Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Nowy prezes i inne istotne zmiany w zarządzie Towarowej Giełdy Energii

Sporo dzieje się w składzie osobowym TGE! Powołanie Piotra Listwonia na stanowisko nowego prezesa Towarowej Giełdy Energii oznacza znaczący rozwój w sektorze energetycznym.

Opublikowano:
Nowy prezes i inne istotne zmiany w zarządzie Towarowej Giełdy Energii
Zdj.: depositphotos.com

Dzięki bogatemu doświadczeniu w zarządzaniu towarowymi rynkami terminowymi i transakcjami międzynarodowymi, Listwoń jest w stanie poprowadzić TGE.

Listwoń pełnił wcześniej funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych i odegrał rolę w działalności operacyjnej giełdy i rozwoju produktów.

Jarosław Ziębiec, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego z ponad 25-letnim doświadczeniem w strategiach rynków finansowych i towarowych, będzie nadal pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju biznesu.

Jego rozległy staż pracy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Bloomberg LP w Londynie wzbogaca zespół kierowniczy TGE o wszechstronną wiedzę na temat dynamiki rynku i strategicznego wzrostu.

Z kolei Mariusz Buraczyński obejmie stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych, w oczekiwaniu na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Znaczenie Towarowej Giełdy Energii

Zdj.: gpw.pl
Towarowa Giełda Energii
TGE to ważny podmiot dla polskiego rynku energii

Jako Nominowany Operator Rynku Energii Elektrycznej (NEMO) dla polskiego obszaru cenowego i jedyna licencjonowana giełda towarowa w Polsce, TGE odgrywa kluczową rolę w sektorze energetycznym.

Zmiany w kierownictwie TGE to strategiczne posunięcia mające na celu zapewnienie dalszego sukcesu i rozwoju giełdy.

Dzięki nowym członkom zarządu na stanowiskach kierowniczych, TGE jest w stanie wzmocnić swoją obecność na europejskim rynku surowcowym, wykorzystując doświadczenie i wiedzę nowo mianowanych liderów.

Ciągłość na stanowiskach wiceprezesów, wraz ze świeżym spojrzeniem Listwonia jako nowego prezesa, przygotowuje grunt dla TGE do poruszania się w zmieniającym się krajobrazie handlu energią i utrzymania pozycji kluczowego gracza w branży.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.