Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Zaskakujące rekomendacje analityków dla nieco wyblakłej gwiazdy CD Projekt

Polski gaming nie ma za sobą najlepszego czasu, a symbolem stało się załamnie kursu CI Games. Pojawiają się jednak pozytywne rekomendacje odnośnie największego game developera!

Opublikowano:
Zaskakujące rekomendacje analityków dla nieco wyblakłej gwiazdy CD Projekt
Zdj.: depositphotos.com

Polska branża gier przeżywa obecnie okres niepewności, co prowadzi do zróżnicowanych rekomendacji analityków i wyników giełdowych wśród producentów gier. CD Projekt, znany z serii Wiedźmin i Cyberpunk 2077, przyciągnął jednak pozytywne prognozy analityków.

Info

Analitycy Biura Maklerskiego Banku Pekao podnieśli rekomendację dla CD Projekt ze “sprzedaj” do “kupuj”, ustalając cenę docelową akcji na 152,1 zł.

Podkreślili potencjalną trajektorię wzrostu spółki, powołując się na premierę rozszerzenia Phantom Liberty i przewidywaną premierę Project Polaris, kolejnej gry o Wiedźminie w 2027 roku.

Analitycy przewidują stopniową poprawę postrzegania CD Projekt przez inwestorów w miarę zbliżania się daty premiery Project Polaris, biorąc pod uwagę korzystniejszy harmonogram wydawniczy spółki w porównaniu z jej dotychczasowymi wynikami.

Kolejne premiery CD-Projekt są w przygotowaniu

Zdj.: flickr.com
Logotyp spółki CDP
Cd-Projekt RED to twórcy Cyberpunka

Raport spekuluje na temat kolejnych premier, takich jak Sirius i remake pierwszej gry o Wiedźminie w 2028 roku, a także Orion, drugi tytuł Cyberpunk, spodziewany w 2029 roku.

Analitycy sugerują, że obecna sytuacja CD Projekt przemawia za wykonalnością tak ambitnego planu rozwoju. Graczy czeka zatem sporo tytułów!

Przewidują jednak również spadek zysków CD Projekt w tym i przyszłym roku, dostrzegając ryzyko związane z potencjalnymi opóźnieniami w terminach premiery.

Branża stoi obecnie w obliczu wyzwań, a indeks WIG-gry radzi sobie słabo na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Podczas gdy ogólny indeks WIG zyskał 5,4%, a WIG20 wzrósł o 4,6% od początku roku, indeks WIG-gry utrzymuje się w okolicach 12 700 punktów.

Pomimo tych wyzwań, istnieją szanse na wzrost i ożywienie, o czym świadczą strategiczne plany takich spółek jak CD Projekt.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.