Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Dochód netto Charlesa Schwaba spadł o 30% – co się dzieje z tą spółką?

Rok 2023 przyniósł między innymi potężny kryzys w sektorze bankowym w Stanach Zjednoczonych. Jak pokazują wyniki korporacji Charles Schwab, banki w USA złapały konkretną zadyszkę!

Opublikowano:
Dochód netto Charlesa Schwaba spadł o 30% – co się dzieje z tą spółką?
Zdj.: depositphotos.com

Korporacja Charles Schwab podała swoje całoroczne wyniki finansowe za 2023 r., z przychodami w wysokości 18,8 mld USD, co odzwierciedla spadek o 9,3% w porównaniu z poprzednim rokiem podatkowym. Dochód netto za ten sam okres wyniósł 4,65 mld USD, co oznacza spadek o 30% w porównaniu z rokiem poprzednim. Marża zysku również spadła do 25% z 32% w poprzednim roku podatkowym. Ponadto zysk na akcję (EPS) wyniósł 2,55 USD, co oznacza spadek z 3,52 USD w poprzednim roku.

W okresie ostatnich 12 miesięcy zysk na akcje Charlesa Schwaba był niższy od oczekiwań analityków o 4,0%, podczas gdy jego przychody były zgodne z szacunkami analityków. Patrząc w przyszłość, prognozuje się, że spółka osiągnie średni roczny wzrost przychodów o 8,5% nawet w ciągu najbliższych trzech lat, przewyższając prognozę 8,1% dla branży rynków kapitałowych w USA. Widać tu zatem oczekiwania radykalnej poprawy dotychczasowych, przeciętnych wyników.

Akcje Charles Schwab utkwiły w trendzie bocznym

Zdj.: depositphotos.com
Charles Schwab oferta bankowa
Charles Schwab zapewnia kompleksowe usługi finansowe

Jeśli chodzi o wyniki giełdowe, akcje Charlesa Schwaba spadły o 3,8% w ciągu ostatniego tygodnia. Co więcej, analiza ryzyka zidentyfikowała trzy sygnały ostrzegawcze dla spółki, z których jeden jest potencjalnie poważny. Chodzi przede wszystkim o ryzyka systemowe oraz niewielką liczbę procesów IPO, w które angażowany byłby ten jeden z czołowych banków inwestycyjnych w Stanach.

Charles Schwab to raczej dobrze zarządzana, przewidywalna firma, która zapewnia nie tylko inwestycje w akcje i obligacje, ale także szeroki zakres produktów emerytalnych. Oczywiście, mimo wszystko, jak zawsze, inwestorzy powinni przeprowadzić dokładne badania i rozważyć swoją indywidualną sytuację finansową przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.