Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Jensen Huang wzywa do szybkiego budowania infrastruktury sztucznej inteligencji

Założyciel i prezes Nvidii - wizjoner Jensen Huang zajął jasne stanowisko w sprawie rozbudowy infrastruktury AI. Jak CEO Nvidii definiuje obecną sytuację i potrzeby? Czytaj!

Opublikowano:
Jensen Huang wzywa do szybkiego budowania infrastruktury sztucznej inteligencji
Zdj.: flickr.com

Jensen Huang, CEO firmy Nvidia, przemawiając niedawno na World Government Summit w Dubaju, podkreślił znaczenie stworzenia przez każdy kraj własnej infrastruktury sztucznej inteligencji.

Jensen Huang mówi jasno: inwestycje w AI są konieczne!

Wskazał przy tym na potrzebę przejęcia inicjatywy przez poszczególne państwa co do szybkiego zbudowania niezbędnej infrastruktury, stwierdzając: “Nie możesz pozwolić, aby zrobili to inni ludzie”.

Huang podkreślił wysiłki firmy na rzecz demokratyzacji dostępu do sztucznej inteligencji poprzez szybką poprawę wydajności obliczeń AI. Wezwał narody do proaktywnego kierowania swoimi branżami i jak najszybszego budowania niezbędnej infrastruktury, tak, aby kolejne algorytmy typu Chat GPT rozwijały się płynnie.

Prezes Nvidii nie obawia się sztucznej inteligencji

Zdj.: depositphotos.com
urządzenia zasilające SI
nvidia to lider w dziedzinie SI

Odnosząc się do obaw dotyczących potencjalnych zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją, Huang zbagatelizował obawy i ostrzegł przed nadmiernym zaalarmowaniem.

Zwrócił uwagę na podobieństwa z udaną regulacją innych nowych technologii i branż, stwierdzając: “Istnieją pewne interesy, aby przestraszyć ludzi przed tą nową technologią, aby ją zmylić, aby zachęcić innych ludzi, aby nic nie robili z tą technologią i polegali na nich. Myślę, że to błąd”.

Jeśli chodzi o nałożenie przez Stany Zjednoczone ograniczeń na niektóre chipy sztucznej inteligencji w październiku, Nvidia ogłosiła w listopadzie, że współpracuje z klientami w Chinach i na Bliskim Wschodzie w celu zabezpieczenia licencji eksportowych na nowe produkty, które są zgodne z amerykańskimi przepisami.

Warto też dodać, że Nvidia opublikuje wyniki finansowe za czwarty kwartał 21 lutego. Nvidia, wiodący gracz na rynku wysokiej klasy chipów AI, odnotowała wielki wzrost wartości giełdowej do 1,73 biliona dolarów.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.