać firmy zajmujące się kopaniem BTC. Poznaj strategię podejścia do tego tematu!

Opublikowano:
Halving Bitcoina wymusza zorientowanie górników na odnawialne źródła energii
Zdj.: depositphotos.com

Rynek kryptowalut jest pełen oczekiwania, ponieważ zbliża się halving Bitcoina, który ma nastąpić około 20 kwietnia 2024 roku. Wydarzenie to, odbywające się co cztery lata, zmniejszy o połowę nagrodę za weryfikację transakcji i utrzymanie sieci, z 6,25 BTC do 3,125 BTC za blok.

Implikacje tego znacznego zmniejszenia nagród za blok stają się coraz bardziej widoczne, szczególnie dla firm wydobywających Bitcoin.

SKUTKI HALVINGU

Zbliżająca się redukcja o połowę może mieć głęboki wpływ na strumienie przychodów firm kopiących Bitcoiny, potencjalnie powodując straty przychodów w całej branży szacowane na około 10 miliardów dolarów rocznie, biorąc pod uwagę obecną wycenę Bitcoina.

Ta redukcja nagród za bloki jest celowym środkiem mającym na celu spowolnienie wprowadzania nowych bitcoinów do obiegu, wzmacniając deflacyjny charakter kryptowaluty i służąc jako zabezpieczenie przed inflacją.

Co muszą zrobić górnicy BTC, aby utrzymać biznes?

Zdj.: pixabay.com
bitcoiny
Bitcoin rośnie ostatnio na wartości

Górnicy Bitcoina, odpowiedzialni za utrzymanie systemu proof-of-work sieci, znajdują się pod rosnącą presją, aby szukać bardziej opłacalnych źródeł energii elektrycznej w celu złagodzenia zbliżającego się wpływu na ich rentowność.

Wraz ze zmniejszeniem nagród za bloki, górnicy są zmuszeni do optymalizacji swoich operacji w celu przetrwania, kładąc nacisk na inwestycje w efektywność energetyczną, nowoczesną technologię i innowacyjne strategie oszczędzania energii.

Zbliżający się halving zachęcił firmy wydobywcze do coraz częstszego sięgania po odnawialne źródła energii i najnowocześniejsze metody chłodzenia w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju i opłacalności.

Innowacje w uzysku energii stają się coraz ważniejsze, a branża dostosowuje się do realiów po halvingu.

W miarę zbliżania się halvingu, społeczność kryptowalutowa zastanawia się, czy wydarzenie to rzeczywiście będzie katalizatorem nowej ery wzrostu dla Bitcoina, czy też wyzwania postawione przed górnikami będą miały szersze implikacje dla rynku.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.