Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Historyczny dzień dla Bitcoina – nowe ATH i wielkie perspektywy!

5 marca 2024 roku na stałe zapisze się na kartach historii jako dzień, w którym Bitcoin pokonał dotychczasowy rekord cenowy, ustalony na poziomie 69.000 dolarów. Byki świętują!

Opublikowano:
Historyczny dzień dla Bitcoina – nowe ATH i wielkie perspektywy!
Zdj.: depositphotos.com

Najważniejsza kryptowaluta, czyli Bitcoin, świętuje w dniu 5 marca 2024 roku rekordową wycenę! Poziom 69.000 dolarów, niewidziany na wykresie BTC od 2021 roku, w końcu został osiągnięty. Po fatalnym dla kryptowalut roku 2022 roku oraz efektownym odbiciu w 2023 roku, byki mogą zacząć liczyć krociowe zyski.

Fundusze ETF, zbliżający się halving, rekord NASDAQ-a, to wszystko grało na korzyść wzrostu kursu Bitcoina.

Oczywiście, rynek nie znosi próżni i już pojawiają się kolejne pytania – co dalej? Czy czeka nas rajd w okolice 100.000 dolarów za BTC? Jak zachowają się altcoiny? Czy Ethereum i Solana również doczekają się swoich własnych spotowych funduszy ETF? Przyszłość, jak zwykle niepewna, jawi się jednak dla kryptowalut dosyć pozytywnie!

Odliczanie do halvingu oraz zmianna narracji mainstreamu

Zdj.: wikipedia.org
Zakapturzony Satoshi Nakamoto.
Pomnik Satoshiego Nakamoto

Wypada zacząć od tego, że limitowanie podaży bitcoina nie zwalnia. Do najbliższego ograniczenia nagrody za rozwiązanie zadania, zwanego halvingiem, już tylko trochę ponad miesiąc.

Byki mają zatem sporo okazji do dalszego podbijania cen Bitcoina, zwłaszcza, gdyby miało się to zbiec z równoczesną kapitulacją niedźwiedzi i wymuszonym zamykaniem krótkich pozycji!

Równie istotna dla pozytywnego sentymentu wokół Bitcoina jest zmiana narracji w mediach głównego nurtu. Główny udziałowiec Microstrategy, Michael Saylor, spotyka się z coraz większym uznaniem, a Coinbase jest powszechnie uznawane za najlepiej uregulowaną giełdę kryptowalut na świecie.

Oczywiście, w obecnym rekordzie cenowym duża także zasługa funduszy spot na Bitcoina, które generują dodatkowy, stały popyt na tę kryptowalutę. Parafrazując klasyka, można śmiało uznać, że “pogłoski o śmierci Bitcoina okazały się mocno przesadzone”.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.