Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Przełomowe wieści! Tesla gotowa na testy humanoidalnego robota. Co to oznacza dla przemysłu?

Tesla przygotowuje się do testów swojego długo oczekiwanego humanoidalnego robota Optimus! Firma rekrutuje na stanowiska odpowiedzialne za nadzorowanie testów terenowych.

Opublikowano:
Przełomowe wieści! Tesla gotowa na testy humanoidalnego robota. Co to oznacza dla przemysłu?
Zdj.: depositphotos.com

Tesla przygotowuje się do przeprowadzenia rzeczywistych testów swojego długo oczekiwanego humanoidalnego robota Optimus. Firma rozpoczęła proces rekrutacji na stanowiska odpowiedzialne za nadzorowanie kluczowych testów terenowych.

TESLA STAWIA NA ROBOTY

Ten ambitny projekt, którego orędownikiem jest CEO Elon Musk, ma na celu przewyższenie wartości biznesu motoryzacyjnego Tesli. Oferty pracy wskazują, że Optimus ma zostać przetestowany w warunkach produkcyjnych, sygnalizując konkretny postęp w kierunku jego wdrożenia.

W szczególności, stanowisko testera QA w zespole Tesla Bot podkreśla skrupulatne podejście firmy do zapewnienia jakości, podkreślając zaangażowanie w niezawodność i funkcjonalność poprzez dokładną dokumentację wyników testów.

Podczas dyskusji z inwestorami po raporcie o zyskach, Musk przewidywał, że Optimus będzie dostępny w sprzedaży do końca 2025 roku. Wyraził przekonanie o pozycji Tesli dot. robotów humanoidalnych i zdolności do masowej produkcji.

Musk przewiduje ponadto, że roboty potencjalnie przewyższą łączną wartość wszystkich innych aktywów Tesli, wykorzystując nieograniczony potencjał gospodarki, której mogą służyć.

Nie wszyscy wierzą w erę robotów

Zdj.: depositphotos.com
humanoidalny roboty
Roboty już wkrótce zawitają do fabryk

Pomimo optymizmu Muska, eksperci w tej dziedzinie wyrazili sceptycyzm co do agresywnego harmonogramu i praktyczności robotów humanoidalnych. Są zatem kontrowersje!

Animesh Garg, adiunkt robotyki AI w Georgia Institute of Technology, uważa harmonogram Muska za “agresywny”, ale “realistyczny z perspektywy czystego wydania”.

Kwestionuje on początkową użyteczność robotów, w szczególności ich zdolność do wykonywania zadań wykraczających poza prostą lokomocję i podstawową manipulację obiektami. Kurs akcji Tesli także nie wskazuje na “boom na roboty”.

Pomimo postępów w dziedzinie sztucznej inteligencji i robotyki, roboty humanoidalne stoją przed ogromnymi wyzwaniami technicznymi.

Zbudowany świat został zaprojektowany z myślą o ludziach i choć roboty humanoidalne teoretycznie mogłyby wyróżniać się w tym środowisku, uogólnienie ich umiejętności ma kluczowe znaczenie. Zaprogramowanie ich do interakcji z niezliczoną liczbą obiektów jest złożonym zadaniem.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.