Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Ekspert J.P. Morgan: złoto będzie bezpieczną przystanią w czasach niepewności

Pomimo gwałtownych wzrostów kryptowalut, eksperci J.P. Morgan pozytywnie wypowiadają się na temat tradycyjnego rynku złota. Poznaj prognozy bankierów inwestycyjnych z USA!

Opublikowano:
Ekspert J.P. Morgan: złoto będzie bezpieczną przystanią w czasach niepewności
Zdj.: depositphotos.com

Dostosowanie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną zwróciło uwagę na rynek surowców, w szczególności złota, które jest obecnie wyceniane na około 2000 USD za uncję.

Spekuluje się na temat jego przyszłej trajektorii, zwłaszcza że Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) zasygnalizował co najmniej trzy obniżki stóp procentowych w 2024 roku. Póki co FED wstrzymywał ruchy stóp.

Skłoniło to ekspertów z J.P. Morgan do rozważenia szans dla złota, tradycyjnie postrzeganego jako bezpieczna przystań w czasach niepewności gospodarczej.

Natasha Kaneva, szefowa globalnej strategii towarowej w J.P. Morgan, sugeruje, że przewidywany spadek inflacji poniżej trzech procent, w połączeniu z dobrym zrozumieniem cyklu gospodarczego, stwarza taktyczne możliwości inicjowania długich pozycji w sektorze.

Utrzymuje ona strukturalnie bycze perspektywy dla złota i srebra, powołując się na ich niską korelację z innymi klasami aktywów i ich zdolność do działania jako zabezpieczenie podczas spadków na rynku i napięć geopolitycznych.

Optymistyczne prognozy dla złota

Zdj.: wirestock na freepik.com
Szatby złota 999.9
Złoto przechowuje realną wartość

Gregory Shearer, szef strategii metali nieszlachetnych i szlachetnych w J.P. Morgan, powtarza nastroje Kanevy, wyrażając silne przekonanie o byczej średnioterminowej prognozie zarówno dla złota, jak i srebra w 2024 r. i pierwszej połowie 2025 r.

Ostrzega jednak, że moment wejścia na rynek pozostaje kluczowy, zauważając, że złoto wydaje się nieco przewartościowane w stosunku do fundamentalnych stóp procentowych i rynku walutowego.

J.P. Morgan widzi dalszy potencjał złota do zyskiwania na wartości – nawet do kwoty 2300 USD za uncję.

Pomimo tego, J.P. Morgan Research przewiduje, że ceny złota osiągną szczyt na poziomie 2300 USD za uncję w 2025 r., przy założeniu cyklu obniżek stóp procentowych Fed rozpoczynającego się w drugiej połowie 2024 r.

Podczas gdy Fed nawiguje delikatną równowagą między wzrostem gospodarczym a inflacją, rynek złota pozostaje punktem dla inwestorów poszukujących stabilności wśród potencjalnych obniżek stóp procentowych i niepewności geopolitycznej.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.