Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Rozwój chmury obliczeniowej MSFT Azure bije oczekiwania analityków!

Cloud computing to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin informatyki. Okazuje się, że Microsoft Azure nie zwalnia tempa i kontynuuje mocne, dwucyfrowe wzrosty!

Opublikowano:
Rozwój chmury obliczeniowej MSFT Azure bije oczekiwania analityków!
Zdj.: depositphotos.com

Microsoft Corp. odnotował największy wzrost przychodów od 2022 r., napędzany rosnącym zainteresowaniem nowymi produktami sztucznej inteligencji (AI) i odrodzeniem wydatków na przetwarzanie w chmurze.

W drugim kwartale, kończącym się 31 grudnia, przychody wzrosły o 18% do 62 mld USD, a zysk osiągnął 2,93 USD na akcję, przekraczając szacunki analityków. Wzrost ten był napędzany przez 30% wzrost sprzedaży usług w chmurze Azure, przekraczając oczekiwania i odzwierciedlając chęć przekształcenia się w potęgę AI.

Chmura Azure to dynamicznie rosnący biznes

Zdj.: flickr.com
Prezes Microsoftu Satya Nadella
Satya Nadella bywa uważany za czołowego CEO na świecie

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, zobowiązał się do przekształcenia firmy w potęgę AI poprzez współpracę z wiodącym startupem OpenAI.

Wysiłki w tym kierunku zostały dodatkowo wzmocnione w ciągu kwartału, co doprowadziło do realnie zwiększonego popytu na platformę Azure.

Według dyrektor finansowej Amy Hood, tempo wzrostu platformy Azure firmy Microsoft wzrosło o 6% ze względu na popyt na usługi AI.

Jak pisaliśmy niedawno, kapitalizacja rynkowa Microsoftu przekroczyła 3 biliony dolarów, co czyni go najbardziej wartościową firmą na świecie.

Przychody z komercyjnych produktów w chmurze wzrosły o 24% do 33,7 mld USD. Firma udostępniła również korporacyjną wersję swojego Microsoft 365 Copilot, asystenta AI dla programów Office, dużym klientom, z planami rozszerzenia dostępu do mniejszych firm i wydania wersji konsumenckiej za 20 USD.

Firma zamierza pozycjonować się jako platforma do uruchamiania modeli sztucznej inteligencji, a sprzedaż w jednostce More Personal Computing wzrosła do 16,9 mld USD, nieznacznie przekraczając średnią prognozę analityków. Wzrost ten był wspierany przez 0,3% wzrost globalnej sprzedaży komputerów osobistych, sygnalizujący stabilizację popytu po dwóch latach spadku.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.