Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Cavatina plasuje papiery wartościowe i przyciąga inwestorów: ceny obligacji rosną do 100 zł

Cavatina Holding, wiodący gracz na polskim rynku nieruchomości, z sukcesem uplasował 250 tys. zabezpieczonych obligacji zwykłych na okaziciela, pozyskując łącznie 25 mln zł!

Cavatina plasuje papiery wartościowe i przyciąga inwestorów: ceny obligacji rosną do 100 zł
Zdj.: pexels.com

Średnia stopa redukcji dla emisji obligacji wyniosła 32,63%, poinformowała spółka w niedawnym komunikacie. Obligacje zostały przydzielone 440 inwestorom, co odzwierciedla silny popyt rynkowy.

SZCZEGÓŁY OFERTY

Cena emisyjna każdej obligacji różniła się w zależności od daty zapisu. W ten sposób mogła reagować na wystąpienie różnic między popytem a podażą.

Inwestorzy, którzy złożyli zapisy między 6 a 10 czerwca 2024 r., zapłacili 99,70 zł za obligację. To pokazuje realny popyt na papiery wartościowe tego podmiotu.

Cena wzrosła do 99,80 zł w przypadku zapisów złożonych między 11 a 13 czerwca 2024 r., a następnie do 99,90 zł w przypadku zapisów złożonych między 14 a 16 czerwca 2024 r. Najwyższa cena 100 zł została ustalona dla zapisów złożonych między 17 a 18 czerwca 2024 roku.

Cavatina cieszy się zaufaniem inwestorów

Zdj.: pexels.com
Para uzyskująca kredyt.
Dalej widać popyt na nieruchomości

Ta udana emisja obligacji podkreśla silną pozycję Cavatiny na rynku i rosnące zaufanie inwestorów do kondycji finansowej i strategicznego kierunku spółki. Rynek patrzy przede wszystkim na szanse na dalsze wsparcie kredytobiorców!

Oczekuje się, że środki pozyskane z emisji obligacji wesprą bieżące i przyszłe projekty deweloperskie spółki, przyczyniając się do rozbudowy jej portfela.

Udana emisja obligacji przez Cavatinę nie tylko podkreśla silną pozycję rynkową firmy, ale także wskazuje na rosnące zainteresowanie i zaufanie inwestorów do sektora nieruchomości.

Ponieważ krajobraz inwestycyjny wciąż rośnie i ewoluuje, bycie poinformowanym i wykształconym pozostaje najważniejsze. Niezależnie od tego, czy chodzi o udane plasowanie obligacji, czy inne formy pozyskiwania kapitału!

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.