Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Rewolucyjne inwestycje Polski! 5 mld zł na czyste powietrze i odnawialną energię

Rządowy program "Czyste Powietrze" zapowiada się na naprawdę potężne koło zamachowe dla wielu gałęzi naszej gospodarki! Czytaj dalej, aby poznać szczegóły dofinansowań.

Opublikowano:
Rewolucyjne inwestycje Polski! 5 mld zł na czyste powietrze i odnawialną energię
Zdj.: depositphotos.com

Polski rząd robi znaczące postępy w kierunku zrównoważonego rozwoju środowiska i neutralności klimatycznej poprzez programy finansowane przez UE.

Minister Klimatu i Środowiska, ogłosiła w Sejmie, że w tym roku ponad 5 miliardów złotych z funduszy unijnych zostanie przeznaczonych na program “Czyste Powietrze”, odzwierciedlając zaangażowanie w walkę z zanieczyszczeniami.

NA CZYM POLEGA PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

Program “Czyste Powietrze” ma na celu wsparcie termomodernizacji domów jednorodzinnych i wymianę źródeł ogrzewania, co ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i promowania efektywności energetycznej.

Z 28 mld euro przeznaczonych z KPO na transformację energetyczną Polski, 13 mld zł przeznaczono na kluczowy program “Czyste Powietrze”.

W tym roku na tę inicjatywę zostanie przeznaczone 3,7 mld zł z KPO oraz dodatkowe 1,4 mld zł z programu FEniKS, łącznie ponad 5 mld zł.

Rozwój trasportu i elektromobilności

Zdj.: gov.pl
czyste powietrze dofinansowanie
“Czyste Powietrze” to miliardy dotacji

Ministerstwo koncentruje się również na transformacji sektora transportu w celu ograniczenia emisji.

Dwa miliardy złotych zostaną zainwestowane w rozbudowę sieci stacji ładowania pojazdów na sieci TEN-T, ułatwiając rozwój mobilności elektrycznej.

Dodatkowo, rząd przeznacza 400 mln zł na program “Moja elektrownia wiatrowa”, zapewniając fundusze prosumentom inwestującym w przydomowe turbiny wiatrowe.

Program ten obejmuje również finansowanie instalacji domowych systemów magazynowania energii, podkreślając holistyczne podejście do niezależności energetycznej i zrównoważonego rozwoju.

Środki te pokazują proaktywne podejście Polski do osiągnięcia celu neutralności klimatycznej UE do 2050 roku. Inwestując w czyste powietrze, energię odnawialną i zrównoważony transport, Polska czyni znaczne postępy w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.