Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Bitcoin rośnie, a shortujący tracą miliony dolarów – dzieje się na rynku krypto!

Rynek kryptowalut absolutnie nie lubi nudy - kiedy obserwujesz wzrost ceny Bitcoina, bądź pewny, że cała masa shortujących BTC traderów traci na tym ruchu cenowym miliony dolarów!

Opublikowano:
Bitcoin rośnie, a shortujący tracą miliony dolarów – dzieje się na rynku krypto!
Zdj.: freepik.com

Niedawny wzrost Bitcoina spowodował znaczące likwidacje dla traderów kryptowalutowych. Według danych Coinglass, w ciągu jednego dnia zlikwidowano łącznie 123 miliony dolarów, co miało wpływ na ponad 38 000 traderów.

Info

Zarówno długie, jak i krótkie pozycje poniosły straty, przy czym traderzy długich pozycji ponieśli straty w wysokości 34 milionów dolarów, a zlewarowani traderzy krótkich pozycji około 90 milionów dolarów.

Aktualny wzrost ten sprawił, że Bitcoin znalazł się w pierwszej dziesiątce globalnych aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej, podkreślając rosnące znaczenie aktywów cyfrowych w szerszym krajobrazie finansowym.

CryptoSlate Insight poinformował, że napływ inwestycji do funduszy ETF BTC, takich jak IBIT BlackRock, może zapewnić znaczny wzrost wartości rynkowej Bitcoina. Co więcej, obecna trajektoria cenowa Bitcoina jest zgodna z jego historycznymi wzorcami rynkowymi, wskazując na potencjał dalszego dużego wzrostu.

Bitcoin kontynuuje doskonałą serię wzrostową!

Zdj.: freepik.com
Bitcoiny w portfelu
Popyt na Bitcoiny stale rośnie

Markus Thielen, założyciel 10x Research, podkreślił historyczne trendy wskazujące, że Bitcoin ma tendencję do wzrostu cen w okresie Chińskiego Nowego Roku, a wchodzimy w ten właśnie okres.

Thielen dodał: “Bitcoin prawdopodobnie wzrośnie co najmniej do poprzedniego styczniowego maksimum wynoszącego około 48 000 USD. Z kolei, analiza fal Elliotta wskazała, że Bitcoin może nawet wzrosnąć do 52 000 USD w połowie marca”.

Oprócz gwałtownego wzrostu Bitcoina, inne znane alternatywne kryptowaluty, w tym Ethereum, BNB wspierane przez Binance, Solana, Tron, Avalanche i XRP, wykazały odporność, rejestrując zyski przekraczające dobrych kilka procent.

Ostatnie likwidacje podkreślają zmienność i ryzyko związane z handlem na giełdach kryptowalut, zwłaszcza w oparciu o ryzykowne kontrakty CFD, ponieważ ruchy rynkowe mogą prowadzić do znacznych strat dla traderów.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.