Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Komisarz SEC sugeruje zmianę w podejściu do funduszy ETF typu spot na Ethereum

Po uruchomieniu ETF-ów na Bitcoina, rynek zaczyna rozgrywać możliwą akceptację funduszy ETF typu spot na drugą największa kryptowalutę - Ethereum. Widoki są bardzo optymistyczne!

Opublikowano:
Komisarz SEC sugeruje zmianę w podejściu do funduszy ETF typu spot na Ethereum
Zdj.: pixabay.com

W niedawnym wywiadzie publicznym, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Hester Pierce zasugerował potencjalną zmianę w podejściu regulatora do funduszy ETF typu spot Ethereum. Pierce podkreślił, że SEC zamierza oceniać fundusze ETF typu spot Ethereum przy użyciu procesu względnie podobnego do tradycyjnego, sygnalizując możliwą zmianę w traktowaniu produktów inwestycyjnych opartych na kryptowalutach. Ogłoszenie to wywołało spekulacje na rynku kryptowalut dotyczące perspektyw zatwierdzenia przez organy regulacyjne funduszy ETF typu spot Ethereum.

Ścieżka do utworzenia funduszu ETF na Ethereum może przebiegać bez prawnych batalii!

Komisarz podkreślił znaczenie usprawnionego i spójnego procesu zatwierdzania funduszy ETF, opowiadając się przeciwko konieczności wydawania orzeczeń sądowych w celu skorygowania arbitralnych decyzji. Oczekuje się, że uczestnicy branży, zwłaszcza fundusze inwestycyjne, z zadowoleniem przyjmą to stanowisko, ponieważ obiecuje ono większą przejrzystość regulacyjną i bardziej efektywną ścieżkę wprowadzania na rynek ich produktów inwestycyjnych.

Zatwierdzenie ETF-ów na Ethereum będzie łatwiejsze?

Zdj.: wirestock na freepik.com
kryptowaluta ethereum
Ethereum to drugi największy projekt krypto na świecie

Po niedawnym wprowadzeniu kilku funduszy ETF Bitcoin w Stanach Zjednoczonych 11 stycznia, rośnie oczekiwanie, że Ethereum, z ustalonymi ramami regulacyjnymi, może być na dobrej drodze do podobnego narzędzia inwestycyjnego. Pomimo obaw o potencjalne przeszkody regulacyjne, oświadczenia Pierce’a wprowadziły optymizm na rynek, wskazując na potencjalnie łagodniejszy proces zatwierdzania ETF-ów spot Ethereum.

Warto zauważyć, że prominentne podmioty, takie jak BlackRock, VanEck, ARK 21Shares, Fidelity i Grayscale aktywnie ubiegają się o zatwierdzenie przez SEC funduszy ETF typu spot Ether. Konkurencja wśród tych wnioskodawców podkreśla znaczące zainteresowanie wprowadzeniem na rynek produktów inwestycyjnych opartych na Ethereum, dodatkowo podsycając oczekiwania na korzystny wynik regulacyjny. Kurs Ethereum stabilizuje się tymczasem na pułapie wyraźnie ponad pułapem dwóch tysięcy dolarów.

Dziennikarka Eleanor Terret z Fox powtórzyła ten optymizm, informując, że pewien emitent z aplikacją ETH spot ETF wyraził przekonanie o prawdopodobieństwie zatwierdzenia. Optymizm emitenta wynika z udanego uruchomienia funduszy pasywnych na Bitcoin, które ich zdaniem mogą skłonić SEC do zatwierdzenia funduszy ETF typu spot Ethereum.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.