Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ustanawia nowe rekordy!

Inwestorzy, którzy jeszcze niedawno nie mogli wyjść ze zdumienia, obserwując słabość naszego lokalnego rynku akcji, mogą całkowicie zmienić optykę. Indeksy mają się bardzo dobrze!

Opublikowano:
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ustanawia nowe rekordy!
Zdj.: depositphotos.com

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ustanawia nowe rekordy. Inwestorzy powrócili z urlopów wielkanocnych z pozytywnym nastawieniem, dzięki czemu warszawskie indeksy giełdowe osiągnęły nowe, rekordowe poziomy.

KOMU ZAWDZIĘCZAMY WZROSTY

Największy wpływ na rynek miały blue chipy z Orlenem i CD Projekt na czele. Asseco Poland, XTB i banki napędzały wzrosty indeksu mWIG40.

Na szerokim rynku uwagę zwracały również popularne spółki energetyczne.

Pierwszy kwartał 2024 roku był udany dla inwestorów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), a wszystkie indeksy zakończyły się pozytywnie. Prym wiódł indeks mWIG40, który wzrósł o 9,36%, notując 6. kwartał wzrostów z rzędu. Indeks sWIG80 wzrósł o 5,9%, WIG o 5,46%, a WIG20 o 3,97%.

Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej

Zdj.: pixabay.com
wzrost organiczny
Giełda może przynieść duże zwroty

Drugi kwartał tego roku zapowiada się na podobny sukces, wspierany przez oczekiwania na przyspieszenie wzrostu gospodarczego w Polsce i spodziewane obniżki stóp przez główne banki centralne na przełomie czerwca i lipca.

W drugim szeregu, czyli w indeksie mWIG40 generalnie do wzrostów i nowych rekordów znacząco przyczyniły się zwłaszcza banki takie jak Millennium i ING Bank Śląski.

Ponadto, akcje Asseco Poland zbliżyły się do listopadowego szczytu na poziomie 81,50 zł, a kurs DataWalk wzrósł o 10,61% do 58,40 zł w indeksie sWIG80.

Historycznie kwiecień był korzystnym miesiącem dla polskiego rynku akcji, z 64% trafnością wzrostu indeksu WIG. Ostatnie maksima ustanowione przez omówione dziś spółki dodatkowo wspierają możliwość nowych rekordów dla szerszego rynku.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.