Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Uwaga! Oto kiedy musisz złożyć wniosek, żeby otrzymać 800+ dla swojego dziecka

Przypominamy rodzicom o konieczności składania wniosków o świadczenie wychowawcze 800+, aby zapewnić swoim dzieciom nieprzerwane wsparcie finansowe! Do kiedy można złożyć wniosek?

Opublikowano:
Uwaga! Oto kiedy musisz złożyć wniosek, żeby otrzymać 800+ dla swojego dziecka
Zdj.: depositphotos.com

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem podatkowym Zakład Ubezpieczeń Społecznych podkreśla, że termin składania wniosków w celu zachowania ciągłości wypłaty świadczeń w nadchodzącym okresie rozliczeniowym upływa z końcem kwietnia, a pierwsze wypłaty planowane są na czerwiec.

Najbliższy okres rozliczeniowy programu 800+ będzie trwał od 1 czerwca 2024 roku do 31 maja 2025 roku.

Wnioski przyjmowane są od 1 lutego, a na chwilę obecną złożono ich blisko 3 miliony, co obejmuje około 4,6 miliona dzieci. ZUS przypomina rodzicom, że: złożenie poprawnie wniosku do końca kwietnia spowoduje wypłatę świadczenia w czerwcu”.

Wnioski o świadczenie 800+ można składać za pośrednictwem różnych kanałów online, w tym portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej, portalu PUE ZUS oraz bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS. Wypłaty dokonywane są wyłącznie w formie bezgotówkowej, bezpośrednio na rachunki bankowe.

Do kiedy złożyć wniosek na 800 plus?

Zdj.: freepik.com
dziecko
800+ realnie pomaga młodym

Aby uniknąć przerw w płatnościach, rodzice powinni złożyć wnioski o 800 plus nie później niż 30 kwietnia. Osoby, które złożą wniosek w maju, mogą spodziewać się otrzymania środków do 31 lipca, w tym płatności wstecznej za czerwiec.

Program 800+ jest elementem systemu wsparcia społecznego, zaprojektowanym w celu zmniejszenia obciążenia rodzin poprzez zapewnienie stałej kwoty na każde dziecko.

Ostrzeżenie

Opóźnienie w złożeniu wniosku będzie skutkowało późniejszą wypłatą świadczenia z wyrównaniem wstecz.

Jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, płatność, w tym korekty z czerwca, zostanie dokonana do końca sierpnia.

Kluczowe jest przestrzeganie tych terminów, aby zapewnić ciągłość wypłat i nie utracić prawa do świadczenia.

Rodzice, którzy nie dotrzymają terminu 30 czerwca, nie otrzymają wstecznej wypłaty za czerwiec. Zamiast tego będą oni uprawnieni do świadczenia dopiero od miesiąca, w którym złożyli wniosek.

W związku z wejściem w nowy okres rozliczeniowy, przypomnienie ZUS jest dla rodziców istotną zachętą do podjęcia szybkich działań w celu zapewnienia dzieciom niezbędnego wsparcia.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.