Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

MicroStrategy na kolejnych, olbrzymich zakupach Bitcoina. Poznaj szokujące dane!

MicroStrategy, największy na świecie korporacyjny posiadacz Bitcoina, po raz kolejny zademonstrował swoje niezachwiane zaangażowanie w cyfrowe aktywa. Wiesz, ile znowu wydali?!

MicroStrategy na kolejnych, olbrzymich zakupach Bitcoina. Poznaj szokujące dane!
Zdj.: depositphotos.com

Firma, założona przez Michaela Saylora, przeprowadziła niedawno skrupulatnie zaplanowaną sprzedaż obligacji zamiennych, pozyskując 800 milionów dolarów.

SKALA NOWYCH ZAKUPÓW

Kapitał ten został strategicznie skierowany na nabycie dodatkowych 11 931 Bitcoinów, jeszcze bardziej umacniając pozycję MicroStrategy jako siły na rynku kryptowalut.

W ramach niedawnej transakcji MicroStrategy nabyła 11 931 BTC po średniej cenie 65 883 USD za Bitcoina, co daje łącznie około 786 mln USD.

Posunięcie to było częścią szerszej strategii ujawnionej zaledwie tydzień wcześniej, kiedy to firma ogłosiła zamiar sprzedaży niezabezpieczonych obligacji zamiennych z terminem zapadalności w 2032 roku.

Początkowo cel został ustalony na 500 milionów dolarów, ale zainteresowanie inwestorów szybko podniosło tę kwotę do 800 milionów dolarów. Szybka realizacja tego planu podkreśla zwinność firmy i jej kryptowalutowe zaangażowanie w strategię skoncentrowaną na Bitcoinie.

Saylor w Pradze zachęca do Bitcoina

Zdj.: depositphotos.com
zbiór bitcoinów
MSTR to kryptowalutowa forteca

Michael Saylor, dyrektor generalny firmy, jest orędownikiem Bitcoina, podkreślając znaczenie gromadzenia aktywów cyfrowych niezależnie od ich ceny rynkowej.

Podczas niedawnej konferencji w Pradze Saylor powtórzył to stanowisko, wzywając inwestorów do skupienia się na długoterminowym potencjale Bitcoina, a nie na krótkoterminowych wahaniach.

Dzięki najnowszemu zakupowi MicroStrategy posiada obecnie oszałamiającą liczbę 226 331 Bitcoinów, nabytych po średniej cenie 36 798 USD za Bitcoin. Ta znaczna akumulacja stanowi 1,0778% całkowitej podaży Bitcoina, cementując status MicroStrategy jako głównego korporacyjnego HODLera tego cyfrowego aktywa.

Agresywna strategia nabywania Bitcoinów przez MicroStrategy to nie tylko wzrost wartości kapitału. Odzwierciedla ona szerszą wiarę w rolę Bitcoina jako środka przechowywania wartości i zabezpieczenia przed inflacją.

Działania MicroStrategy są świadectwem jej wiary w długoterminową rentowność i potencjał Bitcoina.

Patrząc w przyszłość, strategia MicroStrategy może służyć jako plan dla innych firm, które chcą zdywersyfikować swoje bilanse za pomocą aktywów cyfrowych. Ponieważ coraz więcej korporacji odkrywa potencjalne korzyści płynące z Bitcoina, wysiłki MicroStrategy mogą okazać się katalizatorem powszechnej adopcji.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.