Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

JSW w poszukiwaniu nowego prezesa – jakie dostrzegamy wyzwania?

Pomimo ogłoszenia konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu, Rada Nadzorcza JSW S.A. nie wskazała ostatecznie nowego szefa górniczego giganta. Jak wygląda zatem sytuacja spółki?

Opublikowano:
JSW w poszukiwaniu nowego prezesa – jakie dostrzegamy wyzwania?
Zdj.: jsw.pl

Poszukiwania nowego kierownictwa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, największego w UE producenta wysokiej jakości węgla koksowego i jednego z największych producentów koksu wykorzystywanego do produkcji stali, napotykają na przeszkody.

JSW BEZ PREZESA

Od odwołania 23 lutego dotychczasowego prezesa Tomasza Cudnego i jego zastępcy Sebastiana Bartosa, spółka pozostaje bez prezesa.

Postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa zarządu i dwóch wiceprezesów zakończyły się bez wyłonienia kandydatów, pozostawiając istotne luki w ścisłym kierownictwie spółki.

Przy obecnym zarządzie składającym się tylko z dwóch wiceprezesów, Adama Rozmusa wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych oraz Jolanty Gruszki, wiceprezeski ds. handlu, brak prezesa i dwóch innych kluczowych wiceprezesów stanowi wyzwanie dla strategicznego kierunku spółki i jej efektywności operacyjnej.

Kolejny konkurs na stanowiska zarządcze już ruszył

Zdj.: jsw.pl
Ruch Bzie
JSW S.A. rozwija nową kopalnię

W odpowiedzi na niepomyślnie zakończone postępowania kwalifikacyjne, Rada Nadzorcza JSW ogłosiła wszczęcie postępowań kwalifikacyjnych na stanowiska prezesa , wiceprezesa ds. ekonomicznych oraz ds. rozwoju XI kadencji.

Jak wskazano: “Zainteresowani kandydaci proszeni są o składanie zgłoszeń w zaklejonej kopercie w terminie do 10 kwietnia 2024 roku do godz. 9:00 w siedzibie spółki przy Alei Jana Pawła II 4, 44-330 Jastrzębie-Zdrój.”

Sytuacja w JSW podkreśla złożoność ładu korporacyjnego w dużych spółkach, szczególnie tych ze znaczącym udziałem Skarbu Państwa, który posiada 55,16% akcji JSW. Akcje spółki są istotne przecenione względem minionego roku.

Trwające poszukiwania nowego prezesa i wiceprezesów mają kluczowe znaczenie dla zaufania jej interesariuszy, w tym pracowników i inwestorów. Wiemy, ile emocji wzbudziło odwołanie wiceprezsa ds. rozwoju.

W tym okresie JSW będzie koncentrować się na utrzymaniu ciągłości operacyjnej i prowadzeniu spółki przez konkurencyjny i świadomy ekologicznie krajobraz przemysłu surowcowego i produkcji stali.

Wybrani kandydaci będą musieli stawić czoła strategicznym wyzwaniom stojącym przed sektorem, w tym zmienności rynku, postępowi technologicznemu oraz globalnemu naciskowi na czystszą energię i zrównoważone praktyki.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.