Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Ten Square Games: mądra restrukturyzacja i pozytywne rezultaty

Ten Square Games, producent gier mobilnych stojący za Fishing Clash przeszedł przez trudne czasy z powodu między innymi braku nowych hitów. Uwagę zwracają jednak ich mocne strony!

Opublikowano:
Ten Square Games: mądra restrukturyzacja i pozytywne rezultaty
Zdj.: depositphotos.com

Pomimo niepowodzeń, takich jak aktualizacje prywatności Apple i nieudane wysiłki ekspansji w Chinach, strategiczne zmiany i wysiłki restrukturyzacyjne firmy zaczynają przynosić pozytywne rezultaty.

RESTRUKTURYZACJA BYŁA KONIECZNA

W ubiegłym roku firma podjęła znaczące decyzje, w tym zwolnienia, anulowanie projektów i zmniejszenie kosztów marketingowych. Zmiany te, wraz z koncentracją na rozwoju kluczowych tytułów, zaczęły przynosić obiecujące rezultaty.

Wskaźniki finansowe wskazują jednak na spadek płatności użytkowników o około 20% do 443,7 mln zł, skorygowanej EBITDA o około 15% do 118,6 mln zł i zysku netto o ponad 70% do 15,2 mln zł, głównie z powodu różnych odpisów związanych z inwestycjami i przejęciami.

Firma będzie nadal koncentrować się na swoich flagowych produktach (Fishing Clash i Hunting Clash), chociaż niedawny wykup akcji ograniczył jej możliwości akwizycyjne i doprowadził do decyzji o niezalecaniu wypłaty dywidendy za 2023 rok.

Powoli wokół spółki pojawia się optymizm!

Zdj.: pixabay.com
granie w gry
Czy polski gaming wróci do łask?

Wysiłki mające na celu poprawę Lifetime Value (LTV) istniejących gier, w szczególności Wings of Heroes i Hunting Clash, przyniosły pozytywne rezultaty.

Analitycy dostrzegają oszczędności kosztów firmy i są optymistycznie nastawieni do jej kierunku, ale ostrzegają, że musi ona również skupić się na poprawie przychodów, które wykazują tendencję spadkową.

Analitycy oczekują, że Ten Square Games będzie nadal dzielić się zyskami z akcjonariuszami i przewidują przyszłe wykupy lub dywidendy, pod warunkiem, że zysk spółki nie będzie obciążony odpisami, jak to miało miejsce w ubiegłym roku.

Ogólnie rzecz biorąc, udana restrukturyzacja i strategiczne skupienie się na kluczowych grach położyły podwaliny pod poprawę wydajności operacyjnej i stabilności finansowej, pozwalając Ten Square Games (podobnie jak i CD Projektowi) patrzeć w przyszłość z rosnącym optymizmem.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.