Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Polski rząd wydaje miliardy na wsparcie rodziców! Czy to koniec problemów?

Polska stacje się krajem coraz bardziej nastawionym na świadczenia socjalne. Po sporej podwyżce kultowego "500 +" obecnie uruchamiane jest tak zwane "babciowe" - poznaj szczegóły!

Opublikowano:
Polski rząd wydaje miliardy na wsparcie rodziców! Czy to koniec problemów?
Zdj.: depositphotos.com

Polski rząd wprowadził niedawno ustawę “Aktywny Rodzic”, która ma na celu wsparcie rodziców z małymi dziećmi. Inicjatywa ta, ma na celu promowanie aktywności zawodowej podczas wychowywania dziecka i jest skierowana do rodziców dzieci w wieku od 12 do 35 miesięcy.

WSPARCIE POCHŁONIE MILIARDY

Program “Aktywny Rodzic”, którego koszt szacowany jest na 64,97 mld zł w ciągu najbliższej dekady, obejmuje trzy główne świadczenia: “aktywni rodzice w pracy”, “aktywni w żłobku” i “aktywni w domu”.

Środki te nie tylko oferują wsparcie finansowe dla rodzin, ale także mają na celu potencjalne zwiększenie wskaźnika urodzeń w Polsce.

Co więcej, program przeznaczy do 1500 zł na wydatki związane z opieką dzienną, dopasowując się do rzeczywistych kosztów opieki dziennej w okolicy, w celu zachęcenia do rozwoju większej liczby placówek opieki dziennej w całym kraju.

Cały zestaw świadczeń socjalnych

Zdj.: pexels.com
Para uzyskująca kredyt.
Młodzi rodzice czekają na wsparcie

Dla rodziców, którzy zdecydują się lub nie mogą skorzystać z wyżej wymienionych świadczeń, świadczenie “aktywny w domu” będzie oferować 500 zł miesięcznie przez 24 miesiące.

Co ważne, świadczenie to będzie dostępne dla każdego dziecka w określonym przedziale wiekowym, w tym dla pierwszego lub jedynego dziecka, podobnie jak w przypadku istniejącego kapitału opieki rodzinnej, ale z rozszerzonym zakresem.

Program “Aktywny Rodzic” pozwala na elastyczność, umożliwiając rodzicom przełączanie się między różnymi świadczeniami.

W danym miesiącu można ubiegać się tylko o jeden rodzaj wsparcia dla tego samego dziecka.

Rząd dąży do złagodzenia obaw, które zniechęcają ludzi do posiadania dzieci, takich jak dostępność opieki nad dziećmi i obciążenia finansowe, jakie się z tym wiążą.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.