Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Szokujący sukces Mentzen SA: akcje niesłychanie wzrosły, a popularny poseł zarabia miliony!

Z początkiem lipca spółka Mentzen S.A., kierowana przez posła Sławomira Mentzena z partii Konfederacja, zadebiutowała na rynku NewConnect. Trzeba przyznać, to był pełny sukces!

Szokujący sukces Mentzen SA: akcje niesłychanie wzrosły, a popularny poseł zarabia miliony!
Zdj.: wikipedia.org

Spółka Mentzen SA, zarządzająca firmami Kancelaria Mentzen sp. z o.o. i Mentzen Legal sp. k., specjalizującymi się w usługach księgowych i doradztwie prawno-podatkowym, weszła na rynek z pierwszą ofertą publiczną z ceną 36 zł za akcję.

FUNDACJA RODZINNA ZNACZĄCYM AKCJONARIUSZEM

IPO zakończyło się ogromnym sukcesem, pozyskując 12,6 mln zł ze sprzedaży 350.000 akcji.

Największy akcjonariusz, Fundacja Rodzinna Mentzen, posiada 650 000 akcji, co odpowiada 65% kapitału spółki. W oparciu o cenę IPO, pakiet ten był początkowo wyceniany na 23,4 mln zł. Reakcja rynku na debiut znacząco podniosła tę wycenę.

Spółka Mentzen SA, notowana w indeksie giełdowym pod symbolem “XDD”, odnotowała gwałtowny wzrost kursu akcji natychmiast po otwarciu notowań. W ciągu kilku minut kurs wzrósł o kilkadziesiąt procent!

Jak IPO wpłynęło na sytuację Sławomira Mentzena?

Zdj.: Depositphotos.com
IPO
IPO to szansa na zyskanie kapitału

Udany debiut spółki Mentzen SA poprawił sytuację finansową Sławomira Mentzena. Przy cenie akcji na poziomie 57,39 zł, wartość 650 tys. akcji Fundacji Rodzinnej Mentzen wzrosła do ponad 37,3 mln zł.

Podczas debiutu Sławomir Mentzen podkreślił zaangażowanie firmy w rozszerzanie usług opartych na subskrypcji i wprowadzanie dodatkowych usług o wartości dodanej, takich jak programy szkoleniowe.

Sławomir Mentzen otwarcie zachęcał do spekulacji rynkowych na akcjach swojej firmy, wyrażając wiarę w długoterminowy wzrost akcji. Stwierdził, że firma rozwijała się organicznie bez zewnętrznego finansowania i planuje kontynuować to podejście.

Debiut Mentzen S.A. na NewConnect podniósł profil finansowy Sławomira Mentzena i wywołał dyskusje na temat przenikania się polityki i biznesu. Wyniki spółki będą uważnie obserwowane zarówno przez inwestorów, jak i opinię publiczną.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.