Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Coinbase zaskakuje rynki kryptowalut – nowe usługi w UE wstrząsną rynkiem!

Opublikowano:
Coinbase zaskakuje rynki kryptowalut – nowe usługi w UE wstrząsną rynkiem!
Zdj.: flickr.com

Coinbase Global Inc, czołowy gracz na rynku wymiany kryptowalut, niedawno rozszerzył swoje usługi w Unii Europejskiej poprzez umowę przejęcia z nienazwaną spółką holdingową. Posunięcie to umożliwi Coinbase oferowanie regulowanych instrumentów pochodnych, takich jak kontrakty futures i opcje, wraz z handlem spot bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Strategiczne pozycjonowanie Coinbase i wysiłki w zakresie zgodności z przepisami pokazują jej zaangażowanie w dostosowywanie się do zmieniającego się krajobrazu i ulepszanie oferty usług w celu zaspokojenia potrzeb globalnej klienteli.

Przejęcie, ujawnione w poście na blogu udostępnionym CNBC, jest znaczące, ponieważ zapewni Coinbase licencję MiFID II wymaganą do działania w UE. Licencja ta ma naprawdę kluczowe znaczenie dla Coinbase, ponieważ ta ceniona giełda kryptowalutowa stara się realizować swoje plany w Europie i oferować bardziej kompleksowy zakres usług swoim użytkownikom.

Siedzibą europejskiego oddziału Coinbase będzie Irlandia?

Zdj.: wikipedia.org
CEO Coinbase
Brian Armstrong jako CEO od lat skutecznie kieruje spółką Coinbase

Wybór Irlandii przez Coinbase jako europejskiego centrum jest strategiczny, biorąc pod uwagę członkostwo tego kraju w UE i sprzyjające środowisko polityczne dla firm fintech. Wie o tym chociażby Alphabet, który założył w tym kraju swoją spółkę-córkę Google Ireland.

Takie pozycjonowanie umożliwia Coinbase dostosowanie się do nadchodzącej regulacji Markets in Crypto Assets (MiCA), która ma wejść w życie w grudniu 2024 roku. MiCA pozwoli licencjonowanym firmom świadczyć usługi kryptowalutowe w jednym państwie członkowskim, aby obsługiwać klientów we wszystkich 27 krajach UE.

Przygotowując się do ekspansji w UE, Coinbase zwiększa również swoją płynność finansową, na którą wpływ ma niedawno zakończona “kryptowalutowa zima” (czyli inaczej bessa). Giełda usunęła w tym tygodniu 80 par handlowych, w tym te z euro, BTC i USDT, zachowując jednocześnie pary zawierające USDC z Circle. Konsolidacja ta ma na celu przywrócenie większej płynności finansowej platformy.

Pomimo ostatnich spadków akcji Coinbase na amerykańskiej giełdzie NASDAQ, warto zauważyć, że od początku listopada do połowy grudnia akcje spółki wzrosły o ponad 147 procent. Od tego czasu rynek skorygował się, a akcje COIN testują średni miesięczny przedział cenowy.

Dalekoidące plany giełdy Coinbase

Ekspansja Coinbase do UE i utworzenie irlandzkiego hubu oznaczają znaczący postęp w jej wysiłkach na rzecz zapewnienia bardziej globalnego i otwartego systemu finansowego jak i rosnącą presję konkurencją na wiodącą światową giełdę krypto, czyli Binance. Póki co Coinbase dąży do obsługi jednego miliarda ludzi na całym świecie dzięki międzynarodowej ofercie instrumentów pochodnych.

Notatka

CZYTAJ WIĘCEJ: O tym, jak dobrze fundamentalnie wygląda spółka Coinbase pisaliśmy między innymi w artykule pod tytułem: “Coinbase wyrasta na zwycięzcę wobec amerykańskich regulacji” – zapraszamy do lektury tego, jak się okazało, trafnego tekstu!

W miarę jak Coinbase finalizuje przejęcie i uruchamia licencjonowany podmiot MiFID w UE, inwestorzy i użytkownicy będą uważnie monitorować te zmiany. Kroki te stanowią ekscytujący krok naprzód w międzynarodowej ekspansji firmy, wzmacniając jej obecność w UE i przyczyniając się do stworzenia przejrzystego środowiska prawnego dla rynku kryptowalut we współpracy z europejskimi organami regulacyjnymi.

Podobał Ci się ten artykuł?
1
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.