Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Warren Buffett ujawnia rekordowe rezerwy gotówkowe Berkshire Hathaway

Znany miliarder i dyrektor generalny Berkshire Hathaway, Warren Buffett, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnych inwestycji podczas zgromadzenia akcjonariuszy.

Opublikowano:
Warren Buffett ujawnia rekordowe rezerwy gotówkowe Berkshire Hathaway
Zdj.: depositphotos.com

Berkshire Hathaway, wyceniany na 865 miliardów dolarów, obejmuje różnorodne firmy, takie jak Geico, BNSF i Dairy Queen. Imponujący zysk w wysokości 96,2 mld USD w 2023 r. podkreśla solidność strategii inwestycyjnej Buffetta, odbijając się od straty w wysokości 22,8 mld USD w 2022 r.

BUFFETT ŚPI NA GOTÓWCE

Podczas spotkania Buffett podkreślił rekordowe rezerwy gotówkowe Berkshire, wynoszące 16,8% portfela inwestycyjnego.

Gotówka, ekwiwalenty gotówki i krótkoterminowe papiery wartościowe firmy osiągnęły rekordowy poziom 188,99 mld USD. Buffett ujawnił ciągły wzrost gotówki i krótkoterminowych bonów skarbowych posiadanych przez Berkshire Hathaway, z regularnymi zakupami bonów skarbowych w każdy poniedziałek.

Pomimo znacznych rezerw gotówkowych, Buffett wyjaśnił, że fundusze nie są wykorzystywane do nowych inwestycji ze względu na obecne stopy procentowe.

Ponadto Berkshire Hathaway zmniejszyło swoje udziały w Apple o 13%, powołując się na względy podatkowe, a nie negatywną ocenę przyszłych perspektyw spółki. Firma sprzedała również swoje udziały w Paramount Global, ponosząc znaczne straty.

Znamy nazwisko następcy Buffetta!

Zdj.: pixabay.com
Coca-Cola w puszkach
Nie każda inwestycja Buffetta wypaliła tak, jak Coca-Cola

Buffett, w wieku 93 lat, wyznaczył Grega Abela na swojego następcę na stanowisku CEO i wyraził chęć wykorzystania kapitału w bardziej dochodowy sposób niż wypłata dywidendy.

Pomimo swojego wieku, strategiczne decyzje Buffetta i rozważania na temat przyszłości Berkshire nadal przykuwają uwagę świata finansów.

Akcjonariusze wyrażają zaufanie do trwałej struktury Berkshire Hathaway po zakończeniu kadencji Buffetta.

Podsumowując, ostrożne podejście Buffetta do nowych inwestycji kształtuje rosnącą rezerwę gotówkową, podczas gdy jego strategiczne decyzje odzwierciedlają zniuansowane podejście do zarządzania portfelem.

Podczas gdy on zastanawia się nad przyszłością, zarówno swojej firmy, jak i osobistej roli w niej, świat finansów nadal uczy się od jednego z odnoszących największe sukcesy inwestorów w historii.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.