Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Dotychczasowy szef aktywów państwowych zamierza przejść do Europarlamentu

Ministerstwo Aktywów Państwowych, kierowane obecnie przez Borysa Budkę z Platformy Obywatelskiej, będzie musiało istotnie zmienić szefostwo. Poznaj przyczyny tego ruchu kadrowego!

Opublikowano:
Dotychczasowy szef aktywów państwowych zamierza przejść do Europarlamentu
Zdj.: depositphotos.com

Borys Budka został wybrany na głównego kandydata Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie śląskim. Decyzja ta jest następstwem decyzji Jerzego Buzka o nieubieganiu się o reelekcję z powodów osobistych i zdrowotnych, co oznacza znaczącą zmianę w strategii PO.

ZMIANY PERSONALNE

Platforma Obywatelska sfinalizowała swoją listę kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, z kluczowymi postaciami prowadzącymi w różnych regionach. Budka zajmie dotychczasowe miejsce Jerzego Buzka.

Buzek był twarzą partii od 2004 roku, trzykrotnie z powodzeniem zdobywając mandat w Parlamencie Europejskim. Teraz pora na szefa MAP!

Pytanie jednak, jak będą przebiegać dalej losy Ministerstwa Aktywów Państwowych i kto podejmie się roli nadzorczej na wieloma Spółkami Skarbu Państwa? Firmy takie jak Orlen, JSW, PGE, PKO BP i wiele innych muszą liczyć w swojej działalności na dobrą współpracę z branżowym ministerstwem.

Zmiany zdania wzbudzają niepewność na rynku

Zdj.: flickr.com
Szef MAP Budka Borysław
Borysław Budka kierował MAP-em

Decyzja Budki o kandydowaniu nie była prosta, ponieważ wcześniej 15 kwietnia stwierdził, że “nie planuje dołączać do wyścigu, wierząc, że Buzek będzie liderem listy”.

Jednak krajobraz polityczny zmienił się, gdy zarówno Buzek, jak i Jan Olbrycht, inny doświadczony europoseł ze Śląska, ogłosili wycofanie się z kandydowania.

Nadchodzące wybory są postrzegane jako pole bitwy przeciwko populizmowi, a Budka podkreślił znaczenie kontynuowania pracy swoich kolegów ze Śląska. Podkreślił rolę Parlamentu Europejskiego w kształtowaniu porządku prawnego w Polsce oraz potrzebę budowania bezpieczeństwa w Europie.

Z doświadczonymi politykami i nowymi kandydatami, Platforma Obywatelska przygotowuje się do znaczącej rywalizacji wyborczej, gotowej zająć się krytycznymi kwestiami stojącymi przed Polską i szerszą społecznością europejską.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.