Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

CVC Capital Partners wkracza na giełdę! Co to oznacza dla rynku private equity?

Właściciel kultowej polskiej marki dyskontów "Żabka" zdecydował się pozyskać kapitał poprzez wejście na amsterdamską giełdę papierów wartościowych! Czytaj, aby poznać szczegóły.

Opublikowano:
CVC Capital Partners wkracza na giełdę! Co to oznacza dla rynku private equity?
Zdj.: zabkagroup.com

CVC Capital Partners, renomowana firma private equity znana z posiadania polskiej sieci sklepów typu convenience Żabka, ogłosiła plany rozpoczęcia pierwszej oferty publicznej (IPO) na popularnej giełdzie w Amsterdamie.

Łączna wartość oferty ma wynieść co najmniej 1,25 mld euro. Jest to kamień milowy dla potężnego funduszu CVC!

Decyzja o wejściu na giełdę została podjęta po latach rozważań, a wcześniejsze próby były utrudnione przez niestabilne warunki rynkowe. Jednak niedawne odbicie indeksów giełdowych zwiększyło prawdopodobieństwo udanego debiutu rynkowego.

Szczegóły wejścia CVC na giełdę

Zdj.: zabkagroup.com
Sklep Żabka
Żabka to kultowy polski sklep

Plany IPO CVC zakładają “zaoferowanie od 10 do 15 proc. akcji spółki, przy wycenie na poziomie od około 13 do 15 mld euro”. Termin oferty zależy od warunków rynkowych, ale firma spodziewa się, że nastąpi to w nadchodzących tygodniach.

To oczekiwane IPO może skłonić innych prywatnych zarządzających aktywami do rozważenia wejścia na giełdę, podążając śladami firm takich jak Bridgepoint Group Plc, Partners Group Holding AG i EQT, które są już notowane w Europie. O IPO myślą nawet projekty krypto!

Sukces firmy private equity w pozyskiwaniu funduszy i jej strategiczna dywersyfikacja podkreślają jej odporność i zdolność adaptacji w trudnym środowisku gospodarczym. Ze swoim szerokim portfolio akcji, w tym własnością Żabki w Polsce, CVC Capital Partners przygotowuje się do nowej fazy wzrostu.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.