Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Dalsze losy Ethereum – jedyni widzą szanse, Saylor mówi o zagrożeniach

Krajobraz kryptowalut znajduje się obecnie w kluczowym momencie ponieważ SEC przygotowuje się do podjęcia decyzji, która może ukształtować przyszłość aktywów cyfrowych na rynkach.

Opublikowano:
Dalsze losy Ethereum – jedyni widzą szanse, Saylor mówi o zagrożeniach
Zdj.: depositphotos.com

Michael Saylor, prezes wykonawczy MicroStrategy, wybitna postać w społeczności kryptowalut, wyraził zdecydowaną opinię, która może wpłynąć na nastroje inwestorów i wyniki regulacyjne.

AKTYWA CZY PAPIERY?

Saylor uważa, że SEC prawdopodobnie sklasyfikuje Ethereum i inne główne kryptowaluty jako “papiery wartościowe” w nadchodzącym lecie. Oczekuje się, że ruch ten będzie miał szerokie konsekwencje dla Ethereum, a także innych popularnych tokenów, takich jak BNB, Solana, Ripple i Cardano.

Sceptycyzm Saylora co do zatwierdzenia ETF Ethereum w Stanach Zjednoczonych kontrastuje z niedawną walidacją takiego funduszu w Hongkongu. Pomimo tego międzynarodowego kamienia milowego, oczekiwania rynku dotyczące zatwierdzenia Ethereum ETF w USA zmieniają się dynamicznie.

Dlaczego Saylor nie wierzy w Ethereum?

Zdj.: freepik.com
Ethereum umożliwia działanie NFT
Ethereum pozwoliło na wzrost NFT

Na perspektywę Saylora wpływa jego pozycja maksymalisty Bitcoina, który stawia Bitcoina ponad wszystkimi innymi cyfrowymi i tradycyjnymi aktywami, w tym złotem.

Podejście MicroStrategy polegające na nabywaniu i utrzymywaniu Bitcoina jako aktywa rezerwowego doprowadziła firmę do zgromadzenia znacznego pakietu 214 400 BTC na dzień 30 kwietnia.

Trwające dochodzenie SEC w sprawie tego, czy Ethereum stanowi papier wartościowy, wszczęte w marcu 2023 r., było tematem intensywnych spekulacji. Niechęć przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera do udzielenia jasnej odpowiedzi na to pytanie, tylko podgrzała atmosferę.

Ponieważ rynek oczekuje na orzeczenie SEC w sprawie potencjonalnych ETF-ów Ethereum, poglądy liderów branży, takich jak Saylor, mogą znacząco wpłynąć na postrzeganie inwestorów i dynamikę rynku.

Decyzje podjęte w nadchodzących miesiącach będą miały kluczowe znaczenie dla określenia roli aktywów cyfrowych w szerszym ekosystemie finansowym, a inwestorzy i uczestnicy branży będą uważnie monitorować te wydarzenia.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.